Černý víkend dobříšského fotbalu

01. května 2017

Jediný tým MFK Dobříš, který dokázal o víkendu vyhrát, byli mladší žáci, kteří potvrdili svoji současnou suverenitu. Nedá se však říct, s ohledem na kvalitu soupeřů, že ostatní mužstva zklamala. Muži A týmu mohli pouze překvapit se soupeřem bojujícím o postup. Ve vyrovnaném utkání, bez několika opor, protivník ukázal větší kvalitu v koncovce. Béčko mužů doplatilo na množství zraněných a omluvených hráčů obou týmů dospělých kategorií. Těžké soupeře měli i dorostenci a starší žáci, přesto hlavně hráči staršího dorostu nehráli vůbec špatně.

Motorlet – Dobříš 4 : 0 (1 : 0)

Na půdu pražského týmu neodjeli dobříšští hráči určitě v roli favorita, tím spíše, že kromě dlouhodobé absence Dorta chyběli i další čtyři hráči. Utkání bylo v poli překvapivě vyrovnané, avšak domácí své příležitosti využili, zatímco hosté si je ani nevytvořili a ojedinělé střely ze střední vzdálenosti končily většinou daleko mimo branku.

První příležitost měl po rohovém kopu Šraina M. Puchmajer, ale hlavou míč minul. To Motorlet hned první příležitost v 10. minutě využil. Obránci nechali vystřelit Jakuba Hájka, Weber sice míč vyrazil, ale zcela volný Sodoma snadno míč dorazil do branky. Domácí to uklidnilo a začali ostřelovat dobříšskou branku. Aktivní byl hlavně Sodoma a jeho několik střel mířilo těsně vedle hostující svatyně. Nejnebezpečnější však byl pokus Lukiče, který Sodoma tečoval těsně nad břevno. Po dvaceti minutách však převzali překvapivě iniciativu hosté, ale jedinou šancí byl pokus Talůžka zblízka do gólmana. V závěru první půle Šrain zachránil skluzem před Pyškem.

Druhý poločas měl podobný průběh. Oba týmy ve středu hřiště sice přesně kombinovaly, avšak před brankami byli nebezpečnější jedině domácí. Hned v úvodu zabránil brance Talůžek, ale v 57. minutě se uvolnil Jakub Hájek, přihrál Měskovi a ten z hranice pokutového území střelou k tyči zvýšil na 2 : 0. V 68. minutě se prodral podél brankové čáry Laušman a zpětnou přihrávku dorazil potřetí do branky Jakub Hájek a za sedm minutě si střílený centr Laušmana srazil do vlastní sítě Procházka. Pak teprve přišla jediná větší šance hostů. Po přímém volném kopu Rychlíka tvrdě hlavičkoval Talůžek, ale brankář Foferka stačil míč vyrazit na roh. V závěru ještě těsně vedle brány střílel Zdichynec a Weber pádem pod nohy zlikvidoval možnost Laušmana.

Branky: 10. Sodoma, 57. Měska, 68. J. Hájek, 75. vlastní

ŽK: Podzemský – Talůžek

Rozhodčí: Svoboda

Diváků: 168

Dobříš: Weber – Procházka, Talůžek (78. Čálek), Rychlík, Petrlík (85. Horáček) – Pjaták (67. Karas), O. Puchmajer, Obdržal, M. Puchmajer, Šrain – Junek

Trenér Jiří Rychlík byl stručný: Ve vyrovnaném průběhu rozhodlo proměňování šancí.

STATISTIKY

Střely: 14 : 13, z toho na branku: 7 : 4

Rohové kopy: 3 : 6

Ofsajdy: 3 : 3

Fauly: 12 : 10

Kovohutě Příbram – Dobříš B 5 : 4 (2 : 3)

Utkání přineslo gólovou přestřelku. V silně kombinované sestavě naši hráči s týmem, který na jaře posílil, neuspěli. Na první branku soupeře jsme vyrovnali, po druhé jsme ještě do poločasu výsledek otočili. Nevyšel nám vstup do druhé poloviny utkání, kdy soupeř otočil výsledek ve svůj prospěch a později přidal další gól. Našim hráčům se ještě podařilo snížit, ale srovnat skóre se již nezdařilo.

Branky: 14. a 49. Nováček, 38. Soucha, 47. Branžovský, 67. Hnízdil – 28. Mann, 42. Suchan, 44. Liška, 78. Kuchař

Rozhodčí: Švidkov

Diváci: 30

Kovohutě: Sladký – J. Neliba, Dobák (46. Černohorský), V. Neliba (88. Hudeček), Netušil, Nováček, Kinčl, Soucha, Branžovský, Hnízdil (89. Oshovskyi), Šlechta

Dobříš B: Malý – Čálek, P. Šebek, Zbíral, Karásek, Liška (56. Semančík), Kuchař, Řechka, Mann, Suchan (70. Junek), Šišma (56. Zdrubecký)

Starší dorost

Dobříš – Hořovicko 0 : 1 (0 : 1)

Jak je obvyklé, naši dorostenci hrají lépe se soupeři, kteří patří ke špičce soutěže. I tentokráte předvedli proti vedoucímu týmu dobrý výkon. Zvláště v prvních dvaceti minutách, měli několik dobrých příležitostí ke skórování. Skórovali však pouze hosté, a to ve 34. minutě. Ve druhé půli si Hořovicko poměrně bezpečně náskok udrželo.

Dobříš: Malý – Patetl, Petrlík, Kadlečík (83. Ludačka), Slunečko (83. Farda), Tran, Balík, Kratina, Burian, Zdrubecký, Semančík

Rozhodčí: Šesták

Mladší dorost

Dobříš – Hořovicko 0 : 6 (0 : 4)

Na svého soupeře kluci nestačili.

Starší žáci:

Dobříš – Jesenice 0 : 4 (0 : 1)

I přes porážku kluci, zvláště v první půli, hráli dobrý fotbal. Neproměnili však několik slibných šancí.

Dobříš: Hrbek – Boudník, Čihák, Holman, Homolka, Horáček, Hovorka, Vodenka, Sklenář, Tran, Škodný, Karas, Sirotek

Rozhodčí: Paukner

Slaný – Dobříš 3 : 0 (1 : 0)

Již v 5. minutě jsme obdrželi v úvodu druhé půle druhou a bylo rozhodnuto. Ani v tomto utkání jsme nedali gól.

Dobříš: Hrbek – Boudník, Čihák, Holman, Homolka, Horáček, Hovorka, Sklenář, Škodný, Karas, Sirotek, Píša, Diviš