Před zahájením jarní části Krajského přeboru jsme požádali o rozhovor trenéra Jiřího Rychlíka.

Před zahájením jarní části Krajského přeboru jsme požádali o rozhovor trenéra Jiřího Rychlíka.

04. března 2024

Na podzim jste hodnotil podzimní část sezony:

Nejsem vůbec spokojený. Čekal jsem, že budeme mít o deset bodů více a budeme se pohybovat v klidném středu tabulky. Opak je pravdou. Jsme na sestup a teď záleží na nás, jestli se z toho dokážeme dostat a porvat se o setrvání v krajském přeboru. Rád bych v jarní části měl kolem sebe válečníky, kteří nedají ani centimetr trávy zadarmo. Nemusí se to podařit, ale měli bychom se po jaru podívat jeden druhému do očí a říct si, že jsme pro to udělali maximum. To po podzimu říct nemůžu. Cíl pro jaro je jasný – záchrana Krajského přeboru.

Trenére, jak proběhla zimní příprava a jak jste s ní spokojený?

Zimní přípravu jsme zahájili 15. ledna, sedli jsme si s klukama a řekli jim s mým asistentem Víťou Weberem věci, které je potřeba změnit. Kluci to pochopili a chytili za správný konec a daří se nám to aplikovat do naší hry. Díky tomu jsou i výsledky z přípravných zápasů. Trochu mě to děsí, aby jsme tuto hru dokázali předvádět i v mistrovských zápasech, ale věřím, se nám to podaří. Přípravu jsme zvládli, což je skvělé. Pořád si musíme říkat, že jsme amatérský klub, kluci musí skloubit práci, rodinu a trénování což se ve většině podařilo a docházka na tréninky je na této úrovni skvělá a já bych klukům před začátkem jarní soutěže chtěl klukům za tento přístup poděkovat. Za to co kluci odmakali v přípravě a na soustředění na Šumavě a to je úžasné. Věřím, že se nám podaří cíl, který je jasný vítězný vstup do jarní sezóny a bude se nám dařit i v dalších zápasech, protože nás čeká těžký úkol.

K jakým změnám došlo v kádru oproti podzimu?

Ke změnám v kádru nedošlo, ale kádr jsme udrželi. Nějaké příchody jsme řešili ale nedopadlo to díky osobním věcem kluků, které jsme oslovili, ale takový je fotbal oni také mají své životy a museli by něco změnit, což není vůbec jednoduché. Věříme, že to zvládneme s klukama, kteří tady jsou, makají, dřou a vše bude na konci dobré.

Cíl je jasný! Jakou hrou se chcete na jaře prezentovat a potěšit náročné dobříšské fanoušky, kteří věří v záchranu Krajského přeboru?

Cíl je jasný, chceme se zachránit a dobříšskému divákovi předvádět vítěznou hru zejména na domácím hřišti. Hlavně, aby přišli fanoušci a ne jen diváci, což je velký rozdíl. My potřebujeme, aby nám trochu pomohli a vytvořili tlak na soupeře, aby věděl, že přijeli na horkou dobříšskou půdu, ze které body nebudou vozit zadarmo, což se nám na podzim nedařilo, když jsme ty zápasy nezvládli podle mých představ. Věřím, že nám pomohou a na konci v červnu si společně zatleskáme, zamáváme a budeme všichni spokojení, že jsme pro Dobříš zachránili Krajský přebor.

Děkujeme trenére za rozhovor a přejeme hodně štěstí v jarních odvetách.

Další novinky

Zobrazit všechny