O klubu

MFK Dobříš, klub s 100letou historií, patří k tradičním účastníkům krajských soutěží a v posledních sezónách i v divizní soutěži. Dobříšský fotbal vždy stavěl na vlastních odchovancích a proto zažíval období úspěchů, ale i porážek a zklamání. Měl, ale i štěstí, že při něm stálo dost nadšenců a přátel, kteří mu pomohli vždy znovu na nohy, což platí dodnes.

V dobříšském fotbale působila řada známých jmen, především dvě z nich je třeba vzpomenout: bratři Josef a František Vitáskové, oba vynikající fotbalisté, trenéři a obětaví funkcionáři. Tato dvě jména, hlavně pak jméno Josefa Vitáska, je s dobříšským fotbalem nerozdělitelně spjato, patří jim velké díky!

Do historie klubu se zapsala celá řada dalších vynikajících hráčů namátkou bratři Soukupové, Vávra, Vartecký, Máša K., Brož, Vorlíček, Míka, Machač, Skočdopole, Máša Jar., Kudrna, Hrubý J., Pluhař, Budínský, Sedlák, Peták a další.

Dobříšský fotbal dokázal vychovat talentované hráče, kteří nastupovali později i v ligových klubech: Tomáš Kukol, Jiří Rychlík a Filip Dort, který získal mistrovský titul se Slovanem Liberec.

Stal se zásobárnou talentů nejen pro nedalekou Příbram. Úspěšně se prosadil v atletice i další odchovanec Radek Řechka, který se stal několikanásobným mistrem ČR ve sprintu a v roce 2006 byl členem bobové reprezentace na olympijských hrách v Turíně. V současné době se může klub pyšnit i svojí odchovankyní Veronikou Pincovou, která pravidelně nastupoval za národní tým žen ČR, hraje za SK Slavii Praha a je držitelkou několika individuálních cen pro hráčky v ženské kategorii. Pochlubit se může i Kateřinou Flachsovou, která do konce žákovské kategorie hrála fotbal za MFK Dobříš, nyní nastupuje za ženskou reprezentaci ČR v hokeji a v dubnu 2008 se stala ví tězkou ankety Hokejistka roku ČR.

Členové MFK Dobříš ve spolupráci s městem, sponzory a širokou sportovní veřejností postupně zvelebují a vylepšují areál v Lipkách, v posledních letech se povedlo vybudovat na místě pískového hřiště plochu s povrchem UMT, automatickou závlahu hlavní travnaté plochy, rozšíření klubovny, občerstvení a toalet..Nesmíme zapomenout na významnou akci, kterou byla oprava a rozšíření kabin již nedostačujícich kabin z roku 1958, ale hlavně se snaží fanouškům poskytnout co nejvíce krásných zážitků z fotbalu ve všech fotbalových kategoriích, které MFK Dobříš má.

Galerie

Informace o pronájmu

Cena pronájmu umělé trávy: 4 400 Kč za utkání včetně zázemí

Pro bližší informace a sjednání pronájmu umělé trávy se obraťte na Pavla Foltýna:
tel: 605 764 851, e-mail: p.folty@seznam.cz