Další dva odehrané zápasy mladší přípravky

Další dva odehrané zápasy mladší přípravky

19. října 2022

Nová Ves pod Pleší – MFK Dobříš

Ve čtvrtek 13. 10. jsme jeli na zápas za soupeřem do Nové Vsi pod Pleší. Domluvili jsme se, že utkání odehrajeme na dvou hřištích. Po domluvě jsme kluky rozdělili podle zkušeností a výkonnosti. Na obou hřištích jsme předváděli to, co se učíme a docela nám to i šlo. K vidění byla odvaha v soubojích 1 vs. 1, poměrně rychlé přepínání a u zkušenějších dokonce i přesnou rozehrávku a využívání volného místa na hřišti.

Zkušenější sestava vstoupila do zápasu velmi aktivně a v první části jsem soupeři téměř nedali čuchnout k míči. Jako obvykle přišlo trochu uspokojení a druhou část jsme zase dokázali pustit soupeře na dostřel. Soupeř nám umožnil vyzkoušet si řadu dovedností, teď je jen potřebujeme trochu zrychlit, abychom to dokázali uplatnit i proti rychlejším soupeřům. V poslední části se hrál vyrovnaný souboj a nakonec jsme soupeřovu síť rozvlnili 4× častěji než soupeř. 13 : 9.

Druhé hřiště poskládané zejména z nováčků, kteří se teprve dostávají do fotbalového tempa, nás velmi mile překvapilo. Hráči se téměř po celou dobu snažili věnovat pouze hře a míči a tak bylo vidět spousta povedených úniků, zakončení i rychlého a včasného odebrání míče. Kluci dokázali poslouchat pokyny trenérů a snažili se je plnit. Zároveň byla velká snaha i o samostatné řešení, bez nutnosti trenérské “pomoci”. Dobříšáci nenechali nic náhodě a dařilo se jim často přesně vystřelit. Nutno dodat, že soupeř na tomto hřišti hrál celé utkání bez střídání, za což jim patří obdiv, protože i přes nastupující únavu a výsledek až do posledního hvizdu nic nevzdali a snažili se nám nastřílet také nějaké góly. Nakonec jsme napočítali 17 gólů v síti Nové Vsi a pouze 3 góly za zády našich brankářů.

Sestava 1: Dominik Máša, Jakub Budka, Tomáš Faktor, František Melša, Daniel Rei Pek, Karel Huřík, Jiří Kinský, Tomáš Kasprišin

Sestava 2: Martin Šulc, Tykhon Rybalko, Matěj Svoboda, Jáchym Holan, Jan Sprenger, Lukáš Dratva, David Kofroň

Trenéři: Matěj Lopata, Radim Weber

Podlesí/Bohutín – MFK Dobříš

V neděli jsme se utkali na malinké umělce v Podlesí s místními borci. Utkání to bylo vyrovnané, přestože jsme většinu zápasu tahali za delší konec a soupeř “jen” zdatně dotahoval. Ze začátku nám malé hřiště dělalo trochu problémy a často jsme se dostávali do zámezí. Volného místa na hřišti příliš nebylo a tak jsme podstupovali řadu soubojů a těžko jsme se prosazovali. Postupem času jsme si na hřiště zvykli a dokázali jsme i ty menší prostory využívat naplno. Trochu problém byl v zakončení, kdy jsme často upřednostnili sílu nad přesností a trefovali brankáře. Každopádně jsme dokázali předvést několik svých dovedností a přineslo to úspěch v podobě konečného výsledku 10 : 14 v náš prospěch.

Sestava: Lukáš Mikel, Tomáš Kasprišin, Tomáš Faktor, Jan Sprenger, Lukáš Dratva, Jiří Kinský, Jakub Budka, František Melša

Trenér: Tomáš Redlich

Pole pro přílohy

Další novinky

Zobrazit všechny