Bojovnost domácích hráčů přinesla první tři body

09. září 2020

Ve svém druhém utkání získali dobříšští hráči první maximální bodový zisk. Rozhodl o něm bojovný výkon zvláště ve druhé půli, kdy hosté dotáhli dvougólovou ztrátu.

Dobříš – Brandýs n. Lab. 4: 2 (2: 0)

Problémy s brankáři řešilo vedení angažováním Hynka Holana. Byl to již třetí gólman ve třetím utkání. Úvod zápasu patřil jednoznačně soupeři. Jak řekl trenér Filip Dort, působili dobříšští hráči v úvodu poněkud zmrzlým dojmem. Svou první šanci hostů neproměnil Zamazal, přímý volný kop Tokara skončil těsně vedle, se střelou Reicherta si poradil Holan a v další příležitosti Brandýse neuspěl hlavou Tokar. Dobříšští se ujali vedení ve 26. minutě, když centr J. Šraina z rohového kopu zaplul přímo do branky. Po této brance již nebyla převaha hostů tak výrazná. Často padli do ofsajdové pasti. Dobříšský gólman si poradil se stříleným centrem Folwarcneho a v 37. minutě vybojoval míč Procházka, přihrál Petrlíkovi, který uvolnil Junka a ten byl při střele úspěšný.

Druhá půle začala šancí Junka, který však mířil vedle branky a na druhé straně rychlý útok hostů zastavil na poslední chvíli Talůžek. V 51. minutě po přetaženém rohovém kopu střílel přesně Folwarcny a snížil. Po centru V. Šraina dorážel Talůžek zblízka jen do brankáře Lisy, ale v 65. minutě bylo srovnáno. Přímý volný kop sice Holan vyrazil, ale po zmatku před bránou dorazil míč do sítě Dosoudil. Obě mužstva chtěla rozhodnou v normální hrací době. Hosté se tlačili do akcí, domácí hráči podnikali rychlé úniky Puchmajrem, J. Šrainem a Junkem. V 77. minutě byl zastaven průnik Junka faulem. V. Šrain mířil z přímého kopu sice do zdi, ale opakovaná střela našla Talůžka, který hlavou zajistil dobříšským vedení. Znervóznělí hosté se sice snažili o vyrovnání, avšak obrana Dobříše jim toho moc nedovolila. V nastaveném čase J. Šrain pronikl podél brankové čáry a jeho přihrávku poslal po čtvrté do branky střídající Rehák.

Dobříšští se pak mohli radovat spolu s velkou návštěvou příznivců z cenného vítězství. Trenér Dort ocenil bojovný výkon ve druhé půli.

Dobříš: Holan – Procházka, Talůžek, Machač, Pokorný –Petrlík (69. Rehák) , Kilián, Puchmajer (87. Kvapil) , V. Šrain (78. Masopust) – J. Šrain, Junek.
Branky: 26. J. Šrain, 37. Junek, 77. Talůžek, 91. Rehák – 51. Folwarcny, 65. Dosoudil
Rozhodčí: Polena
ŽK: Petrlík, Puchmajer, Junek – Kubín
Diváků: 350

Statistiky: Střely: 7 : 12, z toho na branku: 6 : 8. Rohové kopy: 4 : 7. Ofsajdy: 1 : 6. Fauly: 23 : 12.

Druhá půle nevyšla

V prvním poločase měli dobříšští hráči mírně navrch. Brzy jsme se ujali vedení Rehákem po akci Košťálka a navíc jsme nastřelili tyčku.

Dobříš B – Rožmitál 2 : 6 (2 : 2)

Hostům se podařilo vyrovnat po úniku z vlastní poloviny, avšak i my jsme mohli získat opět vedení na svou stranu. Dortův přímý kop skončil na spojnici tyče a břevna. Místo toho se ujali vedení rožmitálští hráči. Vzápětí vyrovnal po akci Dorta Košťálek.
Ve druhé půli však získali převahu hosté a dvěma góly v první čtvrthodině prakticky rozhodli. Našim hráčům se nedařilo zastavovat rychlé protiútoky.

Dobříš: Javorský – Peták (73. Patetl), Horáček, Matějka, Fic – Kvapil, M. Puchmajer, Dort (78. Kratina), P. Škodný (60. Olšák) – Rehák, Košťálek
Branky: 7. Rehák, 39. Košťálek – 38 a 76. Straka, 16. Mora, 52. Leitermann, 57. Havelka, 96. Pejsar
Rozhodčí: Zuskin. ŽK: Dort – Steinbauer