Anglický týden mladší přípravky B

30. května 2022

V úterý jsme v odvetě vyzvali naše starší kolegy z mladší přípravky A. Protože si na nedostatek hráčů nemůžeme stěžovat, opět jsme postavili dvě hřiště a zahráli si 3× 20 minut. Počasí nám příliš nepřálo a tak mimo anglického týdne jsme si užili i anglické počasí.

Zkušenější sestavy si aktivitu rozdělili přibližně poločasem. Začátek zvládli mnohem lépe naši kluci (r. 2014) a starším k probuzení bylo potřeba vstřelit 5 gólů. Mladším se dařilo jak obcházení soupeře, hledání volných prostorů, přihrávky i bojovnost a poměrně rychlé přepínání do obranné činnosti, čímž jsme sílu soupeře dokázali řádně otupit. Od druhé třetiny se však hra začala vyrovnávat, starší zapnuli na vyšší obrátky a naopak mladší trochu polevili a jejich náskok se pomalu, ale jistě ztenčoval. S nižší koncentrovaností a myšlenkami, že vše půjde samo, stejně jako na začátku, jsme narazili na odpor soupeře a s tím se spojila větší ztrátovost míčů, nepovedených kliček a menšího důrazu.

Poslední třetinu jsme tak začínali opět za vyrovnaného stavu. Zápas to byl poté nahoru-dolů a šance se střídaly na obou stranách a oba týmy se snažili strhnout vedení a vítězství na svoji stranu. Konečný výsledek – 14 : 13 pro mužstvo MFK Dobříš B. Kluci a holky si však ověřili, že zápas nekončí po první části, ale je potřeba hrát až do konce.

Sestavy

MFK Dobříš B: Dominik Máša, Adam Chocholouš, Tobiáš Zelenka, Lukáš Mikel, Ela Roupcová, Šimon Mochán, František Melša, Štěpán Redlich – střídal Matěj Lopata

MFK Dobříš A: Hubert Sokol, Jakub Baláš, Jakub Látal, Jan Švehla, Matouš Pecka, Robin Tran

Méně zkušenější sestavy zahráli poměrně jasnou záležitost ve prospěch mladšího ročníku (MFK Dobříš B). Celé utkání jsme měli pod kontrolou a to zejména bojovností, obětavosti pro tým a snahy dělat učené věci z tréninků. Dařilo se obcházení protihráčů, přesné zakončení, hledání volných prostorů pro přihrávku a přesná rozehrávka. Velkým pozitivem byl zájem o hru a snaha, která nám v předchozím zápase (téměř v totožné sestavě) chyběla. Odměnou byla mladším klukům radost z vítězství v poměru 14 : 8.

Sestavy

MFK Dobříš B: Vojtěch Weber, Tomáš Faktor, Daniel Rei Pek, Michal Sabota, Valentýna Mikelová, Jiří Kinský, Matěj Lopata, Tomáš Kasprišin, Jakub Budka – střídal František Melša

MFK Dobříš A: Jáchym Kujan, Jakub Koranda, Lukáš Kajgr, Max Tran, Roman Štajmar, Rudolf Zbíral