Zápasy mužů

Zápasy mužů

20. listopadu 2016

V sobotu se hrály dva zápasy mužů na těžkém terénu. Oba týmy inkasovaly již v úvodu. Zatímco „béčko na umělé trávě bezpečně zvítězilo“ a bude přezimovat na čele okresního přeboru, A-tým ani přes dobrý výkon body nezískal a zůstává na desátém místě. V odloženém utkání s týmem Klatovy (v sobotu v 15.30 hod. na UMT na Viktorii Plzeň, Luční ulice) může postoupit až na 7. místo.

Dobříš – Admira Praha 1 : 2 (1 : 2)

Před zápasem se po dohodě vedoucích s rozhodčími rozhodlo, že se bude hrát na hlavní travnaté ploše. Za stálého deště, na vodou nasáklém terénu, se hrál relativné kvalitní útočný fotbal, ve kterém tým ze špičky soutěže prokázal svoje kvality. Dlužno dát, že domácí tým mu byl místy vyrovnaným soupeřem.

Již v samém úvodu domácí dobříšští zaspali, a tak již v první minutě dorazil Mošna míč vyražený Šedivým. Vzápětí mohla Admira zvýšit, ale Nádeníčkovu hlavičku vytáhl domácí gólman. V 7. minutě však Dobříšští šťastně vyrovnali. Odkop obránce zablokoval Šrain a míč vysokým obloukem doputoval do branky. Rychlí hostující hráči útočili hlavně po stranách a s jejich centry měli domácí problémy. Dobříšští se soustředili hlavně na rychlé brejky. Po jednom z nich našel Gregor pasem Valsu, tomu však míč v rozhodující chvíli odskočil. Dobříš se mohla kuriózně ujmout vedení, když slabá Šrainova střela podjela brankáři Víškovi pod nohou, ale ten jej stačil ještě před brankovou čárou odkopnout na roh. Dortův pokus pak skončil nad brankou. Na druhé straně Šedivý vyrazil tvrdou střelu Zahálky a hlavička Michálka skončila těsně vedle branky. Když pak po Valsově přihrávce přestřelil Gregor, přišel v 36. minutě před domácí branku centr, který skluzem poslal do sítě Nádeníček. Nebezpečnou tvrdou střelu Majera stačil Šedivý vyrazit a v závěru první půle Maryškův přímý volný kop gólman neudržel, avšak dobíhající Gregor přišel k míči o chvíli později.

Druhou půli začali hosté opět náporem. Po akci Zahálky minul branku ve vyložené příležitosti Nádeníček, střelu Michálka vykopl Šedivý a dobíhající Nádeníček branku netrefil. Postupně, s horšícím se terénem, šancí ubylo, avšak domácí místy ve snaze o vyrovnání na pražany zatlačili. Maryška vystihl „malou domů“ trefil však jen brankáře a na opačné straně Martinic zamířil do břevna. Při sérii rohových kopů před hostující brankou dorážel Talůžek, ale Víšek se vyznamenal. Šest minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Gregor. Hosté pak poslali míč na tyč a dobíhající Šrain se štěstím udržel míč na brankové čáře a dobíhající hráči netrefili prázdnou branku. Přesto mohli dobříšští ještě vyrovnat. V nastaveném čase chyběl Maryškovi krůček k tomu, aby dorazil míč zblízka do branky.

V průběhu zápasu proběhla anketa o nejlepšího domácího hráče podzimní části soutěže. Vítězem se stal již po několikáté Štěpán Maryška. Další v pořadí Robert Talůžek a Filip Dort

Branky: 7. Šrain – 1. Mošna, 36. Nádeníček ŽK: Talůžek, Gregor, Puchmajer, Weber, Rychlík, Maryška – Nádeníček, Martinic, Horák, Mamurov

ČK: Gregor Rozhodčí: Duda

Diváků: 250

Dobříš: Šedivý – Horáček, Talůžek, Rychlík, Liška (76. V. Weber) – Gregor, M. Puchmajer, Dort (57. Junek), Šrain – Valsa, Maryška

Trenér Jiří Rychlík: Na těžkém terénu si hráči sáhli až na dno svých sil. Soupeř byl nebezpečnější hlavně svými rychlými tahy na branku po stranách. Měl i více příležitostí.

Střelecká tabulka: Muži A: Maryška 11, Valsa 7, Dort 4, Liška, Rychlík, Karas, Šrain

Dobříš B – Rosovice 7 : 3 (4 : 1)

V boji o čelo tabulky jsme opět v úvodu zaspali, avšak naši hráči brzy získali vedení a zaslouženě zvítězili. Brzy vyrovnal Puchmajer z přímého volného kopu a stejný hráč pak pěknou střelou otočil výsledek. Další dva góly přidal Karas. První hlavou po přímém volném kopu a následující po přihrávce Manna. I ve druhé půli jsme na hřišti dominovali. Rajnoch přidal další úspěch, když jeho slabá střela proklouzala brankáři pod rukou. Vzápětí přidal úspěch Petrlík po své hezké akci. Když hosté snížili, zaznamenal hned další úspěch Karas zblízka. Pak jsme naservírovali míč Tuháčkovi, který snadno snížil.

Poté, co Nová Ves utrpěla debakl na Spartaku Příbram (1:9), budeme přezimovat na čele tabulky okresního přeboru.

Branky: 15., 25. a 70. Karas, 7. a 12. O. Puchmajer, 59. Rajnoch, 62. Petrlík – 2. a 80. Tuháček, 69. Štofíra. Rozhodčí: Slepička

Diváci: 50

Dobříš B: R. Weber – Petrlík, Zbíral (64. Patetl), V. Weber, Rajnoch – Řechka, Karásek, O. Puchmajer (52. Šišma), M. Liška – Mann, Karas

Rosovice: Švejnoha (23. Máša) – Kopecký, Pinsker, Formánek, Peták, Gregorek, Fic, Staroba (46. Štofíra), Procházka (48. Kotrbatý), Rampa, Tuháček

Střelecká tabulka: Karas 17, Suchan 10, Junek 6, Mann 5, Pjaták 3, O. Puchmajer, Rajnoch, Petrlík po 2, Š. Kuchař, Řechka, Šišma, M. Liška, Horáček