Doubravka tentokrát silnější

Doubravka tentokrát silnější

16. října 2016

 

V sobotu se na hřišti V Lipkách sešli dva soupeři, kteří měli rozdílné výsledky v minulých kolech. Zatímco domácí chtěli prodloužit čtyřnásobnou sérii vítězství, hosté dvakrát po sobě prohráli. V samotném zápase nakonec hostující hráči zvítězili nejtěsnějším rozdílem, když, zvláště ve druhé půli, působili lepším dojmem.

Dobříš – Doubravka 0 : 1 (0 : 0)

Domácí se mohli ujmout vedení již ve druhé minutě, kdy Dortův přímý volný kop orazítkoval tyč. Pak však přišly velké šance doubravských. Po akci Štěrby, vyrážel Šedivý střelu Ungra, po té prošel obranou Štěrba, domácího gólmana však nepropálil a vzápětí přízemní centr hostů uklidil na roh Rychlík. Dobříšští hráči dost chybovali v obranné fázi a umožňovali tím hostům dostávat se na dostřel branky. Ve 13. minutě dokonce dopravila Doubravka míč do sítě, ale gól pro ofsajd nebyl uznán. Nebezpečně následně pálil Brabec těsně vedle branky. Po té se hra vyrovnala a i domácí měli příležitosti ke vstřelení branky. Největší po pasu Šraina, když Junkovi chyběli centimetry k doražení míče do branky a po Junkově akci se neprosadil ani Dort. Poté co nebezpečně střílel nad Šedivého branku Konopásek a Šrainův pokus z úhlu skončil vedle branky, se hra uklidnila. Několik střel na obou stranách bylo nepřesných.

Ve druhé půli dvakrát po sobě nebezpečně střílel Navrátil, ale jeden pokus vyrazil Šedivý a druhý skončil vysoko. Na druhé straně po rychlé akci upálil Dortovi míč na poslední chvíli protihráč. V dobré pozici střílel hostující Ungr jen do boční sítě a Šrain po samostatné akci těsně vedle. V obrovské šanci pak překopl z metru branku domácích Navrátil, avšak v 70. minutě rozehráli šikovně přímý volný kop Sýs s Brabcem a Knakal zblízka dorazil míč do branky. Domácím nepomohlo, ani když nastoupil do hry nachlazený Maryška. Doubravští byli dál nebezpečnější. Po přímém volném kopu vytěsnil dorážku Brabce Šedivý na břevno. Teprve v samém závěru vyvinuli dobříšští hráči tlak. Po rohovém kopu nezpracoval míč Karas, po trestném kopu Rychlíka se neprosadil hlavou Talůžek a při následném rohovém kopu míč poletoval nad brankovou čárou, aniž by ho někdo z domácích stačil dorazit.

Branka: 70. Knakal

ŽK: Weber, Talůžek – Künstner, Navrátil

Diváků: 350

Rozhodčí: Tesař

Dobříš : Šedivý – V. Weber (78. Karas), Talůžek, Rychlík, Liška – O. Puchmajer (72. Maryška), M. Puchmajer (35. Pokorný), Dort, Šrain – Junek (65. Pjaták), Valsa

Trenér Jiří Rychlík: Byl to zápas o jednom gólu. Kdybychom vstřelili branku, zřejmě bychom vyhráli. Soupeř hrál útočně, což by nám mělo vyhovovat, ale citelně chyběl Maryška. Nepřesnosti v obraně vznikají z toho, že se nesnažíme míče nakopávat, řešíme to fotbalově a tím zákonitě k chybám dochází. Nyní nás čekají dva těžké zápasy na cizí půdě, ale nejdeme tam s poraženeckou náladou. Každý soupeř se dá porazit.

Statistiky:

Střely na branku: 5 : 9

Střely celkem: 8 : 14

Rohy: 4 : 8.

Ofsajdy: 3 : 5

Fauly: 12 : 14

Další novinky

Zobrazit všechny