18. kolo Krajského přeboru

20. března 2023

V sobotu dopoledne jsme nastoupili v derby zápase Krajského přeboru na Spartaku Příbram. Domácí v prvním jarním utkání v Sedlčanech prohráli vysoko 5 : 0 a navíc po zápase odvolalo trenéra, naše Áčko doma těsně prohrálo s Mnichovohradišstkým SK, a tak se očekávalo utkání ve kterém obě strany berou pouze vítězství.

Od začátku utkání jsme měli míč více v držení a když v 6. minutě pronikl po krásné individuální akci mezi domácími stopery do vápna Václav Šrain, kde ještě navíc obešel dalšího Spartakovského hráče, předložil míč nezištně před branku Procházkovi, který otevřel skóre utkání 0 : 1 bylo jasné, že naši hráči dnes fotbalem budou bavit sebe i fanoušky, kteří za nimi do Příbrami přijeli. Tato rychlá branka naše hráče povzbudila dál pokračovali v kombinační hře a vytvářeli si další šance. V 25. minutě to byl opět Václav Šrian, který si pohrál s domácími obránci a předložil míč před branku Puchmajerovi ten zvýšil na 0 : 2. A když hlavou kapitán Talůžek v 28. minutě posunul skóre na 0 : 3 a v 31. minutě Junek, který vystihnul chybnou rozehrávku domácích na 0 : 4 už nikdo nepochyboval o výsledku sobotního derby.

Do druhého poločasu domácí prostřídali a jejich hra se zlepšila. Naši hráči i přesto měli nadále míč více na svých kopačkách a kontrolovali hru. Domácím svitla naděje na skorigování výsledku v 57. minutě, když Pavlšta zůstal neobsazený před Vašákem a snížil na 1:4. Jenže v té samé minutě se  jednoznačně nejlepší hráč utkání Václav Šrain ve vápně opět prosadil přes domácí obránce a míč posadil na hlavu Talůžkovi a ten pečetil výsledek utkání svojí druhou brankou  na 1 : 5. V dalším průběhu zápasu jsme už kontrolovali hru a šanci dostali i další hráči z lavičky.

SK Spartak Příbram – MFK Dobříš  1 : 5 (0 : 4)

Branky: 57. Pavlšta –  28. a 57. Talůžek, 6. Procházka, 25. Puchmajer, 31. Junek

ŽK: 2 : 2

Rozhodčí: Souček Tomáš – Jarolímek Miloš, Stehlík Jan    Delegát utkání: Kopic Miroslav

Sestava: Vašák – Procházka, Talůžek, Forejt, Machač – Šrain V. (82. Havlík), Liška J. (10. Pokorný), Janda (75. Kilián), Petrlík – Junek, Puchmajer

Na Sabáku přívítalo obě mužstva konečně jarní počasí a domácí připravili pečlivě i travnaté hřiště, které se nabízelo ke kombinační hře.

Po jednoznačném průběhu utkání, když jsme zcela ovládli hru odvážíme z Příbrami důležité tři body. Vysoká výhra v derby zápase byla odměnou za kolektivní a disciplinovaný výkon celého mužstva, věříme, že naši hráči dokáží navázat na toto utkání v sobotu 25. března, kdy na stadiónu V Lipkách přivítáme od 15:00 SK Poříčany.