Jak Dobříš nepomohla Slavii, ale zachránila Brexit

Jak Dobříš nepomohla Slavii, ale zachránila Brexit

16. května 2019

Zájezd fanoušků MFK Dobříš na zápas Chelsea – Slavia Praha, plnil, na rozdíl od českých médií, stránky světového tisku, a to nejen toho bulvárního.  Účelem výletu nebylo jen podpořit Slavii v boji o semifinále poháru UEFA, ale měl i jeden čistě pragmatický důvod, jak vyplývá z tohoto článku.

Skupina byla přijata oběma trenéry, jak s Jindřichem Trpišovským tak Maurizio Sarrim. Trenér Chelsea se zajímal o některé hráče. Vysvětlili jsme mu, že Michael Ngadeu je sice dobrý stoper, ale rozhodně nedosahuje úrovně Roberta Talůžka. Podobně Tomáš Souček je o krok pozadu za formou Filipa Dorta, stejně jako Milan Škoda za kvalitou Štěpána Maryšky.  A Lukáš Masopust ze Slavie nemá nic společného s Petrem Masopustem z MFK Dobříš ani s držitelem Zlatého míče Josefem Masopustem. Našim účelem bylo to, aby trenér Chelsea podcenil umění hráčů z Prahy. Tato představa se ukázala jako scestná.

Z přijetí královnou Alžbětou II. v Buckinghamském paláci sešlo nejen proto, že se panovnice obávala nakažení spalničkami, ale hlavně z toho důvodu, že se do královského paláce nesmí přinést více než deset piv, což bylo pro dobříšské nepřijatelné. Bětka nám alespoň zamávala a z okna hodila kopii pozlaceného královského žezla. Na oplátku jsme královně poslali po čestné stráži vzácný dar, čepici a šálu se znaky MFK Dobříš.

Samotný zápas přinesl v úvodu rozčarování. A musíme sebekriticky přiznat, že na tom nese vinu i naše skupina. Neuvědomovali jsme si, že při fatální neznalostí češtiny angličtí hráči, pochopili naše výkřiky jinak. Mluvené slovo v Anglii vychází z řeči původních obyvatel britských ostrovů, Keltů. Proto výkřik: „Kopni to do hajzlu“, se dá volně přeložit jako: „Když se trefíš do brány, čaroděj tě bude milovat.“ Podobně jako výkřik na adresu gólmana: „Pusť!“ v keltštině znamená něco jako: „Nečum po vejrech a chytej!“ Navíc při prvním gólu Chelsea, se naše skupina ozvala omylem: Em ef ká Dóóóbříš“, což dojalo slavistické obránce natolik, že stáli jak solné sloupy.  Teprve za stavu 4:1 se začalo fandění naší skupiny příznivě projevovat. Bohužel jsme seděli směrem k brance pod úhlem 36,5 stupně, což, jak prokázal psycholog národního týmu Bahrajnu, Burumbura, je nejnevhodnější úhel pro fanoušky. Tak že výsledek dopadl tak, jak dopad.

Další den jsme navštívili premiérku Mayovou, která již spalničky prodělala, a počet piv jí nedělal problém. Schůzka se musela odložit o jednu hodinu, protože Terka pro pláč nemohla promluvit. Dojala jí totiž „děkovačka“ fanoušků s hráči. Předložili jsme jí dokument, jak by se v klidu dalo vystoupit z EU. V jednom z bodů se praví, že v budoucnu týmy Slavia Praha, MFK Dobříš a Slavoj Houslice nesmí porazit týmy z Premiér League ne více jak o jeden gól. Premiérka opět propukla v pláč a dojatá prohlásila, že tento dokument určitě parlament přijme a bude přijatelný i pro EU. Na závěr Terka předala pozdrav pro sekretáře MFK Dobříš Jacoba Foxe (Lišku).

Tak že, jak jsme již uvedli, Slávii jsme nepomohli, ale zachránili jsme pro Brity Brexit.

 

 

Další novinky

Zobrazit všechny