Dobříš na lídra nestačila

Dobříš na lídra nestačila

23. května 2017

Na Dobříš přijel vedoucí tým soutěže. Už tato skutečnost a okolnost, že se domácímu mužstvu v poslední době dařilo, přilákalo na stadion V Lipkách velké množství diváků, kteří na dvě hodiny vynechali akce související s Májovými slavnostmi na Dobříši. Soupeř však byl tentokrát nad síly dobříšských hráčů, a zaslouženě zvítězil.

Dobříš – Čížová 2:5 (1:4)

Branky začaly padat již v samém začátku hry – v šesté minutě vystihl Dort „malou domů“ Pohnána a prostřelil brankáře Satrapu. Za tři minuty však bylo srovnáno. Procházka se snažil v „šestnáctce“ skluzem vypíchnout míč Jandovi, ten však padl přes jeho nohu. Pokutový kop proměnil Jirouš. Krátce nato mohli domácí opět vést, když Dort poslal přesný pas Maryškovi a jeho centr poslal zblízka O. Puchmajer jen do gólmana. To hosté byli úspěšnější. Využili nepřesnou přihrávku před pokutovým územím a Polodna otočil skóre zápasu. Hosté pak přesnými kombinacemi ovládli hru a dobříšští, hrající opět s útočnou dvojicí Dort-Maryška, se snažili o rychlé protiútoky. Šance byly na obou stranách. Talůžek na poslední chvíli stačil zabránit brance a Maryškův centr nikdo z domácích nedorazil. Pak po rohovém kopu pálil nebezpečně vedle branky Nečas. Stejný hráč ve 29. minutě prošel mezi dvěma obránci a střelou na zadní tyč přidal další gól. Ve 37. minutě se Jirouš zblízka zasloužil o čtvrtou branku. Před přestávkou mohli domácí snížit, avšak po centru Pjatáka Maryška nadvakrát nepřekonal čížovského brankáře.

I ve druhé půli byli hosté nebezpečnější, avšak šancí ubylo. Příležitost snížit měl Dort, ale po centru Maryšky nastřelil jen nohu Satrapy. Na druhé straně nastřelil Jirouš tyč. V 66. minutě O. Puchmajer vracel míč Šedivému a nevšiml si, že se Dvořák vracel zpoza brankové čáry. Pro Nečase již nebyl problém poslat míč po jeho přihrávce popáté do domácí branky. V 69. minutě po autu Maryšky a zmatku před gólmanem, fauloval Satrapa Talůžka a Dort z penalty snížil. Další možnost měl Janda, který zakončil rychlou přímočarou akci Čížova střelou do brankáře. V 81. minutě odpískal rozhodčí v utkání již třetí penaltu za zákrok na Jandu. Dobříšský gólman si se střelou Jirouše tentokráte poradil. Poslední příležitost měl domácí Procházka, jeho střela z otočky však již cíl nenašla.

Branky: 6 a 69 (pen.) Dort – 9 (pen.) a 37. Jirouš, 29 a 66. Nečas, 12. Polodna

ŽK: Šrain, Talůžek – 0

Rozhodčí: Cupl

Diváků: 500

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Rychlík, Liška (83. Pokorný) – Pjaták (46. Junek), O. Puchmajer, M. Puchmajer, Šrain – Dort (70. Petrlík), Maryška.

Trenér Jiří Rychlík: Soupeř byl kvalitou někde jinde a dokázal toho využít. Proti takovému týmu není čas kombinovat a je nutné neustále soupeře napadat a hrát důrazně do těla. Je pravda, že i v minulých utkáních jsme se snažili důsledně protihráče napadat, ale tady je potřeba přidat ještě větší důraz. To se nám, hlavně v první půli, nedařilo. Příští týden nás čekají doma Sedlčany. I v tomto atraktivním duelu musíme hrát důrazně.

 STATISTIKA

Střely: 12:14, z toho na branku: 9 : 9

Rohové kopy: 3 : 4

Ofsajdy: 1 : 1

Fauly: 17 : 7

Další novinky

Zobrazit všechny