C-tým trochu vylepšil víkend

28. září 2014

Jíloviště – Dobříš 3:1 (2:1)

Utkání Ondrášovka krajského přeboru na úzkém hřišti mělo vyrovnaný průběh ovšem domácí dokázali svou jednoduchou hrou těžit z chyb dobříšské obrany, zatímco hostům chyběl klid v koncovce.

Dobříšští, poprvé v sezoně s internacionálem Niklem, začali lépe a již v první minutě napálil Maryška z dálky míč do břevna a po té jeho centr poslal hlavou Procházka vedle branky. V 10.minutě však nechali hosté zcela volného Obermajera, který nedal Weberovi šanci. Když neuspěl po rohovém kopu Pokorný, přišel za dalších dest minut druhý gól. Po sérii rohových kopů nechali obránci hlavičkovat Bezpalce a ten zvýšil na 2:0. Přímý volný kop Maryšky ze 40.metrů málem překvapil brankáře Blažka a jílovišťští pak měli několik příležitosti ke zvýšení skóre. Střely Jiráně, Kočího a Krištůfka však úspěch nepřinesly. Na druhé straně ve 37.minutě centroval Puchmajer a Vostrý vstřelil kontaktní branku a do poločasu mohl srovnat ještě Nikl, ale centr Lišky poslal hlavou vedle branky.

Ve druhé půli protáhl Webera střelou Oslzla, ale pak již získávali více ze hry dobříšští hráči. Puchmajer střílel vedle branky, hezky se uvolnil Maryška, ale jeho střelu stačil protihráč nohou zablokovat a do branky nezamířila ani jeho hlavička po centru Vostrého. Po akci Maryšky přestřelil Karas a po ojedinělých akcí domácích vytěsnil Weber na roh pokus Janouška, stejně jako následnou tečovanou střelu. Když pak neproměnil Maryška centr Vostrého, přišel pro hosty trest šest minut před koncem. Po ztrátě míče u půlící čáry prošel Rezek až před gólmana a rozhodl utkání.

O vyrovnanosti zápasu svědčí i statistika:

Střely na branku: 6:5, střely mimo branku: 6:10, rohy: 9:2, ofsajdy: 4:1, fauly: 16:12.

Branky: 10.Obermajer, 20.Bezpalec, 84.Rezek – 37.Vostrý. Rozhodčí: Pudil. Diváků:100.

Dobříš: Weber – Procházka, Ducho, Kokštejn, Pokorný – Puchmajer(78.Pilecký), Foltýn(46.Karas), J.Liška, Vostrý – Nikl(61.Šrain), Maryška.

Příští víkend hraje Dobříš v sobotu v 16.00 proti Tatranu Rakovník.