Druhá půle rozhodla

14. září 2020

Ve čtvrtém kole divizní soutěže utrpěli dobříšští fotbalisté druhou porážku, když na svého soupeře, zvláště ve druhém poločase nestačili.

Česká Lípa – Dobříš 6 : 2 (3 : 2)

Úvod hostům již tradičně nevyšel. Již v sedmé minutě se uvolnil „ve vápně“ Šíma a přesnou střelou zajistil Lípě vedení. Na druhé straně Junek, z úhlu branku těsně minul. V desáté minutě z protiútoku našel Vacek zcela volného Halbicha a bylo to 2: 0. Za osm minut bylo srovnáno. Nejprve Kilián narazil míč Junkovi a ten přesně zacílil a pak po akci J. Šraina s Kiliánem stejný hráč vyrovnal. Dobříšský gólman se pak vyznamenal při střele Šímy, kterou vytěsnil na roh. Halbich obešel dobříšského gólmana, ale z úhlu míč do sítě nedopravil. Následovaly dva centry Petrlíka, kdy nejdříve hlavičku Puchmajera, vykopl z čáry protihráč a při druhém si dali domácí málem vlastní gól. Do půle ještě Holan vyrazil střelu Vacka, ale v nastaveném čase po zbytečné ztrátě míče na vlastní polovině našel Halbich přihrávkou Šímu, který vsítil za pomoci tyče další gól domácích.

Ve druhém poločase již domácí dominovali. Vacek ještě sám před brankářem neuspěl, po centru vyrazil Holan hlavičku Žižky na roh, ale po jeho zahrání již hlavička Blažka v brance skončila. Halbich pak střílel těsně vedle, hlavičkový pokus Šímy ještě Holan zlikvidoval, ale po dalším centru a srážce dobříšského brankáře s Machačem dopravil míč do sítě Blažek po čtvrté. V 77. minutě po centru se srazil Machač s Holanem a Baláž vstřelil pátou branku. Po této brance obdržel druhou žlutou kartu dobříšský Procházka. V poslední minutě do otevřené obrany pronikli Halbich se Žižkou a posledně jmenovaný za pomoci tyče stanovil konečný výsledek.

Dobříš: Holan – Procházka, Talůžek, Machač (77. Olšák), Pokorný –Petrlík (70. Košťálek), J. Šrain, Kilián, Puchmajer (77. Kozohorský), V. Šrain (70. Janda) – Junek

Branky: 7 a 45. Šíma, 12. Halbich, 67. Blažek, 77. Baláž, 90. Zižka. – 17 a 20. Junek. Rozhodčí: Kvaček. ŽK: Mikysa – 2× Procházka, Machač, J. Šrain, Holan, ČK: Procházka

Diváků: 263

Statistiky: Střely: 19 : 5, z toho na branku: 12 : 3. Rohové kopy: 5 : 3. Ofsajdy: 1 : 2. Fauly: 16 : 18

Dobříš B – Sedlčany B 5 : 0 (2 : 0)

Malé okresní derby přineslo zasloužené vítězství domácímu týmu. První branku Dobříše rozhodčí sice neuznal pro ruku, ale pak již Dort našel přihrávkou Maryšku a domácí se ujali vedení. Ti měli neustále převahu, Dort nastřelil z přímého volného kopu tyč. Další možnosti on ani Maryška nezužitkovali. Teprve pět minut před přestávkou Maryška rychle rozehrál přímý kop a Puchmajer zaznamenal druhý gól. Jedinou šanci hostů měl Kvěch, avšak v rozhodující moment uklouzl.

I ve druhé půli dobříšští hráči dominovali. První šanci však měl sedlčanský Pudil, ale brankář Javorský se vyznamenal. Po té co se zranil hostující hráč, neměly Sedlčany již náhradníka, dohrávali v deseti lidech a bylo rozhodnuto. Dort z přímého kopu nastřelil obě tyče. Třetí gól přidal po nákopu Kvapila obloučkem Rehák, po rohovém kopu Kozohorského přidal další gól hlavou Matějka, střídající Karas nastřelit tyč, střelu Jandy vyrazil gólman Glogar a pak přidal ještě pátý úspěch Karas po hezké kombinaci Petrlíka s Rehákem.

Dobříš B: Javorský – Kvapil (76. Zbíral), Olšák, Matějka, M. Puchmajer – Kozohorský, Fic (56. Petrlík), Dort (69. Šiška), Janda – Maryška (46. Rehák), Košťálek (69. Karas)

Branky: 10. Maryška, 40. Puchmajer, 59. Rehák, 75. Matějka, 87. Karas

Rozhodčí: Hoffman

ŽK: 0 – M. Sirotek