Tři body za druhý poločas

22. dubna 2015

Další kolo Ondrášovka krajského přeboru svedlo proti sobě dva týmy, které mají v poslední době dobrou formu. To se také projevilo na průběhu zápasu. Oba týmy předváděly útočnou kopanou. V první půli byli lepší hosté, ve druhé části utkání domácí, kteří svoje šance dokázali proměnit.

Dobříš – Jíloviště 3:0 (0:0)

Již po několika sekundách od záhájení měli hosté velkou šanci. Weber si nerozumněl s obránci, avšak Bassem netrefil prázdnou branku. Jílovišťští byli dále nebezpečnější a své útoky zakončovali častou střelbou. Se střelami Kočího si Weber poradil a poté přišli i šance domácích. Po akcích Dorta se dvakrát neprosadil Grafnetr. Hosté však stále zlobili. Po rohovém kopu Siegla neprotlačil míč do sítě Janoušek, střela stejného hráče mířila těsně nad branku a znovu se ukázal nejleší hráč hostů Kočí, jehož jedna střela mířila nad branku a druhou vyrazil Weber na roh. Na druhé straně Nikl po rohovém kopu branku netrefil, stejně jako Talůžek a pohotová střela Dorta z 35.metrů rovněž svůj cíl nenašla. V závěru první části utkání se vyznamenal Weber, když vyrazil střelu Kočího z malého vápna.

V druhé půli se domácí již nenechali zatlačit na svou půlku a byli mnohem aktivnější. Maryška se protlačil do šance a jeho střela knokautovala brankáře Vahalu, který musel být ošetřován. V 60.minutě po rohovém kopu vrátil Dort přetažený centr před bránu a Nikl zblízka dorazil míč do sítě. Důležitý moment nastal o šest minut později. Autor gólu chyboval a „namazal“ míč soupeři, Svárovkého obranný skluz však brance zabránil, ale znamenal konec i pro tohoto hráče, který se při zákroku zranil. Po rohovém kopu domácí míč odkopli k půlící čáře, kde hostující obránce zaváhal, čehož využil Valsa a svůj kontr zakončil druhou brankou. Dobříšští se uklidnili a měli další možnosti. Po centru Dorta hlavičkoval Talůžek vedle, střela Puchmajera skončila nad brankou. V  závěru mělo ještě dvě velké příležitosti Jíloviště, ale Weber zachránil. V nastaveném čase Dort přihrál do pokuového území a Talůžek dorazil míč po třetí do sítě.

Branky: 60.Nikl, 68.Valsa, 90.(+2) Talůžek. Rozhodčí: Krejsa. Diváků: 170.

Dobříš : Weber – Karásek, Nikl, Svárovský(68.Pokorný) – Procházka (80.Fic), Puchmajer, Dort, Talůžek, Šrain – Maryška, Grafnetr(60.Valsa).

V příštím kole hrají dobříšští v sobotu od 17.00 na hřišti Tatranu Rakovník.

Dobříš B – Sp. Příbram B 1:5 (1:4)
Branky: 6. Suchan – 18., 29. a 84. Mráz, 4. Vasilko, 43. Smejkal. Rozhodčí: Šesták. Diváci: 80.

Jednoznačné vítězství hostů.

Dobříš B: Souček – Kozohorský, Pilecký (53. O. Puchmajer), Zbíral, P. Šebek (46. Karásek) – Šťastný, M. Řechka, Fic, Tran (46. Horáček) – Suchan, Talůžek.
Sp. Příbram B: Solnař – Reiner, Trefný, Hotový, Krejča – Mráz, Vasilko, Branžovský – Machek, Smejkal (63. Jezbera), Slabihoudek.

Trhové Dušníky – Dobříš B 0:3 (O:O)

Branky: 51. Valsa, 62. Liška, 85. Karas. Rozhodčí: Dvořák. Diváci: 50.

Trh. Dušníky: Švarc – Kortán, Jícha, Krejza, Doubek, Stránský, Černý, Budějský, Gasch, Dörfl, Gregořica. Stř.: Malý, Beran.

Dobříš B: Souček – Horáček, Jechort, Pilecký, Zbíral, Liška, Kozohorský, Řechka, Fic, Valsa, Karas. Stř.: Šebek, David, Tran.

Stará Huť – Dobříš C 1:2 (1:2)  Branky: Šišma, Matějka

Dorost starší

Dobříš – Čáslav 0:0

Sestava: Malý – Patetl,Petrlík,Balík V. (78´ Tran M.),Pjaták – Bukva,Horáček,Puchmajer – Čihák (68´ Hrubý),Kukol,Kočí (68´ Čálek)

Nedělní utkání týmů z opačných “pólů” tabulky slibovalo kvalitní fotbalovou podívanou. Hosté jsou dlouhodobě jedním z nejlepších celků krajského přeboru, ale domácí hráči je chtěli potrápit a potvrdit zlepšené výkony z posledních týdnů. Obě mužstva tato očekávání naplnila a diváci se měli na co koukat. Jediné, co zápasu nakonec chybělo, byly góly. Příležitostí měla obě mužstva několik, ale ke změně stavu vždy něco málo chybělo. I když domácí hráči byli k vítězství o maličko blíž, utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů.

Dorost mladší

Dobříš – Čáslav 2:2 (1:1) Branky: Patetl, Hrubý

I mladší dorostenci ač oslabeni předvedli dobrý výkon a nevyužili několik dalších šancí.

Milín – Dobříš B 6:7 Branky: Škodný 2, Tran, Sobotka, Fenyk, Vávra, D.Lavu

Dobříš B – Daleké Dušníky 21:0 Branky: Fenyk 6, Diviš 4, Petrlík, Vávra po 3, Tran 2, Sobotka, D.Lavu, Říha