Výsledky víkendu 5.4.-6.4. 2014

05. dubna 2014

Muži

Semice – Dobříš 1:4 (0:0)

Dobříšští fotbalisté odjížděli na půdu soupeře který je na posledním místě tabulky. Zbytečně nervozní utkání, které se rozhodlo v závěru, však pro ně nebylo snadné i když výsledek napovídá o opaku.

V prvním poločase se hrál fotbal plný nepřesností. Do první příležitosti se dostal po přímém volném kopu domácí Bošina, ale hlavou mířil nad branku. Na druhé straně Nikl uvolnil Karase a jeho přihrávku poslal Maryška v pádu těsně vedle branky. Následovali tři  trestné kopy domácích z nebezpečné vzdálenosti, ovšem exekutor Koštíř jednou střelou trefil zeď, druhou vytáhl Weber nad břevno a třetí bránu minula. Pak se Maryška prokličkoval přes několik hráčů, ale nepodařilo se mu přehodit gólmana Štrupla. Koštíř na druhé straně obešel Webera, z úhlu však mířil jen do boční sítě. Po akci Karase s Maryškou zakončoval efektně Nikl, ale míč se do branky nevešel. V závěru první půle ještě střílel nebezpečně nad dobříšskou branku Hromadník.

Ve druhé půli po přímém volném kopu hlavičkoval těsně  nad hostující branku Novotný a podobně si vedl na druhé straně Talůžek. V 50.minutě posoudil rozhodčí zákrok Pokorného na Holana jako faul a pokutový kop proměnil Koštíř. O chvíli později byl v šestnáctce faulován Maryška a rozhodčí vytáhl míč před pokutové území. V  54.minutě se domácí obrana dopustila chyby, Nikl poslal míč před branku, kde dezorienovaný domácí hráč přistrčil míč Foltýnovi a ten bez problému vyrovnal. Oba týmy se s remízou nechtěly spokojit a tak se hrál v této době oboustranně útočný fotbal. Webera zblízka nepřekonal Novotný a další střela se odrazila od tyče do rukou dobříšského gólmana. V 70.minutě uvolnil Nikl Maryšku, který obešel Štrupla a bezpečně zavěsil. Domácí se pak vrhli do útoku, ale Weber se při několika vyložených šancích vyznamenal, Svárovský vykopával míč z brankové čáry  a hlavička Bošiny skončila nad brankou. Do otevřené semické obrany pronikala dobříšská dvojice útočníků Nikl Maryška a po jeho vystřídání Synek. V 84.minutě po centru Vostrého vsítil třetí branku Procházka a po té co nepřinesla úspěch střela Vostrého a po akci Synka Nikl  jen těsně minul  branku, se  dvě minuty před koncem radovali dobříšští hráči. Branku vstřelil Nikl po přihrávce Synka.

Za zmínku stojí sportovní gesto domácího hráče, který za stavu 1:2 přiznal teč a umožnil tak dobříšským hráčům provést rohový kop.

Branky: 50. Koštíř (p.k.) – 54.Foltýn, 70.Maryška, 84.Procházka, 88.Nikl. Rozhodčí: M.Vlk Diváků: 200.

Dobříš: Weber – Ducho, Talůžek, Svárovský, Pokorný – Procházka, Nikl, J.Liška, Vostrý – Maryška(83.Synek), Karas(46.Foltýn).

V příštím kole zajíždí Dobříš opět ven a to v neděli do Nymburka. Odjezd autobusu je ve 14.00 od hřiště a výkop utkání je v 16.30 hodin.

Statistiky: Střely na branku 5:7, mimo branky 5:7, rohové kopy 4:2, fauly 20:24, žluté karty 3:5, ofsajdy 0:4.

(rw)

Sp. Příbram B – Dobříš B 0:2 (0:0)
Branky: T. Šebek 2. Rozhodčí: Dvořák. Diváci: 30.

Sp. Příbram B: Solnař – Jerman, Plíhal (74. Dučák), Drašnar (69. Krejča), Šutek, Smejkal, Sláma, Jezbera (46. Rybanský), Lagron, Opička, Králíček.
Dobříš B: Jechort – T. Šebek, P. Šebek, Zbíral, Pilecký, Tran (71. Šišma), Liška, David, Šťastný, Řechka (62. Máša), Matějka.

Dobříš C – Hřiměždice 1:2 (1:0)

Branka: Holý

Dorost:
Dobříš – Drozdov 4:4 (1:0)

Neuvěřitelný průbeh mělo utkání I.B třídy krajského přeboru dorostu. Proti týmu, který do této doby neztratil ani bod, předvedli domácí hráči výborný výkon a jen kolaps v závěru utkání je připravil o tři body.

Již v 8.minutě se domácí ujali vedení brankou J.Slunečka po přihrávce Čiháka a svého soupeře jasně přehrávali. Hosty zachránily navíc dvě tyčky.

Ve druhé půli pokračovala Dobříš ve výborném výkonu a přidala daší dvě branky. V 58.minutě se trefil Vobr a v 65.minutě  M.Slunečko. V 77.minutě si dobříšští hráči dali nešťastný vlastní gól, ale když o tři minuty později zvýšil na 4:1 Hošínský, zdálo se být vše rozhodnuto. U domácích však nastal strach z vítězství a hosté procitli. V 86.minutě snížil T.Mencl, v 86. pak stejný hráč vstřelil kontaktní gól a o minutu později vyrovnal stav utkání Kovařík.

Přesto zaslouží domácí za svůj bojovný a obětavý výkon velkou pochvalu.