Na závěr sezony vysoká porážka

17. listopadu 2019

Poté, co v minulém kole dobříšští fotbalisté vysoko zvítězili, čekala je v posledním podzimním utkání vysoká porážka. Hostům hlavně nevyšly začátky obou poločasů, a když pak obdrželi čtvrtou branku, bylo rozhodnuto. A nedařilo se ani Béčku…

Březová – Dobříš 6 : 2 (2 : 1)

Již ve čtvrté minutě po přízemním centru zblízka dorazil míč do sítě Dolejší. Dobříšští mohli vyrovnat, ale v dobré pozici Maryška nezpracoval přihrávku Procházky a po rohovém kopu Junka stačili domácí hráči se štěstí míč odkopnout přes břevno. V 16. minutě prošel do „vápna“ Vaněček a přesnou střelou k tyči přidal druhý gól. Za dvě minuty po nákopu Pokorného snížil Maryška, který mohl následně i vyrovnat, ale jeho střela těsně minula domácí branku. V dalším průběhu první části utkání měli sice domácí navrch, ale šance se nevyskytly.

I začátek druhé půle hostům nevyšel. V 50. minutě přidal Vaněček třetí gól. Za čtyři minuty po nedorozumění brankáře s obránci vstřelil Maryška opět kontaktní gól. Dobříšští fotbalisté se snažili o vyrovnání, avšak po dlouhém autu Maryšky odpískal rozhodčí ruku hostujícího hráče. Na druhé straně musel řešit Weber střely Kursy a Vaněčka. V 71. minutě si hosté nepohlídali Boukala, který přidal čtvrtý gól. V závěru, v 85. minutě, do otevřené obrany pronikl Martinec a zavěsil. Dvě minuty před koncem se po centru Martince odrazil míč od Vaněčka do branky pošesté.

Dobříš: Weber – Kozohorský, Procházka, Talůžek, Pokorný – Petrlík, Puchmajer, Soukup (74. Chýla), V. Šrain – Junek, Maryška

Branky: 16., 50. a 88. Vaněček, 4. Dolejší, 71. Boukal – 18 a 54. Maryška. Rozhodčí: Fencl. ŽK: Šaloun, Slabyhoudek – Petrlík, Maryška

Diváků: 100

Podle videa.

Králův Dvůr B – Dobříš B 3 : 2 (2 : 0)

V první půli měli domácí hráči více ze hry, neproměnili několik vyložených šancí, ale Svoboda jim dvakrát zajistil vedení. Ve druhém poločase se vývoj zápasu obrátil. Domácí gólman vychytal hlavičku Matějky, střely Kuchaře domácí zablokovali a tečovaný pokus Semančíka skončil vedle branky. V 64. minutě rohový kop Semančíka si brankář Hosnédl srazil do branky a v 71. minutě přesnou střelou k tyči vyrovnal Matějka. Když už se zdálo, že dojde na penalty, v nastaveném čase vstřelil vítězný gól hostů Nejedlý.

Dobříš: Malý – Zbíral, V. Weber, Karásek, Burda – Semančík, M. Puchmajer (32. Matějka), Kuchař (90. Šišma), M. Liška (60. Fic) – Kukol (81Šiška), Šebek

Branky: 12 a 21. Svoboda, 92. Nejedlý – 64. Semančík, 71. Matějka. Rozhodčí: Petýrek. ŽK: Černý, Dochtor – Kuchař, Zbíral, Fic, Šebek