Po čtrnácti zápasech tři body

24. března 2019

Až po čtrnácti kolech dokázali dobříšští fotbalisté získat tři body. Naposledy to bylo právě na domácím hřišti s tímto soupeřem (1 : 0). V odvetě na hřišti soupeře vyhráli zaslouženě a předvedli obětavý bojovný výkon. O svém vítězství rozhodli hned v první čtvrthodince.

Plzeň – Doubravka – Dobříš 1 : 2 (0 : 2)

Již v šesté minutě našel Junek centrem Maryšku, který efektním způsobem vstřelil první gól. Po úniku střelce branky to mohlo být již 0 : 2, ale vracející se Brož stačil míč ukopnout. V 11. minutě si domácí gólman Mařík pohrál tak dlouho s míčem až mu ho Maryška sebral a pohodlně zvýšil. Po této brance přece jen domácí přidali a po úniku Ungra musel zachraňovat Procházka. Na druhé straně po centru Puchmajera vytáhl hlavičku Šebka brankář na roh. Pak se další hrubé chyby jako při druhé brance dopustil Mařík, J. Šrain mu sebral míč, avšak po je ho přihrávce stačil Dorta zablokovat domácí stoper. Vzápětí se do vyložené šance dostal opět domácí Ungr, Jechort stačil míč vyrazit a opakovanou střelu srazil Procházka na rohový kop. Po centru Junka mířil těsně vedle Šebek a poslední šanci první půle měli doubravští hráči, když po centru Motla minul branku Sklyharskyy.

Ve druhé půli získali hned od začátku převahu dobříšští hráči, ale po rohovém kopu neposoudil rozhodčí střelu Maryšky do ruky jako penaltu a střelu Talůžka stačil protihráč zablokovat. Z ojedinělého protiútoku stačil Jechort nohou vykopnout střelu Bartůňka. Po chybě v obraně se do šance dostal Matějka, ale gólman Mařík stačil zasáhnout, stejně jako při střele Maryšky. Následně po zmatku před hostující brankou stačil Horáček odkopnout míč. V 74. minutě usměrnil Ungr hlavou míč do Jechortovy brány. V závěru se pak domácí hráči snažili o vyrovnání, avšak do výraznější šance je dobříšští hráči nepustili.

Dobříš: Jechort – Horáček, Talůžek, Procházka, V. Šrain – Junek (81. Masopust), J. Šrain, Dort, Puchmajer – Maryška (75. Kozohorský), Šebek (62. Matějka).

Branky: 74. Ungr – 6 a 11. Maryška

Rozhodčí: Šmat. ŽK : Trojanec, Motl – Junek, Puchmajer, Procházka, J. Šrain

Diváků: 180

Statistiky:

Střely: 6 : 11, z toho na branku: 4 : 7. Rohové kopy: 8 : 9. Ofsajdy: 1 : 2. Fauly: 14 : 15

Chlumec – Dobříš B 3 : 0 (1 : 0)

Jarní čas I. B třídy začali dobříšští hráči nešťastnou porážkou. Na rozdíl od domácích hráčů měli velké množství šancí, ze kterých nedokázali ani jedinou proměnit. Domácí se ujali vedení z přísně nařízeného pokutového kopu a ve druhé půli jejich dvě střely znamenaly porážku.

Dobříš B: R. Weber – Burda, Št. Kuchař, V. Weber (72. Zbíral), Petrlík, – Kukol (83. L. Kuchař), Fic, M. Puchmajer, M. Liška (67. Modlík) – Budínský (56. Semančík), Karas (56. Matějů)

Branky: 40. Vostárek (p. k), 56. Steinbauer, 90. Pogorilij

Rozhodčí: Nerad

ŽK: Steinbauer, Vostárek – Št. Kuchař, Karas, Liška, Puchmajer