Body tentokrát patří Brandýsu

26. srpna 2019

Ve svém dalším utkání pokračovali domácí hráči v neúspěšné hře. Nezískali body a stále se čeká na první gól ze hry.

Dobříš – Brandýs n. L. 0 : 2 (0 : 1)

Hosté začali zápas lépe a Weber v brance musel zachraňovat po úniku Folwarcneho. Po centru Sládka dopravil míč do sítě Vostárek, ale zpracoval si míč rukou, takže gól nebyl uznán. Ve 14. minutě však zahrával Kovařík trestný kop a trefil se přesné k tyči. 0: 1. Dobříšští hráči hru vyrovnali, ale do šancí se prakticky nedostávali. Liškovu střelu zablokovali obránci a na druhé straně těsně nad branku střílel Baloun. Brandýský gólman v závěru první půle zachytil tečovanou střelu V. Šarina.

V druhé části zápasu přece jen domácí hráči přidali, avšak výsledkem byly jen rohové kopy, se kterými si vysocí hráči soupeře poradili. Na přihrávku Puchmajera Maryška nedosáhl a hlavičku Pokorného po rohovém kopu vytěsnil gólman nad břevno. Ve velké šanci se ocitl hostující Folwarcny, ale volil místo střely přihrávku. V 54. minutě dostali domácí hráči možnost vyrovnat po faulu Braborce na Machače. Gólman Lisa však střelu Puchmajera z penalty vyrazil na roh. Domácí brankář Weber si pak poradil se střelou Kovaříka. V 60. minutě zakončil rychlý protiútok Folwarcny druhým gólem. Domácí se snažili bezvýsledně o kontaktní gól. Oblouček Kozohorského skončil nad brankou a proti brankáři se neprosadil ani Maryška. Po rohovém kopu mířil Chýla vedle branky a po dlouhém autu Maryšky nikdo z domácích míč do sítě netečoval. Poslední šanci dostali dobříšští pět minut před koncem po nepřímém volném kopu uvnitř pokutového území. Střelu V. Šraina však tečoval Chýla, navíc z ofsajdu, vedle branky. V závěru ještě Weber zlikvidoval velkou šanci Kovaříka a poradil si i s jeho opakovanou střelou.

Dobříš: Weber – Procházka (77. Fic), Talůžek, Machač, V. Šrain – Matějka (46. Junek), Pokorný, Puchmajer (73. Chýla), Liška (64. J. Šrain), Kopečný (46. Kozohorský) – Maryška.

Branky: 14. Kovařík, 60. Folwarcny

Rozhodčí: Kolátor

ŽK: Machač – Baloun, Reichert

Diváků: 220

Střely: 9 : 10, z toho na branku: 2 : 7. Rohové kopy: 10 : 4. Ofsajdy: 3 : 4. Fauly: 9 : 9

Dobříš B – Nová Ves p. Pl. 2 : 3 (2 : 1)

V prvním mistrovském utkání nastoupili domácí hráči proti nováčku soutěže. V malém derby sice vedli o dva góly, ale nakonec nezískali ani bod. Po většinu zápasu měli dobříšští hráči výraznou převahu. Hosté se soustředili na rychlé brejky a při rozhodujících gólech využili i neodmávaných ofsajdových postavení.

Dobříš B: Vančát – Petrlík, Horáček, Weber, Burda – Junek (46. Matějka), J. Šrain (82. Rada), Fic, Semančík (71. M. Liška) – M. Puchmajer, Chýla (67. T. Šebek)

Nová Ves: Hadrbolec – J. Petrák, Német, Veinlich, Jiráň (56. Soukup), Moravec, Bouška, Oktávec, Slavík, Borák, David (61. Vojáček, 89. L. Petrák)

Branky: 15. Chýla, 28. Junek – 29. Moravec, 56. Borák, 77. Veinlich

Rozhodčí: R. Jarolímek. ŽK: 0 – Bouška, Soukup, Német, Oktábec, Veinlich