Cenný bod za bojovnost

21. srpna 2016

Los soutěže přidělil pro první domácí zápas Dobříši velmi těžkého soupeře. Hosté byli po většinu zápasů aktivnější, lépe kombinovali a hlavně velice často stříleli, o čemž svědčí poměr střel 8 : 17. Domácí si však velkou bojovností nakonec vybojovali cenný bod.

V úvodu utkání oba týmy hrály velmi opatrně bez větších šancí. První zahrozil karlovarský Maňák, jehož tvrdou střelu Šedivý vyrazil a na druhé straně pálil z přímého volného kopu z 25 metrů Maryška a hostující gólman Klimov měl problémy. Ve 22. minutě fauloval v pokutovém území Liška Hudce. Rozhodčí nařídil pokutový kop, a navíc ukázal dobříšskému hráči červenou kartu. Po konzultaci s asistentem svůj verdikt změnil, a Liškovi udělil kartu žlutou. Pokutový kop proměnil Geňo. Hosté začali být nebezpečnější. Po centru Hudce hlavičkoval Krlička do tyče, Királyiho bomba mířila nad břevno, stejně jako nebezpečná hlavička Ivaska po rohovém kopu. V závěru první části přišly šance dobříšských. Maryška obešel gólmana, avšak obránce stačil zakročit a vzápětí stejný hráč nastřelil  Klimova. Při této akci se dobříšský útočník zranil, to mu  však nebránilo v tom, aby po rohovém kopu Šraina ve 41. minutě hlavou vyrovnal. V poslední minutě ještě stačil Šedivý vykrýt tvrdou střelu Krličky k tyči.

Ve druhé půli se domácí, již bez Maryšky, většinou bránili a snažili se podnikat protiútoky. Střela Maňáka branku netrefila, Királyi zblízka rovněž mířil vedle, avšak v 55. minutě Maňák z 18 metrů střelou k tyči zajistil hostům opět vedení. Následoval velký tlak hostů, avšak střelu Geni vyrazil Šedivý na roh, domácí gólman vyrazil i pokus Plechatého a dorážka Maňáka mířila vysoko nad branku, Királyi nastřelil tyč a Maňák opět mimo branku. V 67. minutě po ojedinělém útoku domácích unikl Karas a jeho centr Valsa, ač tísněný, poslal do branky podruhé. Pak již tlak hostů ustával, výjimkou byla jen střela Geni, se kterou si Šedivý poradil. V závěru mohli domácí i výsledek otočit. Po závaru před brankou Valsa, M. Puchmajer ani Dort  neuspěli, a Karas střílel mimo. Po akci Valsy překopl bránu Šrain, a zápas tak dospěl k penaltovému rozuzlení. V něm byly úspěšnější hosté. Za Dobříš uspěli Dort a Šrain, Valsa trefil břevno a Talůžek brankáře. Za karlovarské uspěli Plechatý, Dřížďal se štěstím Lhoták, neuspěl jen Mestl. I tak je po průběhu utkání pro domácí bod cenný.

Branky: 41. Maryška, 67. Valsa – 23. Geňo (p. k.), 55. Maňák

Rozhodčí: Matyš

ŽK: Liška, Junek, Dort, Talůžek – Krlička, Mestl

Diváků: 400

Dobříš: Šedivý – Pokorný (78. Mann), Talůžek, Rychlík, Liška – Junek (73. O. Puchmajer), M. Puchmajer, Dort, Šrain – Valsa, Maryška(46. Karas)

Jiří Rychlík (trenér): Doplatili jsme snad trochu na příliš velké očekávání po vítězství v Rokycanech, přesto je bod je cenný. Soupeř byl lepší hlavně na práci s balónem. U našich hráčů si cením hlavně bojovnost, se kterou dokázali dvakrát vyrovnat. Penalty jsou již jen o štěstí.