6. ročník Junior Cupu Obecnice

28. srpna 2019

Dne 24. 8. 2019 se naše mladší přípravka „A“ pod vedením trenéra Jakuba Hodka a Radoslava Mokoše zúčastnila již 6. ročníku Junior Cupu Obecnice. Turnaj Junior Cupu v sobě zahrnuje zápasy mini přípravek, mladších přípravek a žáků. V naší skupině přípravek byly přítomni fotbalové kluby – Podlesí, Mirovice, Milín, Spartak a Obecnice.

Turnaj začal po nástupu všech týmů a vřelým přijetím pana Davida Musila v 9 hodin ráno. Pro naši přípravku turnaj začal až v 10:00 s týmem fotbalistů z Podlesí. Po 18 minutách utkání jsme zakončili výhrou 10 : 0. Po krátkém odpočinku naši hráči rozehráli další zápas s Mirovicemi. Po velmi dramatickém začátku, kdy jsme prohrávali 4 : 1, naši hráči dokázali zkorigovat a remizovat na konečných 4 : 4. V půl dvanácté turnaj pokračoval zápasem proti Milínu. Výhra 4 : 0 byla odměna za kvalitní přípravu našich borců.

Po krátké přestávce jsme po jedné hodině odpoledne rozjeli předposlední zápas se Spartakem Příbram. Výsledkem 8 : 2 jsem se posunuli o boj o finále s místními hráči týmu Obecnice.

Tým Obecnice byl velmi dobře připraven a během několika málo minut posledního utkání jsme prohrávali 0 : 2. Bylo potřeba se zakousnout a dát do hry opravdu všechno. Zadařilo se – v poslední minutě zápasu jsme srovnali na konečný výsledek 4 : 4. Touto remízou jsme se posunuli celkově na 2. místo – pohár je doma!

Všichni naši borci převzali od pořadatelů stříbrné medaile a krásný pohár za druhé místo, který na dlouhá léta bude zdobit naši šatnu.

K závěru je třeba jmenovitě zmínit našeho brankáře Jaroslava Krátkého a Antonína Panušku, kteří si odnesli cenu za nejlepšího brankáře mladších přípravek a nejlepšího hráče týmu.

Za MFK se zúčastnili: Jaroslav Krátký, Antonín Panuška, Vojta Melša, Antonín Hodek, Jiří Roušal, Antonín Froněk, Viktor Jíra, Vojta Soukup.

Zdroj fotografií: TJ Slavoj Obecnice