Deset branek v Lipkách

11. listopadu 2013

Muži

Dobříš A – Čelákovice 6:4 (3:1)

Domácí trenér Martin Šrain řekl, že v případě vítězství v tomto utkání, bude s podzimní sezonou bodově naprosto spokojen. Dobříš se vítězství dočkala a diváci navíc viděli deset branek. Důvodem bylo to, že útoky dominovaly nad obranami.

Již v  šesté minutě Dalekorej využil zbytečné ztráty míče uprostřed hřiště a zakončil rychlý útok první brankou zápasu. Hosté se z vedení dlouho neradovali. O minutu později dlouhý aut Maryšky dorazil do sítě Vostrý. O chvíli později kombinaci středem hřiště zakončil Nikl obstřelením brankáře, ale míč skončil těsně vedle brány a pak se po centru Maryšky neprosadil hlavou Karas. Čelákovičtí mohli však vyrovnat, když po nevydařeném vystavení do ofsajdu postupoval na Jechorta Kolovecky, brankář však stačil zachránit a Nového nedůraznou střelu stačili ještě obránci vykopnout. Ve 20.minutě Maryškův rohový kop poslal do branky hlavou Talůžek.  Další průnik Nikla stačil hostující hráč ukopnout a při tom málem vstřelil vlastní branku. Třetí branku přidali dobříšští ve 34.minutě, kdy přímý volný kop stačil do branky usměrnit Procházka. Do konce první půle zahrozily oba týmy z trestných kopů, ale jak Maryška, tak Dalekorej stříleli těsně vedle.

Ve druhé půli se hrál útočný fotbal, docházelo k častým chybám v obou obranách, ale více a nebezpečnějších šancí si vytvořili domácí. Již ve 48. minutě rychlou akci zakončil centrem Procházka, Maryška nastřelil tyč a odražený míč poslal Talůžek po čtvrté do branky. Po další přihrávce Pocházky se snažil Karas přehodit gólmana Bařinu, ale netrefil míč. Na druhé straně měl Jechort práci s trestným kopem Helmicha. Nebezpečné byly i přímé kopy Dobříše. Machačovu bombu vyrazil Bařina a Maryškův technický pokus zastavilo břevno. Ve výborné pozici se po přihrávce Maryšky ocitl Karas, minul však branku a tak v 70.minutě hosté prošli snadno středem obrany a Dalekorej snížil na rozdíl dvou gólů. Po té „volej“ Procházkv zamířil těsně nad břevno a v 73.minutě našel centr Maryškv Talůžka, který zkompletoval hattrick. V poslední čtvrthodině padly ještě tři branky. Nejprve Vostrý obstřelil brankáře, míč však skončil vedle branky, v 75. minutě se uvolnil Maryška, který byl u všech domácích branek, a sám vstřelil šestý úspěch. V závěru nekoncentrovaní domácí dovolili čelákovickým korigovat výsledek. Sedm minut před koncem po „kiksu“ Talůžka snížil Pánek a v poslední minutě neobsazený Reichert stanovil konečný výsledek.

Branky: 20, 48 a 73.Talůžek, 7.Vostrý, 34.Procházka, 75.Maryška – 6 a 70. Dalekorej, 83. Pánek, 90.Reichert. Rozhodčí: Zuskin Diváků:120.

Dobříš: Jechort – Pokorný, Talůžek, Ducho, Machač – Procházka, Nikl, J.Liška(73.Karásek), Vostrý – Maryška(84.Slunečko), Karas (77.Pilecký).

(rw)

Dobříš B – Krásná Hora 3:1 (0:0)

Dobříš B – Kr. Hora 3:1 (0:0) Branky: 82. Machač, 86. Karásek, 90. Šťastný – 55. Švec. Rozhodčí: Schořovský. Diváci: 30.
Náš tým měl po celý zápas výraznou převahu, ale prosadit se dokázal až v samém závěru.
Dobříš B: Vančát – Zbíral, Pilecký, Dušek, Machač – Šťastný, Karásek, Kuchař, Fic – M. Řerchka (73. Hemr), P. Šebek (46. Pekarík).

Ml. žáci: Kovohutě Pb. – Dobříš(st.přípravka) 15:0

Vraždění neviňátek. Nastoupili jsme se starší přípravkou, která neměla proti o tři roky starším hráčům šanci.