Devět bodů v mužské kategorii.

17. listopadu 2014

Dobříš – Semice 6:0 (3:0)

V posledním utkání podzimní části Ondrášovka krajského přeboru domácí po sérii nezdarů tentokráte výrazně zvítězili a tak domácí příznivci mohli být po delší době spokojeni.

Úvod utkání však patřil hostům, kde zvláště Koštíř hrozil nebezpečnými standartkami, které Jechort řešil rukami i nohami. Dobříšští zahrozili nejprve Maryškovou hlavičkou po centru Vostrého vedle branky, ale v 10.minutě našel Grafnetr ve „vápně“ Maryšku, který si míč zpracoval a bezpečně skóroval. Domácí pak získali více ze hry, Procházka orazítkoval tyč a Maryškovu střelu stačil gólman Štrupl chytit. Ve 30.minutě zahrával přímý volný kop Maryška a po závaru před brankou Procházkovu hlavičku usměrnil do vlastní sítě dezorientovaný Bošina. Domácí brankář pak musel nohou vyrazit střelu Koštíře, na druhé straně se neprosadil nejdříve Maryška, avšak ve 40.minutě padla nejhezčí branka domácích v této sezoně. Po rychlém rozehrání trestného kopu střílel z 30.metrů Grafnetr a míč zapadl pod břevno Štruplovy svatyně.

Ve druhé půli již domácí kontrolovali hru a v 52.minutě po hezké akci Maryšky s Grafnetrem zvýšil Procházka na 4:0 a únik semického Holana řešil Jechort opět nohou. Hosté si pak dali málem další vlastní branku, ale míč zastavilo břevno, po Maryškově přihrávce minul míč Procházka a střela Maryšky skončila těsně vedle brány. V největší šanci Semic přestřelil Hobík po přihrávce Holana opuštěnou branku. Vysoké vítězství domácích potvrdili dobříšští hráči v závěru zápasu. V 87.minutě Karas z blízka přidal pátý a minutu před koncem Grafnetr po přihrávce Vostrého šestý gól.

Branky: 30 a 52. Procházka, 40 a 89.Grafnetr, 10.Maryška, 87.Karas. Rozhodčí: Hůla. Diváků: 140.

Dobříš: Jechort – Ducho(68.Pilecký), Svárovský, Nikl, Pokorný – Procházka, J. Liška(72.Foltýn), Šrain, Vostrý – Grafnetr, Maryška(78.Karas).

Závěr utkání se nesl ve slavnostním duchu.

Předseda MFK Dobříš poděkoval dvěma odcházejícím funkcionářům domácího oddílu, Josefovi Krákorovi který byl dlouholetým trenérem mládežnických mužstev a v poslední době vedoucím „béčka“ mužů a Josefovi Fraitovi který působil jako trenér prvního mužstva.

V průběhu utkání proběhla tradiční anketa o nejlepšího hráče podzimní části soutěže s tímto pořadím: 1.Štěpán Maryška 2.Jindřich Svárovský 3.Radim Weber. Tři vylosovaní diváci obdrželi parnamentku na jarní část soutěže.

(rw)

Nečín – Dobříš B 0:4 (0:2)
Branky: Suchan 2, Kasík, Liška. Rozhodčí: Máša. Diváci: 50.

Nečín: Kubín – Viktorin, Jelínek (Špáta), Vacek, Vybíral – Kretschmer, Petřina, Koza (Novák), Vršecký (Procházka) – Valenta, Budínský.
Dobříš B: Weber – Karásek, Šebek, Machač, Zbíral, Fic, Kozohorský, Liška, Procházka, Kasík, Suchan. Stř.: Zorek, Bukva, Tran.

Nový Knín – Dobříš B 1:3 (0:2)   Branky: R.Řechka, David, Foukner

Dorost starší:

Dobříš – SK Rakovník 0:3  (0:2)

Dorost mladší:

Dobříš – Rakovník 8:1  (4:1)  Branky: Kukol 4x,Zdrubecký,Puchmajer,Semančík,Toufar