Áčko klesá

Áčko klesá

24. října 2017

V minulém víkendu A-tým mužů nevyužil nadějný začátek, kdy kromě několika šancí neproměnil ani penaltu. Dobříšští hráči tak pokračovali v sérii neúspěchů, a ve vyrovnané divizní tabulce se propadli ze špičky tabulky až ke spodním patrům. Přitom měli zápas rozehraný výborně, avšak neproměňováním šancí se připravili o tři body.

Dobříš – Mar. Lázně 1 : 3  (1 : 2)

Již v první minutě byl ve slibné šanci stažen Matějka. Trestný kop zahrával Rychlík a Talůžek se prosadil hlavou. Vzápětí centroval V. Šrain před branku, ale Maryška ze vzduchu promáchl. O chvíli později Matějka poslal do úniku Maryšku, který však těsně minul bránu. Hrál se otevřený útočný fotbal. Hosté mohli vyrovnat, kdyby se dohodli Drahorád a Labai kdo z nich bude zakončovat. Následovala další rána pro Dobříš. Maryška se skvěle uvolnil před bránou, kde byl faulován. K penaltě se postavil Talůžek, jeho střelu gólman Šmejkal vyrazil a dobíhající Matějka přestřelil branku. Poslední větší šanci v první čtvrthodině měl Procházka, jeho dorážku však stačili hráči srazit na rohový kop. Pak už se hra zklidnila a ubylo příležitostí. Zvrat nastal po půlhodině hry. Ve 31. minutě střela Labaie k tyči z hranice šestnáctky překvapila domácího brankáře a za tři minuty střelu Lattische nešťastně tečoval domácí hráč a míč zaplul přes Šedivého do brány podruhé.

Ve druhé půli sice dobříšští hráči získali územní převahu, ale do šancí se téměř nedostávali. Za zmínku stojí jen možnost Maryšky, který se však dostal při kličce brankáři mimo střelecký úhel a po rohovém kopu došlo ke zmatku před Šmejkalem, ale Procházkovu hlavičku stačili obránci vytěsnit z brankové čáry. V 70. minutě po rohovém kopu se prosadil zblízka Denk a bylo rozhodnuto. Domácím nepomohlo ani vysunutí Talůžka, hrajícího po srážce s protihráčem obětavě s obvázanou hlavou, na hrot útoku. Dobříšské tak čeká v boji o záchranu těžký závěr podzimu a nevyzpytatelná jarní část.

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Rychlík, Pokorný – Junek (46. Masopust), J. Šrain, O. Puchmajer, V. Šrain – Maryška (78. Liška), Matějka.

Branky: 2. Talůžek – 31. Labai, 34. Lattisch, 70. Denk

ŽK : Maryška, V. Šrain, Matějka – Sadílek

Rozhodčí: Košan

Diváků : 270

 

Trenér Jiří Rychlík : Již po několikáté jsme se po dobrém úvodu nechali ukolébat. Sebeuspokojení s hrou se pak projevilo na zápase. Nedokázali jsme proměnit své příležitosti a po té, co soupeř výsledek otočil, nedokážeme se již vrátit do zápasu. Musíme se připravit na další čtyři zápasy, abychom se dostali z míst nejvíce ohrožených sestupem.

Další novinky

Zobrazit všechny