Dorost nebyl dost sehraný, starší žáci vítězně

23. září 2019

Mladšímu dorostu se podařilo odehrát vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem. Také si nechali odpočinout 3 hráče z utkání starších, a snížili tak riziko zranění našich opor a především nadchnout, ale neunavit dvě naděje našich žáků. Starší dorost má po dobrém výkonu v tabulce první bodový zápis. Radujeme se z vítězství starších žáků v Sedlčanech.

MFK – PFA (Povltavská fotbalová akademie) 0 : 2 (0 : 2)

Tým nebyl sehraný a hráči úvodní sestavy se zpočátku dlouho hledali. Zárodky dobrých kombinací jsme si v podstatě sami hatili zbrklými nákopy, a o střelbě nemohla být řeč.

Trápilo nás také vysoké množství chyb při zpracování. Soupeř toho využil a dostal se do vedení 0 : 2. Do druhého poločasu nastoupili hráči MFK hrající za starší dorost spolu s dvěma nadějemi z žákovské kategorie, hra se zpřesnila a my převzali iniciativu. Bohužel nám stále chyběla rychlost v křídelních akcích a kvalitní koncovka, ale skóre se nám již nepodařilo změnit. I když jsme prohráli, jednalo se o naše nejhodnotnější utkání z pohledu vývoje mladých nadějí MFK.

Sestava: Ehrlich – Sirotek, Pinc (C), Hiep Tran Tuan, Píša, Diviš, Sklenář, Salinger L., Hronza J., Rys, Matějka L.
Střídali: Hronza Š., Petrlík D., Boudník, Čihák

.
.
.
.
.

KP SD Stč kraje: MFK Dobříš – Povltavská FA 3 : 0 (0 : 0)

V sobotu dopoledne se naši starší dorostenci pokoušeli o zisk prvních bodů v novém ročníku krajského přeboru. Od úvodu utkání si vytvořili mírnou převahu, ale do koncovky se i díky dobré defenzivě hostů příliš nedostávali. Po necelé půlhodině hry již našli recept na “průchod” k brance, ovšem v této fázi se jim nedařilo protlačit míč do sítě ani z bezprostřední blízkosti. Proto se šlo do kabin za  nerozhodného stavu 0 : 0. I po přestávce byli domácí aktivnější, ale střelecké trápení pokračovalo. Protrhnout mizérii se podařilo až v 51. minutě Váhalovi, který krásnou střelou z přímého kopu poslal domácí do vedení. Převaha MFK pokračovala a v závěru utkání domácí hráči vedení ještě navýšili díky odvážným gólovým průnikům Reháka a Kollera. Po dobrém výkonu mají naši dorostenci v tabulce první bodový zápis.
Sestava: Fiala – Čihák, Pinc, Škodný, Váhala – Homolka, Rehák, Boudník – Koller, Štěpán, Šika

.

Starší žáci: Tatran Sedlčany – MFK Dobříš 2 : 7 (1 : 2)

Kluci vstoupili do zápasu velmi dobře, ale z několika šancí využili pouze jednu. Od 15 minuty se zápas vyrovnal a obě mužstva vstřelila do poločasu branku. V úvodu druhé půle se podařilo zápas rozhodnout dvěma rychle vstřelenými brankami a poté co soupeř neproměnil penaltu jsme již do konce zápasu hru kontrolovali a přidali další branky.

Branky: 3× Hronza, 1× Prusík, 1× Obermajer, 1× Mareš, 1× vlastní.

Sestava: Vaňek, Petrlík (K), Třešňák, Škodný, Mareš, Hronza, Fenyk, Salinger, Prusík, Obermajer, Skála, Stibor, Šantora, Suchan.