Výsledek horší než výkon

30. května 2015

Bude postupně aktualizováno.

Nymburk – Dobříš 3:0 (1:0)

Výsledek horší než výkon, si mohou říct dobříšští fotbalisté po nedělním utkání. Přestože byli v zápase favoritovi vyrovnaným soupeřem a ve druhé půli byli jasně lepší, vymstilo se jim neproměňování šancí. Jinak utkání mělo dobrou úroveń, diváci viděli množství šancí a střel na branku. V utkáni byli ústředními postavami bývalí ligoví fotbalisté, v družstvu domácích M.Svoboda, který zásoboval útočnou dvojici přesnými přihrávkami, u hostů to byl především Dort.

Již ve 3.minutě nepohlídala dobříšská obrana Peterku, který vstřelil první gól utkání a o chvíli později hlavička Čemuse skončila těsně vedle Součkovy branky. Dobříšští se soustředili na rušivé útoky a po jednom z nich prošel do „vápna“ Šrain, ale ani jeho opakovaná střela výsledek nezměnila. Nymburští byli v první půlhodině nebezpečnější a tak Souček se měl co otáčet. Chytil střelu Peterky i hlavičku stejného hráče a dorážku T.Svobody vyrazil na roh. Na druhé straně po centru Fice Valsa odražený míč nenamířil do brány a hlavička Talůžka lízla břevno.

Druhou půli začali hosté náporem. Grafnetr střílel nad branku, pak stejný hráč střílel z úhlu, Valsa však na míč nedosáhl, po Dortově vysunutí Valsovu střelu gólman Malý vyrazil a po akci Šraina střílel vedle branky z otočky Maryška. Dobříšští stupňovali tlak, to však i vedlo k rychlým protiútokům Nymburka. Souček tak musel vytáhnout dva výborné zákroky po hlavičce a střele Peterky. Když pak po Valsově přihrávce Maryška neprostřelil Malého a další jeho průnik zastavilo břevno, přišel trest. Nejprve šanci Šťastného sice Souček ještě vyřešil, ale v 74.minutě prošel stejný hráč podél brankové čáry a Peterka zblízka vsítil druhý gól. Dobříšští se dál snažili o kontaktní gól, ale Maryškovi nebylo v tomto utkání přáno a svůj únik zakončil opět střelou do gólmana. Po centru Grafnetra dorážel míč Dort, avšak malý s velkým štěstím zachránil. V závěru ještě musel dobříšský brankář vyrážet střelu Šťastného a dvě minuty před koncem prošel obranou Nepovím a završil tak konečné skóre, pro Dobříšské až příliš kruté.

Branky: 3 a 74.Peterka, 88.Nepovím. Rozhodčí: Kabyl. Diváků: 188.

Dobříš : Souček – Fic(81.M.Řechka), Puchmajer, Pokorný – Grafnetr, Dort, Talůžek(32.Karásek), J.Liška, Šrain – Maryška, Valsa(69.Kozohorský).

V příštím kole hrají Dobříšští v sobotu doma od 17.00 s mužstvem Klecan.

STATISTIKA

Střely   22: 18 (z toho na branku: 12:12)

Rohy: 6:4

Fauly: 11: 14

Ofsajdy: 2:5

ŽK: 0:1

(rw)

Dobříš B – Jesenice 7:2  (4:1) Branky: 23 a 64.Svárovský, 34.Liška, 38.Suchan, 42.Řechka 80 a 88. Karas – 43 a 56.Polidar. Rozhodčí: Šesták Diváků: 40.

Dobříš B. Plevka – Kozohorský, Matěj ka, Zbíral, Máša – M.Řechka(46.Horáček), Svárovský, Procházka,M.Liška(66.Hemr) – Karas
Jesenice: Ježek(26.Havel) – Kvača, Mošnička, Hulínský, Kmotras – Rataj, Šika, Polidar, Zavadil – Švagr, Havel(26.Novotný)

Jednoznačné vítězství. Málem skóroval i předseda (do vlastní branky) Jeho oblouček přes Plevku se od země odrazil nad břevno.

Dobříš C – Mokrovraty 1:3 (0:2) Branka: Horáček

Starší dorost

Kunice – MFK Dobříš 2:1 (2:1) Branka: Kukol

Sestava: Malý – Slunečko (65.Rada), Patetl, Horáček, Pjaták – Tran M., Čihák, Puchmajer – Hrubý, Kukol, Kočí (78.Semančík)

Tento víkend cestovali naši dorostenci k utkání do Kunic již v sobotu – a termín jim zjevně nevyhovoval. Po sérii osmi utkání bez prohry tentokrát “padli”.

V první minutě zápasu hosté dokonale zaskočili domácí tým, neboť po zisku míče na polovině hřiště vyslal Tran Kukola do prvního brejku, který posledně jmenovaný trochu složitě, ale přeci proměnil – 0:1. Domácí hráči spoléhali na vysoké nasazení, a to jim přinášelo trvalou převahu. Dobříšští se snažili hrát kombinačně, ale vzhledem k těžkému terénu a nasazení soupeře se příliš neprosazovali. V 19.minutě domácí hráči vyrovnali, když po dobře zahraném rohu a zaváhání Malého zblízka vyrovnal Strnad – 1:1. Ve 28.minutě mohlo být pro domácí ještě veseleji, ale ošemetnou situaci odvracel na brankové čáře Slunečko. Za čtyři minuty se ale domácí dočkali. Po rychlém autovém vhazování byl nejdůraznější Hosnédl a tvrdou křižnou střelou poslal Kunice do vedení – 2:1. I druhý poločas se hrál v poměrně vysokém tempu. Skóre se však již nezměnilo, protože oba gólmani své týmy podrželi a připsali si několik výtečných zákroků. Body tak zůstaly v Kunicích. Příští týden vyzve náš dorost v okresním derby Spartak Příbram, a pokud bude chtít uspět, musí předvést podstatně kvalitnější výkon.