Dobříšští fotbalisté na soupeře opět nestačili

Dobříšští fotbalisté na soupeře opět nestačili

05. října 2020

Pokus vzdálit se sestupovým příčkám nevyšel. Dobříšští fotbalisté ani v utkání proti FK Baník Most – Souš nedosáhli na body a prodloužili čekání na bodový zisk již na čtyři utkání.

 

FK Baník Most – Souš – MFK Dobříš 5 : 1 (2 : 0)

V sobotu 3. října se dobříšští hráči vydali na sever Čech, kde je čekal soupeř z druhé strany tabulky. A již podle průběžného umístění v tabulce bylo jasné, že je nečeká nic jednoduchého.

Papírové předpoklady se bohužel potvrdily ihned po úvodním hvizdu, kdy domácí Štefek a Pátek často pronikali po levé straně na dobříšskou polovinu a jejich nebezpečné centry do vápna, které směřovaly na Nobsta a Koptu, se obraně dařilo odvracet pouze na rohové kopy.

Ve 25. minutě se aktivní Nobst blýskl individuální akcí, kdy samostatně prošel útočnou polovinou až do pokutového území a tváří v tvář brankáři se nemýlil – 1 : 0. O 13 minut později se podobná situace opakovala, tentokrát ale v podání domácího Kopty, který taktéž samostatně prošel do vápna a přesnou střelou zvyšoval již na 2:0. Do konce poločasu se dobříšským již podařilo všechny útočné výpady eliminovat, a tak se do šaten šlo s dvoubrankovým vedením domácích.

Tento stav však nevydržel dlouho, jelikož v 52. minutě aktivní Štefko opět prošel po levé straně až k brankové čáře, odkud nahrávkou našel Koptu, který si placírkou připsal svůj druhý zásah. Aktivní Štefko trápil svými útočnými výpady dobříšské fotbalisty i v další části hry. V 62. minutě si další Štefkův centr našel Nobst a hlavou usměrnil míč za záda Webra. Domácí hráči byli při chuti a v 75. minutě, tentokrát z pravé strany, přiletěl nebezpečný centr od Vepřovského a Kopta hlavou zkompletoval hattrick a poslal domácí do vedení již 5:0.

Ačkoli se zdálo, že již nemůže být pro hosty hůř, v 80. minutě obdržel obránce Knyazev druhou žlutou kartu a utkání pro něj skončilo. I přes hru v deseti v úplném závěru zápasu prodloužil Machačův nákop Talůžek a k odraženému míči se dostal Košťálek, jehož střelu domácí brankář vyrazil k nohám Junka, který si připsal čestný zásah hostů a stanovil konečné skóre zápasu 5:1.

Sestava Dobříš: Weber – Horáček, Knyazev, Talůžek, Machač – Liška – Masopust
(54. Rehák), Kilián, Puchmajer (60. Janda), V.Šrain (73. Košťálek) – Junek

Branky: Kopta 3, Nobst 2 – Junek

Rozhodčí: Novotný

ŽK: Vepřovský, Štefko – 2× Knyazev, Puchmajer

ČK: 80. min. Knyazev

 

 

SK Petrovice – MFK Dobříš B 4 : 3 (1 : 2) 

 

Hostující dobříšská rezerva nedokázala dvakrát udržet jednobrankové vedení v zápase a nakonec si odjíždějí z Petrovic bez bodu.

Sestava Dobříš B: Kratina – Škodný, Patetl, Zbíral (29. Peták), M.Puchmajer, Košťálek, Fic, Janda, Šebek (67. Karas), Suchan (80. M. Liška), Dort.

Branky: 47 a 58. Chlasták, 16. Pešta, 70. Štemberk – 5. Šebek, 35. Suchan, 48. Košťálek.

Rozhodčí: Brožek.

ŽK: Štemberk, Talavaňa – Puchmajer, Fic.

Diváků: 49

Další novinky

Zobrazit všechny