Áčko vs Hořovice

16. ledna 2023

V sobotu 14. ledna sehrálo A mužstvo MFK Dobříš v Hořovicích pod vedením hlavního trenéra Jiřího Rychlíka první přípravné utkání na jarní odvety Krajského přeboru. Utkání skončilo výhrou domácího divizního mužstva 4 : 1.

Vstup do utkání měli lepší domácí už v 5. minutě se ve vápně uvolnil Hlídek, našel přihrávkou Bělohlávka, jeho střelu  vyrazil Vašák na rohový kop. Domácí měli i nadále více ze hry v 21. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Puchmertl a na brankové čáře zastoupil dobříšského brankáře kapitán Talůžek a míč odvrátil hlavou do bezpečí. Po dalším centrovaném míči se už v 25.  minutě hlavou prosadil Veselý a otevřel účet utkání 1 : 0. Domácí mohli přidat další branku, když zablokovaný centrovaný míč Poláka orazítkoval břevno Vašákovi branky a nakonec skončil mimo hrací plochu. V 33. minutě bylo vyrovnáno hosté zahráli dlouhý míč za obranu a domácí Hlídek se nedohodl se svým brankářem a míč skončil v opuštěné brance 1 : 1. Domácí si však vedení vzali zpět v 36. minutě, když ve vápně hostí byl důraznější v souboji s obránci Bělohlávek a z otočky prostřelil Vaňka 2:1. V 39. minutě se prosadil po pěkné individuální akci ve vápně domácí Šíma a střelou na přední tyč zvýšil na 3 : 1.

Do druhého poločasu oba trenéři prostřídali sestavy, ale obraz hry se nezměnil domácí měli stále více ze hry a kontrolovali hru. V 66. minutě se mohli dobříšští vrátit do utkání, po faulu ve vápně zahrávali pokutový kop, ale střela Jana Šraina skončila pouze na tyči. V 71. minutě se po faulu ve vápně kopala penalta i na druhé straně a domácí kapitán Mareš zvýšil na 4 : 1 a uzavřel tak skóre utkání, protože v závěru utkání se už ani jedna strana v koncovce neprosadila.

SK Hořovice – MFK Dobříš 4 : 1 (3 : 1)

Branky: 25. Veselý, 36. Bělohlávek, 38. Šíma, 71. Mareš – vlastní Hlídek

Další přípravné utkání stadión V Lipkách sobota 21. ledna 10:30 MFK Dobříš – FK Rokycany (divize)