V devíti málem senzace

20. listopadu 2018

Do souboje s týmem ze špičky tabulky nastoupili hostující hráči s velkým odhodláním a se snahou pokusit se o nějaký bod. V první půli je však zaskočilo dvojí vyloučení a domácí hráči si získali tříbrankový náskok. Ve druhé části utkání se oslabení dobříšští hráči nevzdali a mnoho nechybělo, aby v utkání ještě vyrovnali.

Čížová – Dobříš 3 : 2 (3 : 0)

Stejně jako v předešlém utkání nastoupili dobříšští hráči s Talůžkem na hrotu útoku a začali dobře. Střely Matějky a Junka však brankáře nepřekvapily. Po přihrávce Talůžka dorážel Kozohorký vedle branky a Matějkova přihrávka před branku skončila rohovým kopem. Postupně se však domácí hráči rozehráli a po rohovém kopu hlavičku Jirouše odvrátil za pomoci spoluhráčů Jechort. Ve 22. minutě po centru Kočího hlavička Lukeše skončila poprvé v dobříšské bráně. Pak po přímém volném kopu Lukeše skončila hlavička Jandy vedle branky. Rozhodující momenty zápasu nastaly mezi 37. a 39. minutou. Unikající Chytrý byl atakován Procházkou a rozhodčí dobříšského hráče přísně vyloučil. Navíc z přímého volného kopu Jirouš střelou přes zeď zvýšil na 2:0. Vzápětí byl po zbytečném faulu a druhé žluté kartě vyloučen J. Šrain. Minutu před přestávkou po rohovém kopu přidal třetí úspěch domácích hlavou po rohovém kopu Polodna.

Očekávalo se, že ve druhé půli si zkušení domácí hráči nejen pohlídají vedení, ale že využijí přesilovku k dalším gólům. To se však nestalo a dobříšští hráči bojovali obětavě a domácí situaci podcenili. Ve 49. minutě vysunul Junek Matějku, a ten snížil. V 54. minutě opět Junek vyslal do úniku Kozohorského a ten vstřelil dokonce kontaktní gól. Domácí znervózněli a nedokázali vstřelit rozhodující branku. Střela Lukeše skončila těsně vedle a na druhé straně dalekonosný pokus Matějky vystrašil domácího gólmana Nováka. Po nedorozumění Jechorta s obránci netrefil Chytrý hlavou prázdnou branku. Na hřiště přišel i uzdravený Maryška a spolu s Talůžkem zaměstnávali domácí obranu. Maryška brzy po svém příchodu se dostal v pokutovém území do souboje s obráncem, ale rozhodčí zákrok neposoudil jako faul. V závěru utkání však viděl rozhodčí, zřejmě jako jediný faul na M. Gregora. Lukeš však z penalty Jechorta neprostřelil. Pak již čížkovští hráči těsné vítězství udrželi.

Dobříš: Jechort – Horáček, Procházka, Pokorný, V. Šrain – Kozohorský (71. T. Šebek), J. Šrain, Dort (46. Masopust), Junek – Matějka (71. Maryška), Talůžek

Branky: 22. Lukeš, 38. Jirouš, 44. Polodna – 49. Matějka, 54. Kozohorský

Rozhodčí: Hodek

ŽK: Chytrý – J. Šrain

ČK: Procházka, J. Šrain

Diváků: 100

Statistiky: Střely: 14 : 7, z toho na branku: 9 : 5. Rohové kopy: 5 : 2. Ofsajdy: 1 : 1. Fauly:10 : 12

Dobříš B – Lety 0 : 0 na pen.: 1 : 3

Utkání dvou týmů z druhé poloviny tabulky přineslo vyrovnanou hru. Oba týmy měly několik příležitostí ke skórování, ale ani jednu nevyužily. První příležitost měl hostující Chalupa a vzápětí dvakrát střílel domácí Junek. Do konce první půle se ke střele dostal i Suchan, ale ani on gólmana Sňozíka nepřekonal.

Ve velké šanci se ve druhé půli ocitl opět Chalupa. Za Dobříš pak Burdovu střelu vytáhl Sňozík a a Junek střílel vedle branky. V dramatickém závěru mohli dobříšští hráči rozhodnout. Střelu Budínského k tyči vyrazil Sňozík na roh a po dvou rohových kopech Jechort hlavičkoval do břevna a pak vedle branky.

V penaltovém rozstřelu se domácím nedařilo. Jediným úspěšným střelcem byl Junek. Zbíral mířil do břevna, Jechort nad branku a Budínského vychytal gólman. Za hosty uspěli Baubín, Záhora a Sňozík.

Dobříš: R. Weber – Zbíral, Horáček, Jechort, Modlík – Kukol (27. Korynta), Semančík, Junek, Burda (75. L. Kuchař) – Budínský, Suchan (82. Mařík)

Rozhodčí: Hájek

ŽK: Suchan – 0