Dobříšští předvedli dobrý výkon, jeden bod je však zklamáním

12. listopadu 2018

Utkání posledního týmu s mužstvem horní části tabulky přineslo vyrovnaný boj. Dobříšští předvedli obětavý výkon, dvakrát v utkání vedli, dvakrát nastřelili břevno, a nakonec si připsali jeden bod, což bylo podle průběhu utkání určitým zklamáním.

Dobříš – Tachov 2 : 2 (1 : 1) na pen : 4 : 5

Pro domácí fanoušky bylo překvapením, že tentokráte si kapitánskou pásku navlékl Filip Dort a ještě větším, že Robert Talůžek nastoupil na hrot útoku. Ten již v 6. minutě poslal hlavou do sítě centr V. Šraina z rohového kopu. Hosté pak častěji ohrožovali domácí branku centry a dlouhými autovými hody. Po zmatku před bránou nedorazili do sítě míč Čížek ani Matas, stejně jako o chvíli později opět Matas. Na druhé straně po centru Kozohorského nedokázal míč dopravit do brány Talůžek a po přihrávce Dorta ani Matějka. Ve 24. minutě po netaktickém vyběhnutí Jechorta umístil míč do brány hlavou po centru Skopového Čížek. Po přímém volném kopu Dorta vytěsnil gólman míč na břevno a dezorientovaný Procházka zblízka branku netrefil. Do šance se dostal i Čížek, Jechort byl však na místě. V poslední šanci první půle krásně vystřelil z osmnácti metrů J. Šrain, míč se však opět zastavilo břevno.

I druhá část utkání přinesla vyrovnaný průběh. Do šance se dostal hostující Kůžel, ale vyslal nedůraznou střelu. V 63. minutě vyhodil Jechort míč k půlící čáře na Horáčka, který proběhl až k „šestnáctce“ a střelou na zadní tyč zajistil domácím opět vedení. Vzápětí se prodral do šance Talůžek, nastřelil však jen vybíhajícího brankáře Valeše. Dobříšští se pak ubránili po zmatku před gólmanem, ale v 74. minutě střelu Habarta nešťastně tečoval Pokorný a hosté se tak dostali lacino k vyrovnání. V závěru se obě mužstva snažila o rozhodující gól. Hra se přelévala ze strany na stranu. Valeš neudržel střelu J. Šraina a dobíhající Talůžek trefil jen padajícího gólmana. Poslední šanci ke vstřelení branky měl ještě hostující Kůžel, Jechorta však nepřekonal a další střelu zablokoval Procházka.

Rozstřel ze značky pokutového kopu rozhodly až sedmé pokusy. Za hosty byli úspěšní Knakal, Habart, Kůžel, Blažek a Braun, ve třetí a šesté sérii nepřekonali brankáře Matas a Ruda, za domácí proměnili Dort, Masopust, V. Šrain a Junek ve čtvrtém pokusu trefil brankáře J. Šrain, v šestém překopl bránu Horáček a v sedmém neuspěl Talůžek.

Dobříš: Jechort – Horáček, Procházka, Pokorný, V. Šrain – Kozohorský(77. Masopust), J. Šrain, Dort, Junek – Matějka(81. Karas), Talůžek.

Branky: 6. Talůžek, 63. Horáček – 24. Čížek, 74. Habart

Rozhodčí: Vrchota

ŽK: 0 – Matas, Vrchota

Diváků: 120

Statistiky: Střely : 13 : 8, z toho na branku : 10 : 6. Rohové kopy : 4 : 1. Ofsajdy : 3 : 2. Fauly : 14 : 21.

Dobříš – Rudná 1 : 0 (0 : 0)

Zápas odpovídající úrovni spodních pater tabulky I. B třídy, vyhráli zaslouženě domácí hráči, kteří si vypracovali více šancí. Ti si již v úvodu mohli zajistit dostatečný náskok. Budínský sám před gólmanem svou příležitost neproměnil, Čihák napálil míč do tyče a po rohovém kopu Modlík pálil do břevna. Jedinou šanci domácích nevyužil Másílko. Ve druhé půli Čihákův pokus vyrazil brankář Smutný na roh a na druhé straně napálil Houha břevno. Cíl v brance nenašla ani střela Suchana a v největší šanci se ocitl Houha, který obešel Webera, ale než si stačil míč zpracovat, stačil ještě dobříšský gólman zasáhnout. Nakonec rozhodl Čihák, jehož centr usměrnil do vlastní branky Samko.

Dobříš B: R. Weber – Tomášek, Zbíral, Modlík, Dušek – Čihák, Suchan (89. Malý), Semančík, L. Kuchař – Kukol, Budínský.

Branka: 81. vlastní

Rozhodčí: Meščan

ŽK: Weber – 0