Bod po remíze

02. září 2019

Zřejmě nejslabší soupeř z prvních čtyř kol čekal dobříšské fotbalisty. Nakonec získali jeden bod, když neuspěli v penaltovém rozstřelu.

Česká Lípa – Dobříš 1 : 1 (1 : 1) na p. 4 : 2

Dobříšští fotbalisté začali zápas lépe a hned v první minutě se dostal do šance Maryška, ale bránu minul. Stejný hráč pak měl příležitost po přihrávce J. Šraina, ale obránce stačil míč ukopnout na roh. Domácí odpověděli akcí Žižky, avšak po jeho přihrávce střílel Vébr nad branku. V osmnácté minutě po nákopu Machače se však již Maryška nemýlil a vsítil první gól Dobříše v novém ročníku. Další šance hostů přišla po rohovém kopu, ale po centru Maryšky se míč od J. Šraina odrazil vedle brány. Domácí pak přidali a Vébr střílel jen do Vančáta a Lakatoš neprostřelil obranný val hostů. Ve 39. minutě fauloval Puchmajer Vébra a penaltu proměnil Lakatoš. Hosté mohli jít do šatny s vedením, ale po rohovém kopu V. Šraina netrefil hlavou míč Puchmajer a po opakovaném centru zabránil Junkovi ve skórování gólman Plechatý.

Druhou půli začali lépe domácí. Machač ukopl míč Hodačovi a Lakatoš obešel Vančáta, ale ten se stačil ještě vrátit a zabránit gólu. Oba týmy se snažily o vedoucí gól. V. Šrain mířil vedle branky, Kopečného střelu vyrazil Plechatý na roh a bránu netrefil ani domácí Lakatoš. Po úniku Maryšky zasáhl včas Migl a po Kopečného úniku sice dobříšští hráči dopravili míč do sítě, ale přihrávající hráč se dostal s míčem mimo hrací plochu. V závěru získali domácí tlak, ale tečovaná střela Lakatoše skončila vedle branky a přímý volný kop Hodače vytáhl Vančát na roh. Poslední příležitost zápasu měl Pokorný, avšak střílel těsně nad břevno.

V penaltovém rozstřelu za hosty uspěli v první sérii Machač a ve čtvrté Junek, ale Liškovi a Kopečnému ve druhé a třetí sérii zabránil ve skórování brankář. Za hosty uspěli postupně Soukup, Žižka, Valta a Lakatoš.

Dobříš: Vančát – Procházka, Talůžek, Machač, Kozohorský (34. V. Šrain) – Junek, J. Šrain (60. Kopečný), Pokorný, Fic (85. Liška), Puchmajer (71. Matějka) – Maryška

Branky: 39. Lakatoš (p. k. ) – 18. Maryška

Rozhodčí: Maielo

ŽK: Valta, Vepřovský – Machač

Diváků: 220

Střely: 9: 12, z toho na branku: 5: 5. Rohové kopy: 6: 4. Ofsajdy: 1: 3. Fauly: 16: 20.

Trenér Filip Dort: V první půli jsme byli lepší. Ve druhém poločase jsme přenechali iniciativu soupeři.

Daleké Dušníky –  Dobříš B 1 : 2 (0 : 1)

Za stálého deště na téměř neregulérním povrchu byli dobříšští hráči o něco lepší a zaslouženě vyhráli.

Daleké Dušníky: Šedivý – Houdek(54. Šimek), Kobík, Mart. Pavlík, Žáček, Račák, Slunečko, Mir. Pavlík (54. Šimonovský), Houdek, Krása, Drnec

Dobříš B: Vančát – Petrlík, Horáček, Weber, Burda – Matějka (65. Krmela), Fic (72. Hovorka), V. Šrain, Semančík (80. Rada) – M. Puchmajer, Kuchař (88. Kukol)

Branky: 90. Šimek – 40. Puchmajer, 50. Šrain

Rozhodčí: Beneš

ŽK: Račák, Slunečko, Žáček – Kuchař, Puchmajer