Dobříšští fotbalisté na svého soupeře nestačili

29. dubna 2019

Proti vedoucímu týmu tabulky nastoupili domácí fotbalisté se snahou bránit a pokoušet se o rychlé útočné akce. Zatímco v prvním poločase, se obranná hra Dobříši celkem dařila, v poli již svého soupeře takřka neohrozili.

Dobříš – Admira Praha 0 : 4 (0 : 1)

Pražští hráči měli prakticky po celý zápas převahu a zaslouženě zvítězili. Hned v úvodu vytáhl Jechort střelu Štefana a dorážející Zahálka branku netrefil. Jechort se vyznamenal i při hlavičce Kurka a po závaru před Jechortem překopl zblízka branku Michálek. Při střele Zahálky zastoupil Jechorta Talůžek a vedle zamířil i pokus Štefana. Hosté se dočkali gólu až ve 42. minutě. Přetažený centr Kurka vrátil hlavou před branku Michálek a do branky dorazil míč Štefan.

V úvodu druhého poločasu se zdálo, že dobříšští přece jen hru vyrovnají, ale hosté dál dominovali. Pomohla jim nešťastná situace, kdy střela Štefana trefila do ruky Pokorného a v 61. minutě proměnil penaltu Zahálka. Pak přišla první povedená akce domácích, kdy se hezky uvolnil J. Šrail, avšak jeho střela mířila doprostřed branky. Na druhé straně Jechort vykopl pokus Michálka. Šance pro kontaktní gól přišla pro dobříšské v 67. minutě, kdy byl v „šestnáctce“ faulován Talůžek. Pokutový kop však Šebek vysoko přestřelil. Hosté odpověděli dvěma slepenými góly. V 72. minutě po akci Michálka úspěšně zakončil Zahálka a za dvě minuty po přihrávce Kurka, dorazil míč do brány Křížek. V závěru přišly dvě šance na obou stranách. Za domácí po centru V. Šraina nedosáhl na míč Karas a souboj Matějky s gólmanem Jungrem vyhrál hráč Admiry. Za hosty spálil dobrou šanci ještě Martinic. Dobříšským fotbalistům tak nezbývá než pokusit se ještě v dalších utkáních o fotbalový zázrak.

Dobříš: Jechort – Kozohorský (78. Petrlík), Procházka, Talůžek, Liška (70. Horáček) – Junek, Pokorný, Puchmajer (59. Karas), V. Šrain, Šebek (72. Matějka), J. Šrain

Branky: 61. a 72. Zahálka (p. k), 42. Štefan, 74. Křížek

Rozhodčí: Babka

ŽK: J. Šrain, Talůžek – Štefan

Diváků: 177

Statistiky: Střely: 4 : 9, z toho na branku: 2 : 5. Rohové kopy: 2 : 3. Ofsajdy: 1 : 3. Fauly: 13 : 12

Dobříš B – Černolice 3 : 1 (2 : 0)

Dobříšští fotbalisté po třetí za sebou získali zaslouženě tři body. Zkušený tým Černolic v první půli sice udržoval v poli vyrovnanou hru, ale dobříšští byli efektivnější v zakončení. Po prvních možnostech Junka a Karase resp. Seidlera a Šilhavého se prosadil ve 23. minutě domácí Puchmajer střelou z osmnácti metrů. Dobříšské pak zachránil od vyrovnání brankář Weber, který vyrazil hlavičku Šmuclera, ale domácí si vypracovali více šancí. Burda mířil těsně nad břevno, úniky Junka a Lišky nevyšly, avšak ve 42. minutě po rohovém kopu se úspěšně hlavou trefil opět Puchmajer.

Ve druhé půli sice získali černoličtí hráči převahu, ale domácí obrana jim toho mnoho nedovolila a když se do šance dostal Melničuk, Weber pádem pod nohy skórování zabránil. To dobříšští měli více příležitostí. Burda střílel těsně nad branku, Junkovi nevyšel samostatný únik a dvakrát mohl Puchmajer zkompletovat hattrick. V 79. minutě po rohovém kopu dorazil míč do sítě zblízka Fic. Hosté pak tři minuty před koncem přece jen korigovali, když po centru Kociána skóroval hlavou Šilhavý.

Dobříš: R. Weber – Karásek, Horáček, V. Weber, Burda (83. Zbíral) – Junek (82. Krmela), Fic, Št. Kuchař (72. Modlík), Petrlík – Karas (37. M. Liška), M. Puchmajer.

Branky: 23 a 42. Puchmajer, 79. Fic

Rozhodčí: Blatný

ŽK: Puchmajer – 0