Borec víkendu je z Dobříše!

Borec víkendu je z Dobříše!

01. listopadu 2015

Borec víkendu Jindřich Suchan: Byl to nejhezčí gól mé kariéry

Dobříš – Dalším fotbalovým borcem víkendu byl zvolen Jindřich Suchan. Záložník či útočník Dobříše B vystřihl v utkání s Novou Vsí parádní nůžky, po nichž míč zamířil do horního rohu branky.

Jindřich Suchan.Autor: Jiří Kubík

„Moc přesně si to nepamatuji. Byl tam nějaký centr ze strany. Obránci to odhlavičkovali na vápno a mě to přeletělo. Napadlo mě do toho skočit, tak jsem to zkusil,” popisoval svou krásnou trefu, která posunula skóre na 3:1 pro dobříšskou rezervu Jindřich Suchan. „Podobný gól jsem nikdy nedal. Byl to určitě nejhezčí, který jsem za třicet let, co hraji fotbal, dal,” dodává.

Tento zásah byl pro Suchana už osmou přesnou trefou do sítí soupeřů, čímž se zařadil mezi nejlepší kanonýry okresního přeboru. „Byl to vyrovnaný zápas. Také první půle skončila zaslouženě 1:1. Ve druhém poločase jsme na ně vlétli a dali rychlý gól. Po mém gólu na 3:1 už jsme to dohráli v pohodě,” komentoval Suchan v krátkosti průběh zápasu s Novou Vsí.

Zkušený záložník má za sebou spoustu štací. Hrál za Milín, Nečín, Hořovicko, Nový Knín, Spartak Příbram i Novou Ves. Ještě loni nastupoval za dobříšské áčko v krajském přeboru. Letos si však připisuje starty už jen za rezervu. „Věk nezastavíte. Bude mi sedmatřicet a prostě už klukům nestíhám. Proto jsem se rozhodl, že budu chodit za béčko. Je tu skvělá parta, vyhrává se a občas mi tam ještě něco spadne,” usmívá se Jindřich Suchan.

V sobotním šlágru v Rožmitále však rezerva Dobříše nevyhrála a navíc nevstřelila ani gól. Inkasovala porážku 0:12! „Však také dnes budeme pít jenom dvanáctku,” bere to s humorem Suchan. „Hrajeme prakticky každý zápas v jiné sestavě. Jednou s námi jedou dorostenci, podruhé zase kluci, kteří už třeba nějaký čas nehrají. Dneska musel do brány Honza Karas. Zvláště v době, kdy se nám zápasy kryjí s áčkem, je to složité,” říká Jindřich Suchan.

Za necelý měsíc mu bude třicet sedm, fotbal chce hrát co nejdéle. Ale až jednou skončí, možná se vrhne na dráhu mládežnického trenéra. „Minulou sezonu už jsem se chvíli věnoval přípravce, ale nešlo to časově skloubit s mou prací. Mrzelo mě, že jsem toho musel nechat. V budoucnosti bych se k tomu vrátil, ale spíš bych někomu jen pomáhal. Že bych se do toho vrhnul úplně po hlavě, to ne,” uzavřel příjemné povídání Jindřich Suchan.

29.10.2015

Autor: Jan Hájek Příbramský deník

Další novinky

Zobrazit všechny