Fotbalový rok 2020

Fotbalový rok 2020

29. prosince 2020

Končí fotbalový rok 2020 a do historie našeho klubu se tento rok zapíše tím, že nebyla v první polovině roku dohrána mistrovská sezóna 2019/2020. Poprvé nebudeme do historických tabulek zapisovat výsledky našich mužstev a tento ročník si budeme pamatovat pouze ve spojení s nemocí Covid-19. Ve druhé polovině byly nadějně rozehrány mistrovské soutěže nového ročníku 2020/2021, ale v říjnu došlo k dočasnému přerušení amatérských soutěží a posunutí neodehraných podzimních zápasů na začátek roku 2021 a všichni jsme nyní v očekávání, co tento rok přinese a kdy se do starých kolejí vrátí nejen fotbal.

 

Leden: Muži zahájili zimní přípravu a sehráli první přátelská utkání na domácím hřišti a postupně s přípravou na jaro začaly i ostatní věkové kategorie. Proběhla řádná volební členská schůze, na které byl zvolen nový výbor MFK Dobříš a předsedou klubu byl opětovně zvolen pan Martin Hemr.

 

Únor: Mužstva pokračovala v přípravě, přátelských zápasech a mládežnici si navíc zpestřili přípravu na halových turnajích. Muži absolvovali tradiční zimní soustředění, stará garda uspořádala 9. ročník halového turnaje v dobříšské sportovní hale a vše zakončila klubová společenská událost „Fotbalový ples MFK Dobříš“ v dobříšské sokolovně.

 

Březen: Na začátku měsíce, oslavil neuvěřitelnou stovku nejstarší žijící dobříšský fotbalista pan Cyril Velebil, končila zimní příprava a první vstoupilo na začátku měsíce do jarních odvet A mužstvo divizním zápasem v Neratovicích. Jenže, za týden se vše mění v celé ČR je vyhlášen nouzový stav a jsou do odvolání pozastaveny všechny fotbalové soutěže, přátelské zápasy a tréninky.

 

Duben: Všechny sportovní aktivity jsou stále přerušeny a následně 8. dubna byly všechny amatérské fotbalové soutěže v Česku kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončeny a kluby nesestoupí ani nepostoupí. Na stadiónu V Lipkách probíhá pouze údržba areálu a byla zahájena rekonstrukce vjezdu na stadión a budování parkoviště za tribunou. Řady dobříšských fotbalistů opustil ve věku 73 let bývalý dobříšský útočník František Bára a ve věku 79 let bývalý předseda klubu JUDr Jaroslav Musil.

 

Květen: Začátkem měsíce jsme si připomněli, že uplynulo 110 let od narození pana Stanislava Sochora, brankáře, dlouholetého funkcionáře, nejmladšího člena výboru a zakládajícího člena klubu v historii dobříšského fotbalu. Během května Vláda ČR rozvolnila opatření spojená s pandemií a následně FAČR vydala desatero chování na venkovním hřišti za dodržování hygienických opatření a tak se hráči začali opět trénovat a mohli sehrát i přátelská utkání.

 

Červen: Do tréninků a přátelských zápasů se zapojila všechna mužstva MFK Dobříš a opět se vrátili do Lipek i fanoušci . Stará garda vyhrála „Memoriál Ády Bakose“ v Novém Kníně, když ve finále porazila domácí starou gardu a stala se tak do příštího roku držitelem putovního poháru. Na stadiónu V Lipkách připravili trenéři miniturnaj přípravek MFK Dobříš, který alespoň částečně nahradil neodehrané mistrovské zápasy našich nejmenších. Do sportovního nebe odešel ve věku 100 let pan Cyril Velebil, nejstarší dobříšský fotbalista a ve věku 80 let pan Jaroslav Kohoutek, dlouholetý funkcionář a vedoucí A mužstva.

 

Červenec: Po krátké přestávce, zahájila všechna mužstva letní přípravu a následně přípravné zápasy. Do nové mistrovské sezóny 2020/2021 bylo do soutěží přihlášeno 12 mužstev. Z důvodu neustále se měnících hygienických opatření byl na stadiónu V Lipkách zrušen 19. ročník dorosteneckého turnaje „Memoriál Josefa Vitáska”.

 

Srpen: Před zahájením podzimních mistrovských zápasů, které bylo posunuto na 22. srpna, jsme získali nového partnera a podporovatele klubu firmu NOHELGARDEN. A tak po dlouhé přestávce od posledního mistrovského utkání sehraného v březnu se jako první v Lipkách utkalo naše A mužstvo s Neratovicemi.

 

Září: Všechna mužstva postupně zahájila své soutěže. Na divizním utkání MFK Dobříš – FK Brandýs nad Labem, byl přítomen nově zřízený „Fotbalový detektiv“ který pro regionální deníky navštěvuje a zároveň hodnotí fotbalové zápasy i stadióny ve Středočeském kraji a toto utkání nám vyšlo nakonec nejenom výsledkově, ale i v hodnocení našeho stadiónu a zázemí.

 

Říjen: Bohužel se vrátila opět pandemie a stačila se odehrát už pouze dvě kola a to poslední mistrovské utkání se muselo sehrát i bez diváků. Soutěž byla následně přerušena.

 

Listopad: Vedení FAČR rozhodlo, že amatérské soutěže na podzim už nebudou pokračovat a neodehraná utkání budou sehrána před jarním zahájením soutěží. Na stadiónu V Lipkách bylo dokončena příjezdová cesta a parkoviště v areálu.

 

Prosinec: Rozloučili jsme se s dlouholetým hráčem A a B mužstva panem Václavem Pincem, který zemřel ve věku 68 let. Muži netradičně zahájili zimní přípravu před dohráním podzimních zápasů, které začíná 30. ledna 2021. Stačili, ale absolvovat pouze několik tréninků, odehrát jedno přípravné utkání a amatérský sport byl v celé ČR opět z důvodu opětného šíření epidemie Covid-19 do odvolání přerušen.

 

Naši oslavenci v roce 2020

Cyril Velebil – 100 let

Josef Krákora a Miroslav Rys – 75 let

Miroslav Lener – 70 let

Zdeněk Petrák a Jaroslav Budínský – 65 let

Vítězslav Palan a Vratislav Blahut 60 let

Jiří Vávra – 55 let

Áda Bakos, Radek Krákora, Václav Rozšafný, Milan Bedřich, Rudolf Rampa – 50 let

Vladimír Kuchař a Martin Hemr – 45 let

Filip Dort – 40 let

Další novinky

Zobrazit všechny