Zisk i ztráta z Hostouně.

17. května 2015

Hostouň – Dobříš 3:6 (2:3)

Zisk i ztrátu si přivezli dobříšští fotbalisté z dalšího utkání. Zisk v podobě tří bodů, které je drží v klidných vodách středu tabulky, ztrátu, v podobě zranění brankáře Webera, který bude chybět minimálně do konce sezony. V utkání, do kterého natoupily oba týmy bez několika stabilních hráčů, přineslo střeleckou přestřelku, ve které byli úspěšnější hosté, hlavně zásluhou útočné dvojice Maryška – Valsa.
Domácí začali lépe a již ve druhé minutě po zmatku před gólmanem poslal domácí do vedení Motlík. V další příležitosti zablokoval Puchmajer střelu Čurdy. Pak se dostali do hry i hosté. Po jednom centru Maryšky, měl problém brankář Ondrejička a po druhém se nepovedla střela Liškovi. Ve 14.minutě však poslal Maryška dlouhý aut za obranu na Valsu, který svou šanci bezpečně proměnil. Hosté se však s vyrovnání dlouho netěšili. Již o dvě minuty později pronikl před Webera Čurda a zajistil Hostouni opět vedení. Poté co Weber vyrazil tvrdou střelu Roučka z úhlu, začali se dobříšští více prosazovat. Valsa se prodral do šance, ale brankář zachránil a pak stejný hráč Ondrejíčka obešel, ale přihrávku z brankové čáry nestačil Maryška proměnit. Ve 37.minutě se protlačil do pokutového území Šrain, kde byl faulován. Pokutový kop, který prováděl sám postižený, brankář vyrazil, ale Procházka vrátil míč do „malého vápna“ a Šrain napravil svou chybu a skóroval. Za tři minuty přesprintoval Maryška obránce a z brankové čáry, za pomoci teče protihráče, otočil skóre utkání. V závěru prvního poločasu přímý volný kop Čurdy, tečovaný zdí, skončil na tyči Weberovi branky.
Druhá půle začala tvrdou střelou Čurdy těsně nad hostující brankou a odpovědí mu byl důraz Valsy, který vybojoval míč, ale nestačil přesně přihrát. V 58.minutě však dostal přesnou přihrávku Rouček a vyrovnal. Brankostroj d pokračoval dál. V 60.minutě poslal Puchmajer hlavou míč nabíhajícímu Maryškovi a ten opět zajistil dobříšským vedení a za tři minuty unikl Maryška a jeho přihrávku zužitkoval Valsa v pátý gól. Vzápětí řešil Weber situaci pádem pod nohy protihráče a musel být střídán hráčem z pole Valsou. Domácí otevřeli hru, ale hosté hrozili dalšími protiútoky, které táhl především Maryška. Jeden z úniků pak proměnil 79.minutě v poslední branku zápasu Grafnetr. Domácí útočníka v bráně hostů prakticky neohrozili a v jedinné možnosti přestřelili branku.
Branky: 2.Motlík, 16. Čurda, 58.Rouček. – 14 a 62. Valsa, 40 a 60. Maryška, 38.Šrain 79.Grafnetr. Rozhodčí: Svoboda. Diváků:130.
Dobříš : Weber(68.Valsa) – Karásek(62.Dort), Svárovský, Pokorný – Procházka, Puchmajer, Liška, Talůžek, Šrain –Maryška, Valsa(68.Grafnetr).
V příštím kole hraje Dobříš od 17.00 hodin na domácí půdě s Berounem. Na tento zápas je v rámci májových slavností vstupné dobrovolné.
(rw)

Rosovice – Dobříš B 2:4 (1:3)

Branky: Pinc, Kotrbatý – Jechort 2, Šťastný, Karas. Rozhodčí: Dvořák. Diváci: 40.

Rosovice: Procházka – Pinc, Kopecký, J. Peták, Kotrbatý, V. Peták, Pinsker, Štofíra, Soukup, Štaffen, Máša. Stř.: J. Gregorek.
Dobříš B: Souček – Šebek, Jechort, Zbíral, Fic, Kozohorský, Řechka, Liška, Šťastný, Karas, Matějka. Stř.: Horáček, Tran.

Dobříš C – Višňová1:8 (0:3)

Dorost starší

Beroun – Dobříš 3:5 (1:3)

Branky: Kukol 2, Kočí, Čálek, Pjaták

Sestava: Malý – Slunečko, Petrlík, Horáček, Pjaták – Čihák (71.Hrubý), Patetl, Puchmajer – Čálek (81.Tran J.), Kukol, Kočí (85.Rada)

V neděli dopoledne cestovali naši dorostenci do nedalekého Berouna k “sousedskému derby” s místním Českým lvem. Úvod utkání patřil hostům, kteří si již ve 2.minutě vytvořili velmi dobrou příležitost, ale Kukol po samostatné akci nastřelil domácího brankáře. Naopak domácí hráči vytěžili z minima maximum, když v 7.minutě zužitkovali první “návštěvu” v pokutovém území hostů a zblízka otevřeli skóre – 1:0. Dobříšští ale dál pokračovali v rychlém kombinačním fotbalu a zaslouženě se začali prosazovat. Ve 22.minutě Kukol předložil míč před prázdnou branku a Kočí nepohrdl – 1:1. Ve 27.minutě zahrával Puchmajer PVK na polovině domácích a jeho centr Čálek hlavou prodloužil za záda bezmocného gólmana – 1:2. Čtyři minuty před přestávkou si Pjaták zpracoval křižnou přihrávku od Čiháka, obešel tři protihráče a střelou na zadní tyč dokonal obrat ve vývoji utkání.

Po příchodu z kabin sehráli ve 47.minutě Puchmajer s Patetlem kombinaci uprostřed hřiště, vyslali “na zteč” Kukola, který obešel vše,co bylo v cestě a zastavil se až v brance – 1:4. S tímto stavem se hostující hráči uspokojili, přestali být aktivní a spoléhali nato, že se utkání již jenom dohraje. Z letargie se probrali v 85.minutě, když Beroun zužitkoval dlouhý nákop za obranu a snížil na 2:4. V tu chvíli hosté znejistěli, “zvýšili obrátky” a zásluhou Kukola,který využil chybnou rozehrávku domácích, opět odskočili na rozdíl tří branek – 2:5.

Poslední změnu skóre přinesl rohový kop berounských v 90.minutě, který si po nedorozumění vsítili hostující hráči sami.

Za zmínku ovšem stojí to, že tento roh by se vůbec nekopal, kdyby hráči Dobříše sportovně (a zcela správně v duchu fair play!) nepřiznali teč a nezměnili rozhodnutí hlavního rozhodčího.

Naši dorostenci si tak opět vezou body, ale pochvalu si zaslouží jenom za první poločas, kdy měl jejich výkon opravdu vysoké parametry.