Dobříšská přípravka tentokrát bez bodu

14. října 2020

Dobříšskou mladší přípravku čekaly v polovině října dvě poslední utkání podzimní části sezóny, ve kterých si chtěli připsat první výhru.

Nečín – MFK Dobříš B 18 : 7

Netypicky již ve čtvrtek 8. října se přípravka sešla na hřišti Nečína k dohrávanému utkání. Jelikož se tým sešel ve vysokém počtu, nezvykle každou třetinu odehrála jiná samostatná sestava a zbylé dvě sestavy hrály na vedlejším hřišti proti sobě.

Začátek zápasu patřil dobříšským, kteří se rychle ujali vedení. V průběhu první třetiny se však hra postupně vyrovnávala a být lepšího zakončení před brankou, vedení by dobříšští udrželi až do první přestávky.

Zlepšený výkon domácích pokračoval i ve druhé třetině, ve které dominovali a na každou obdrženou branku dokázali reagovat dvěma brankami.

V posledním dějství dobříšská sestava již nedokázala vzdorovat dobře hrajícímu soupeři. Přesto si připsala čestný zásah a stanovila výsledek utkání 18:7 pro Nečín.

I přes nepříznivé skóre je třeba říct, že snaha předvést nejlepší výkon se hráčům nedala upřít.

Sestava: Jakub Baláš, Richard Jelínek, Lukáš Kajgr, Jakub Koranda, Tomáš Lakomý, Jakub Látal, Šimon Mochán, Jakub Moravec, Matyáš Petřík, Josef Šimonovský Petr Špaček, Jan Švehla, Rudolf Zbíral, Julie Zbíral

Branky: Šimon Mochán 3, Jan Švehla, Tomáš Lakomý, Jakub Moravec, Julie Zbíral

MFK Dobříš B : Daleké Dušníky 12 : 15

Druhý zápas v týdnu, který se již hrál tradičně o víkendu, a zároveň poslední zápas podzimní čísti proti sobě svedl celky čekající na první výhru.

Začátek zápasu patřil hostům z Dalekých Dušínek, kteří odskočili na rozdíl několik branek. Po první desetiminutovce se však hra začala postupně vyrovnávat a navrch začala mít dobříšská přípravka, které se podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Následovala pro tuto soutěž netypická pasáž bez vstřelené branky, kterou však těsně před konce přerušili hosté a opět gólově odskočili.

Po přestávce pokračovalo opět vyrovnané utkání, které přineslo mnoho šancí na obou stranách. V zakončení byli úspěšnější však hosté, kteří tak nadále zvyšovali náskok. Až ke konci utkání se dobříšský tým vyvinul větší tlak a začal více tlačit do zakončení. Tato snaha přinesla ovoce v podobě několika branek. Bohužel pro domácí přišel závěrečný tlak příliš pozdě a nedokázali již skóre srovnat.

I přes závěrečný tlak dobříšská přípravka prohrála v poměru 12:15 a je o to větší škoda, že hráči nevyužili faktu, že hosté nastoupili s až na výjimky mladší sestavou. Je tedy poznat, že i v nejnižší kategorii dokáže psychika týmu hrát výraznou roli.

Sestava: Richard Jelínek, Lukáš Kajgr, Jakub Koranda, Tomáš Lakomý, Jakub Látal, Šimon Mochán, Jakub Moravec, Josef Šimonovský, Julie Zbíral

Branky: Šimon Mochán 5, Tomáš Lakomý 3, Julie Zbíral 2, Jakub Látal, Josef Šimonovský