Dobříš odvrátila mečbol a poprvé vyhrála na penalty

Dobříš odvrátila mečbol a poprvé vyhrála na penalty

06. června 2017

Za horkého počasí odehráli dobříšští fotbalisté svůj druhý zápas na pražské půdě. Až do sedmdesáté minuty to byl zápas nezáživný s minimem šancí. Teprve v závěru byly k vidění zajímavé situace, ale branky ze hry se diváci, i díky golmanům, nedočkali. V penaltovém rozstřelu byli hosté nakonec poprvé v sezoně úspěšnější a odvážejí si dva body.

Aritma Praha – Dobříš 0 : 0 (3 : 4 na p.)

Domácí byli v první půli sice aktivnější, výsledkem byly jen nepřesné střely a série rohových kopů. Jedinou nebezpečnou situací byla střela Macka těsně vedle branky.

Ani ve druhé půli se nic vážnějšího dlouho nedělo. Výjimkou byla jen situace v úvodu této části, kdy se do vyložené pozice dostal Macek a následnou Podobského střelu vyrazil Šedivý nohou. Hosté odpověděli rychlým protiútokem dvojice Dort–Maryška, avšak nepřesná přihrávka šanci zhatila. Po akci Dorta pak Maryška vysoko přestřelil. V závěru zápasu však přišly dramatické situace před oběma brankami. Nejprve dobříšští hráči neproměnili vyložené příležitosti. Pjatákovu střelu brankář Stareček vyrazil a poradil si i s dorážkou Maryšky. Stejně si pražský gólman vedl i při střele Procházky. Protiútok hostů tři na jednoho skončil nepodařenou kličkou Dorta brankáři. Na druhé straně v samém závěru neproměnil vyloženou šanci domácí Jiří Junek a vyznamenal si i brankář Šedivý, když vyrazil pokus Troníčka a dorážku J. Junka, bratra dobříšského hráče.

Penaltový rozstřel zahájili lépe domácí. Gajecký a Bogár byli úspěšní, za dobříšské proměnil Šrain, ale Talůžka Stareček vychytal. Následovaly neúspěšné pokusy Rybky a Dorta. Po té měli domácí, řečeno tenisovou terminologií, mečbol, po úspěšné střele Troníčka. Procházka a Rychlík však uspěli, ale domácí kapitán Ambrus mířil vedle. Rozhodlo se tedy v šesté sérii, ve které Baran přestřelil a Ondřej Puchmajer rozhodl definitivně o dvou bodech pro Dobříš.

Rozhodčí: Novák

ŽK: J. Junek, Bogár – Procházka

Diváků: 80

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Rychlík, Pokorný – Junek (63. Pjaták), Gregor (46. O. Puchmajer), Liška, Šrain – Dort, Maryška (81. Petrlík)

STATISTIKA

Střely: 10 : 7, z toho na branku: 3 : 4

Rohové kopy: 13 : 4.

Ofsajdy: 2 : 3

Fauly: 14:11

Další novinky

Zobrazit všechny