Dobříš – Sušice 3 : 1 (1 : 1)

Dobříš – Sušice 3 : 1 (1 : 1)

18. září 2016

V 6. kole divizní soutěže, čekal domácí hráče tým, který je v současné době na posledním místě tabulky. Na těžkém, vodou nasáklém terénu se domácí zhostili svého úkolu dobře a zaslouženě zvítězili.

V samotném utkání se hrál otevřený fotbal a vzhledem k počasí se tentokrát nehrál příliš kombinační fotbal, ale mužstva se snažila hrát častěji vzduchem a pokoušela se o častou střelbu.

Úvod patřil hostům, kteří se snažili, hlavně po pravé straně, dostávat před domácího brankáře. V 7. minutě prošel sušický kapitán Vrhel od půlky až před Šedivého a zajistil hostům vedení. Dobříšští fotbalisté se rozjížděli pomaleji a využívali k rychlým protiútokům dvojici útočníků Maryška–Valsa. Po jednom z nich se ke střele dostal Šrain, brankář Gill však zachránil a neuspěl ani Valsa v dobré pozici před gólmanem. Vzrušení přinesla střela Maryšky z 30 metrů, která vypadla brankáři z ruky, avšak terén nedovolil, aby míč skončil v bráně. O vyrovnání se zasloužil Maryška v 18. minutě, kdy po rohovém kopu Šraina, poslal hlavou míč do sítě. Dobříšští začali být nebezpečnější. Po centru Šraina brankář stačil včas vyběhnout před Valsou, stejný hráč sice obešel Gilla, zasáhl však vracející se obránce, po rohových kopech se dvakrát neprosadil Talůžek. V závěru první části se prezentoval tvrdou střelou hostující Skála, Šedivý míč výborně vyrazil na roh.

V druhé půli vyšel Dobříši začátek. Ve 48. minutě Dort získal míč a přesnou střelou z dvaceti metrů otočil skóre a Maryškovu střelu stačil sušický hráč srazit na tyč. Pak v poslední nebezpečné akci hostů stačil Šedivý srazit střelu Skrbka na roh. Domácí ovládli zápas a předváděli množství hezkých akcí. Z nich vyjmenujme Šrainův pokus využít vyběhnuvšího gólmana, kterého na brankové čáře zastoupil Hrubec. V 65. minutě Maryška vybojoval míč u postranní čáry a únik zakončil třetí brankou. Hostům docházely síly a dobříšští začali hrát pro diváky. S chutí hrající Dort ideálně uvolnil Procházku, brankář si s jeho střelou poradil a stejný hráč mířil těsně nad branku.

Zápas se musel divákům líbit, viděli množství střel a hezkých akcí – hlavně u dobříšských hráčů.

Branky: 18 a 65. Maryška, 48. Dort – 7. Vrhel

ŽK: Horáček, Liška – Vichr, Hrubec

Rozhodčí: Babka

Diváků: 200

Dobříš: Šedivý – Horáček (74. Pokorný), Talůžek, Rychlík, Liška – Procházka (82. Pjaták), M. Puchmajer, Dort, Šrain – Valsa (65. O. Puchmajer), Maryška (70. Junek)

Střelecká tabulka: Valsa, Maryška po 5, Dort 4, Liška

Trenér Jiří Rychlík: Zklamali mě hlavně diváci, kterých přišlo málo. Chápu, že je odradilo částečně počasí, avšak přece jen jsem čekal větší návštěvu. Ukazuje se, že je velký rozdíl mezi zápasy doma a venku. Kdybychom takto hráli i na soupeřových hřištích, bylo by bodů více. Na tom musíme s Martinem Šrainem zapracovat. Nyní jsme byli jasně lepší a opět jsme otočili skóre, čehož si cením.

Další novinky

Zobrazit všechny