Dobříš přišla o dva body v nastaveném čase

29. října 2019

Ještě v 90. minutě se mohli dobříšští fotbalisté těšit na tři body. V nastaveném čase však soupeř stačil vyrovnat a o další dva body přišli domácí fotbalisté v penaltovém rozstřelu.

Dobříš – Louny 1 : 1 (1 : 0) na p. 1 : 3

Zápas začali lépe hosté. První střelu vyslal na branku Gajecký a po centru Lesniaka ohrozil Webera v brance domácí Procházka. Postupně získali převahu domácí a Talůžek střílel z pětadvaceti metrů nad branku a stejný hráč po rohovém kopu Junka hlavičkoval vedle branky. V závěrečné pětiminutovce první půle přišly hlavičkové šance. Ve 41. minutě po centru J. Šraina vstřelil gól Maryška a stejný hráč v podobné situaci po centru Junka hlavičkoval nepřesně. Na druhé straně hlavička Gajeckého, tečovaná Talůžkem, mířila nad bránu, stejně si vedl po rohovém kopu Suchý.

Začátek druhé části utkání svědčil Dobříši. Po přímém volném kopu V. Šraina, Machačovi odkopl na poslední chvíli míč Kafka, po rohovém kopu zásah rukou Zíchy neposoudil rozhodčí jako nedovolený, střelu Soukupa vyrazil gólman Pokorný a pokus V. Šraina mířil vysoko nad bránu. Pak se dostali k příležitostem lounští hráči. Dvakrát Weber zachránil při šancích Gajeckého a na roh vyrazil i střelu Nykla z bezprostřední blízkosti. Domácí nedokázali pojistit jednobrankové vedení po střele Soukupa, kterou Pokorný vyrazil na roh a ani po trestném kupu Machače, kdy Talůžek hlavičkoval do gólmana. V nastavené pětiminutovce, kdy se již domácí téměř radovali ze tří bodů, zakončili hosté poslední akcí Zíchou, který dorazil míč vyražený Weberem.

V penaltovém rozstřelu nervózní dobříšští hráči proměnili jen jeden pokus ze čtyř V. Šrainem (Puchmajer a Soukup přestřelili a J. Šrain trefil břevno) a hosté neproměnili jen jeden (Vokurkovi chytil střelu gólman) a Suchý, Fiřt a Zerner byli úspěšní.

Dobříš: Weber – Procházka, Talůžek, Machač, Pokorný – Junek (76. Horáček, Soukup, Puchmajer, V. Šrain – J. Šrain, Maryška (66. Fic)

Branky: 41. Maryška – 92. Zícha

Rozhodčí: Makovička

ŽK: Machač, Talůžek, Procházka – Suchý

Diváků: 170

Statistiky: Střely: 10 : 8, z toho na branku: 5 : 5. Ofsajdy: 1 : 1. Rohové kopy: 8 : 9. Fauly: 9 : 9.

Dobříš B – Cerhovice 1 : 2 (0 : 1)

Ve čtvrté minutě nastřelil hostující hráč ruku Burdy. Pokutový kop proměnil Cibulka. Pak se hrál nezáživný fotbal. Možnost na vyrovnání měl po Semančíkově přihrávce Kukol, ale branku netrefil a na druhé straně nedorazil míč do brány po rohovém kopu Hnízdil. V závěru první části nastřelil Burda břevno, odražený míč poslal Puchmajer vysoko. Junkův pokus srazili obránci na roh.

Ve druhé půli získali dobříšští hráči převahu, ale nedokázali se prosadit. Šanci měl Krmela, avšak brankář Altman střelu vyrazil. Jeho kolega Vančát pak vytáhl hlavičku Fulína na roh. Závěr přinesl rozuzlení. Po chybné rozehrávce na „půlce“ unikl Otradovec a přidal druhý gól hostů. Snížit mohl Junek, ale brankář jeho střelu vyrazil. Až v nastaveném čase po rohovém kopu Webera snížil hlavou Kuchař. Domácí se snažili o vyrovnání, ale do otevřené obrany unikli dva hostující hráči, jejichž únik skončil ofsajdem. Pak již nezbyl čas na vyrovnání.

Dobříš B: Vančát – Petrlík, Horáček, Weber, Burda – Junek, M. Puchmajer, Fic, Semančík (85. Koller) – Chýla (68. Krmela), Kukol (68. Kuchař)

Branky: 92. Kuchař – 4. Cibulka (p. k), 85. Otradovec

Rozhodčí: Bydlák ŽK: Junek, Weber, Puchmajer, Kuchař – Fulín, Kapoun, Otradovec, Altman