Dobříšští v oslabení vysoko prohráli

07. května 2018

Dobříšští fotbalisté pokračovali i na půdě jednoho z adeptů sestupu ve špatných výkonech. O vysoké porážce se rozhodlo ve druhé půli, kdy hosté nedokázali vzdorovat přesilovce soupeře. Přestože se jim podařilo na přelomů obou poločasů sice dokonce otočili výsledek, ale v dalším průběhu rychle inkasovali.

Jankov – Dobříš 6 : 2 (1 : 1)

Dobříš, bez Maryšky a Procházky, začala dobře a v úvodu skončila dalekonosná střela J. Šraina z přímého volného kopu na tyči. Domácí odpověděli střelou Mensaha se kterou si Šedivý poradil, stejně jako s trestným kopem Mužíka. Na druhé straně střílel těsně vedle brány Krůta a po rohovém kopu hlavičku Talůžka vykopl protihráč z brankové čáry. Ve 29. minutě stačil ještě brankář hostů vyrazit střelu Šebelky, ale proti dorážce Mensaha byl již krátký. O vyrovnání se pokusil Talůžek, avšak jeho tvrdá střela mířila nad branku. Důležitý moment utkání přišel ve 42. minutě. V. Šrain zastavil unikajícího Maršána faulem a obdržel červenou kartu. Šťastný moment pro hosty přišel v poslední vteřině první půle. Junek byl faulován před „šestnáctkou“ a J. Šrain poslal přímý kop do břevna, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru.

Hosté začali druhou část, ač v deseti lépe, a v 51. minutě byl v pokutovém území faulován Junek. Penaltu bezpečně proměnil J. Šrain. V 64. minutě vyrazil Šedivý centr před pokutové území a Bürger střelou k tyči zajistil domácí vedení. Domácí to uklidnilo a ovládli zápas. Mužík sice ještě ve vyložené pozici bránu překopl, ale Mensah v 71. minutě se již nemýlil. Za minutu Mužík prošel přes několik hráčů a přidal pátý úspěch domácích a poslední gól dal v 82. minutě zblízka Šebelka.

Dobříš: Šedivý – Patetl, Talůžek (75. Semančík), M. Puchmajer, Liška – Junek, J. Šrain, V. Šrain, Krůta – Matějka (46. V. Weber), Karas (85. Krmela)

Branky: 29 a 71 Mensah, 53 a 82 Šebelka, 64. Bürger, 72. Mužík – 45 a 51 (p. k.) J. Šrain

Rozhodčí: Braun

ŽK: Pavelec, Šebelka, Faitl – Krůta, Puchmajer, J. Šrain

ČK: V. Šrain

Diváků: 268

Statistiky: Střely: 18 : 10, z toho na branku: 10 : 4. Rohové kopy: 7 : 4. Ofsajdy: 5 : 2. Fauly: 13 : 18

Loděnice – Dobříš B 2 : 0 (0 : 0)

Proti průměrnému soupeři nastoupili dobříšští fotbalisté ve velmi kombinované sestavě bez hrotových útočníků. To se také projevilo i na vývoji a výsledku utkání. Hrálo se velmi tvrdém povrchu, a přestože byl zápas v poli vyrovnaný, před brankou byli dobříšští hráči zcela neškodní. Jedinou nebezpečnou střelu vyslal těsně nad domácí bránu Kuchař. Loděničtí hráči si přece jen nějakou šanci vytvořili. V první půli však se jim skórovat nepodařilo. Ovšem v 50. minutě po Kuchařově nepovedené „malé domů“ domácí Novák pohodlně skóroval. Dobříšští se sice snažili o vyrovnání, ale do šance se prakticky nedostali. V závěru podnikali domácí protiútoky do otevřenější obrany a sedm minut před koncem Mráz střelou k tyči rozhodl o třech bodech. Třetímu gólu Loděnic ještě v závěru zabránila tyčka.

Dobříš: R. Weber – V. Weber, Patetl (46. Kukol), Jechort, P. Šebek – Rada (65. Burda), Masopust, Kuchař, Tran – Krmela, Semančík (78. Šiška)

Branky: 50. Novák, 83. Mráz

Rozhodčí: Nerad

ŽK: Herejt, Petráček, Novák – Semančík, Šiška

Diváků: 60

Trenér Karel Kadlec: V takovéto sestavě bez útočníků se nedalo hrát. Museli jsme improvizovat a za celý zápas jsme nevystřelili na branku.