Derby mladších přípravek

Derby mladších přípravek

29. dubna 2022

Ve čtvrtek 28. dubna 2022 jsme odehrály mladší přípravky A a B soutěžní zápasy proti kamarádům z U9. Přečtěte si, jak jim to šlo!

 

Ve čtvrtek jsme odehráli soutěžní zápas proti kamarádům z U9. Protože nás je hodně, tak jsme postavili dvě hřiště a mydlili jsme 3×20 minut. Na jednom hřišti se proti sobě postavili zkušenější sestavy, na druhém hřišti ty méně zkušené.

V zápase zkušenějších bylo o krok vpředu “naše” béčko, kterým se povedl zejména nástup do utkání a rychle si získali několikagólový náskok. Náskok se pomalu rozrůstal až se zastavil na konečném skóre 10 : 21. Důležitější než výsledek byla však předváděná hra, zaujetí obou týmu a bojovnost až do poslední vteřiny zápasu. “Áčko” se sice po úvodním probuzení pokoušelo překonat obranu “Béčka” jednoduchými nákopy za obranu, ale často jim míč utíkal až k soupeřově brance nebo do autu, což není úplně způsob, který děti na trénincích učíme. Naopak ale ani jednomu týmu nechyběla odvaha zkoušet obcházení soupeře, některé matení soupeře bylo přímo ukázkové. Nechybělo zrychlení po provedené kličce a nechybělo zakončení do volných prostorů branky a brankáři se měli co ohánět. Byla vidět enormní snaha o rychlé rozhodnutí i když ne vždy bylo úplně “správné”.

Vzhledem k tomu, že se potkali na jaře neporažení soupeři, další korálek na šňůru úspěchu navléklo naše “Béčko”. Oba týmy nic nevypustili a mimo útočných aktivit byly vidět také obranné zákroky bez zbytečného odkopnutí míče, ale snaha o jeho získání. Fotbal bez balonu totiž není fotbal, ale nuda.

 

 

Sestavy

MFK Dobříš A: Filip Nguyen, Jakub Baláš, Jakub Látal, Jakub Moravec, Jan Švehla, Josef Šimonovský, Matouš Pecka, Robin Tran

MFK Dobříš B: Dominik Máša, Štěpán Redlich, Šimon Mochán, Tobiáš Zelenka, Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Lukáš Mikel, František Melša, Ela Roupcová. Střídali Tomáš Kasprišin, Matěj Lopata

 

V zápase méně zkušených sestav bylo o několik kroků vpředu “naše” áčko, kteří projevili mnohem větší zájem o hru, než kluci a holky z béčka. Toto bylo vidět i na vstřelených gólech, kdy po konečném hvizdu bylo skóre 17 : 4. Naše Béčko ani zdaleka nepředvedlo to, co dokážou a to co umí. Největším problémem však byla nesoustředěnost na fotbal. Lze vyzdvihnout pouze Míšu Sabotu, který bojoval jako lev, snažil se a předváděl učené dovednosti, a dále byla snaha vidět také u Týny Mikelové, Fandy Melši a Matěje Lopaty. Ostatní zůstali hluboko za očekáváním. Svět se nezboří, je to jen fotbal, ale bez zaujetí pro hru, snahy, a bojovnosti to nejde a nepůjde. Důležité pro každého hráče je “chtít”. Chtít dokázat nám trenérům, že umíme pomoci kamarádům, spoluhráčům a nenecháme to na jednotlivcích. Dokázat se poprat o úspěch (který je pro nás radost ze hry pro všechny – hráče i trenéry), dokázat obejít protihráče, dokázat vystřelit, dokázat dát gól. A hlavně dokázat to nejen na tréninku, ale hlavně v zápase proti soupeři, kterého neznáme.

Méně zkušená sestava našeho áčka nám ukázala vše co nám chybělo a tak gólů napadalo více do naší branky, než do té soupeřovy. Dílčím úspěchem může být i to, že se nám podařilo v každé části vstřelit alespoň jednu branku.

 

 

Sestavy

MFK Dobříš A: Jáchym Kujan, Jakub Koranda, Jan Štarman, Lukáš Kajgr, Max Tran, Richard Jelínek, Vojtěch Petroušek, Vojtěch Štarman

MFK Dobříš B: Vojtěch Weber, Tomáš Faktor, Valentýna Mikelová, Michal Sabota, Daniel Rei Pek, Antonín Vavříček, Sebastian Lastres, Aneta Roušalová, Tomáš Kasprišin, Matěj Lopata, Martin Šulc. Střídal František Melša

Další novinky

Zobrazit všechny