Áčko klesá, Béčko vede

03. října 2017

Tento víkend se nepovedl A týmu mužů, který prohrál vysoko 0 : 5, když o všem rozhodla doba mezi 25 a 35. minutou. Ve vyrovnané tabulce tak naše mužstvo po třech porážkách v řadě kleslo až na desáté místo. Zcela opačně si vede B tým, který na horké půdě v Rožmitálu zvítězil a usadil se na čele. Pomalu se výkonnostně zvedají oba dorosty a starší žáci, i když to na výsledcích zatím není znát. Opět vynikající byly oba týmy mladších žáků. U starších přípravek zaujala první výhra „béčka“.

SK Rakovník – Dobříš 5 : 0 (3 : 0)

Dobříšští fotbalisté rozhodli o své třetí porážce již po třiceti minutách. Pak se již o nic nehrálo. Přitom začátek měli hosté dobrý. Oba týmy začali útočně a akce se střídaly na obou stranách. Únik Maryšky skončil nepřesnou přihrávkou, Junkovu povedenou střelu brankář Kabele chytil a v největší šanci se po centru Maryšky ocitl J. Šrain, avšak jeho hlavička bránu minul. Za Rakovník zahrozil po rohovém kopu hlavou Sklenka, ale minul bránu. První rána pro hosty přišla ve 20. minutě, kdy nechali dobříšští hráči neuhlídali Severina a ten hlavou prostřelil gólmana. Za pět minut se kopal trestný kop a tentokráte sice první střelu stačili hráči zablokovat, ale Spal dorazil míč do sítě. Třetí pohroma přišla ve 29. minutě, kdy Krůta zbytečně stáhl rukou protihráče a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Pak už skončil fotbal a utkání se jen dohrávalo. Rakovničtí měli zápas pod kontrolou a oslabení dobříšští hráči neměli šanci s utkáním něco udělat. Navíc v poslední minutě první půle další trestný kop Krupičky skončil v bráně potřetí.

Ve druhé půli stojí za zmínku u hostů pouze v závěru pokus J. Šraina projít před gómana a Junkova střela která skončila vedle branky. Za domácí přidal čtvrtý úspěch 66. minutě povedenou střelou z osmnácti metrů Sklenka a za pět minut přidal pak pátý gól z otočky Schwendt. Velkou šanci ještě spálil střelou nad břevno Nwogu.

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek (73. Pokorný), Rychlík, Krůta – Junek, J. Šrain, Masopust, V. Šrain – Dort (46. O. Puchmajer), Maryška (70. Pjaták)

Branky: 20. Severin, 25. Spal, 45. Krupička, 66. Sklenka, 71. Schwendt

Rozhodčí: Milner

ŽK: 2× Krůta, Masopust – 0

ČK: Krůta

Diváků: 221

Statistika: Střely 11: 7, z toho na branku: 6 : 3. Rohové kopy: 11 : 1. Ofsajdy: 1 : 4. Fauly: 9 : 14

Rožmitál – Dobříš B 0 : 2 (0 : 1)

Začátek utkání vyšel lépe domácímu týmu, ale několik slibných šancí neproměnil. Od 20. minuty převzali otěže utkání naši hráči. Rozsypal svoji velkou šanci neproměnil, vzápětí po rohovém kopu jsme nastřelili břevno. Ve 29. minutě přímý volný kop Kuchaře poslal do sítě hlavou Mann. I ve druhé půli si hosté udržovali mírnou převahu. Po chybě ve středu pole převzal míč v 69. minutě Rozsypal a bezpečně skóroval. Domácí se snažili o zvrat, ale dobříšská obrana jim toho moc nedovolila. Přesto Rožmitál poslal míč do sítě, ale gól nebyl uznán pro ofsajd. Ze stejného důvodu nebyla uznána i branka Dobříše. Tímto vítězstvím se po tomto kole dostalo naše mužstva na první místo tabulky.

Utkání samo bylo hráno nepochopitelně v nervózní atmosféře, kterou zapříčinili někteří domácí diváci urážením rozhodčích i hráčů. Po neuznaném gólu a vyloučení domácího Holana, atmosféra ještě zhoustla. Vyvrcholení nastalo po skončení zápasu, kdy někteří domácí hráči neunesli porážku a pokoušeli se inzultovat rozhodčí.

Branky: 29. Mann, 59. Rozsypal

Rozhodčí: Šesták

ŽK: V. Zákoucký, Hausleitner, M. Zákoucký, 2× Holan, 2× Pejsar Pazderník – Karásek, Kuchař, Semančík, Horáček. ČK: Holan, Pejsar, Pazderník – 0

Diváků: 183

Rožmitál: Leitermann – Pecha, V. Zákoucký, Hruška, M. Zákoucký (75. Pazderník), Štolba (46. Janoušek, 72. Suk), Holan, Hausleitner, Kožíšek, Pejsar, Varadín

Dobříš B: R. Weber – Karásek, V. Weber, J. Kadlec, Horáček – P. Šebek, O. Puchmajer (89. Pilecký), Kuchař, Rozsypal (70. Semančík), Pjaták – Mann (80. Tran)

STARŠÍ DOROST

Dobříš – Táborsko B 1 : 3 (0 : 2)

Naši hráči zaspali úvod a již po čtvrthodině prohrávali. Pak však hru místy vyrovnali a pokoušeli se o kontaktní gól. Hosty od branky zachránilo jednou i břevno. I ve druhé půli dobříšští bojovali a výsledkem byla hezká branka Rady v 65. minutě z trestného kopu. Dva naše útoky zastavili táborští hráči jen za cenu faulů. Dvanáct minut před koncem však hosté definitivně rozhodli o svém vítězství.

Branka: 65. Rada

MLADŠÍ DOROST

Dobříš – Táborsko B 1 : 7 (1 : 6)

Již po deseti minutách jsme prohrávali o dva góly. Za stavu 0 : 3 jsme vstřelili jedinou branku, ale vzápětí hosté opět skóre navýšili. Ve druhé půli padla už jediná branka do naší sítě.

Branka: 29. Suchánek

STARŠÍ ŽÁCI

Dobříš – Švermov 0 : 5 (0 : 1)

V první půli se naši hráči drželi. Inkasovali pouze jednou. Ve druhé části utkání již na fyzicky vyspělejšího soupeře nestačili.

MLADŠÍ ŽÁCI

Dobříš – Švermov 5 : 1 (2 : 0)

Velice hezké utkání. Z prvního útoku vstřelil první gól Mareš střelou k tyči. Naši hráči pak sice měli převahu, ale i soupeř hrál hezký fotbal a odolával. Těsně před půlí jsme přidali šťastný druhý gól za přispění švermovského hráče. Když ve 42. minutě vstřelili hosté kontaktní gól nabyl zápas na dramatičnosti. Naši pak rozhodli třemi góly v posledních šesti minutách. Zvláště třetí gól byl pěkný, když po akci Stibora skóroval Škodný. Další dvě branky vsítili Škodný a Stibor.

Dobříš: Vaněk – Obermajer, Petrlík, Škodný, Šantora, Prusík, Mareš, Fenyk, Stibor, Sobotka, Skála

Branky: 55 a 58. Škodný, 1. Mareš, 28. Sobotka, 58. Stibor

Daleké Dušníky – Dobříš B 0 : 15 (0 : 6)

Dobříš: Koten – Diviš, Dvořák, Hošek, Prusík, Sobotka, Stibor, Suchan, Šantora, Škodný, Vaněk

Branky: Škodný, Vaněk, Sobotka po 3, Stibor 2, Koten, Hošek, Šantora, Diviš

Prostřední Lhota – Dobříš B 0 : 24 (0 : 10)

Dobříš: Vaněk – Šantora, Prusík, Koten, Hošek, Stibor, Diviš, Suchan, Micka, Sobotka Koten – Diviš, Dvořák, Hošek, Prusík, Stibor, Suchan, Šantora, Škodný

Branky: Stibor, Dvořák po 5, Škodný 4, Prusík, Šantora po 3, Diviš, Suchan po 2