Druhá sezona trenéra Filipa Dorta

Druhá sezona trenéra Filipa Dorta

21. července 2020

Před zahájením přípravy na nový ročník divize 2020-2021, jsme požádali o rozhovor trenéra A mužstva MFK Dobříš Filipa Dorta, pro kterého to bude druhá sezóna v této funkci po loňském nedohraném ročníku.

 

Vrátím se ještě k nedohrané sezóně, jak ji, trenére, zpětně hodnotíte ?

Byla to pro nás změna, protože jsme byli přeřazeni do skupině B a čekaly  nás neznámí soupeři a těžké zápasy. Mužstva jako Chomutov, Neratovice, Český Brod, Souš, Meteor Praha… se zkušenými kádry se netajila touhou postoupit  do ČFL a tak nám všem bylo jasné, že bude v tomto ročníku důležitý každý bod. Bohužel jsme na podzim ztratili až příliš bodů na domácím hřišti. Hned v prvním domácím utkání sezóny jsme s Neratovicemi vyhráli až po penaltovém rozstřelu, na penalty jsme doma prohráli s Rakovníkem a Louny, bodovat se nám nepovedlo během podzimu na našem stadiónu  s Kladnem, Chomutovem, Brandýsem… A tak jsme do jarních odvet nastupovali na poslední sestupové příčce s jedenácti body v nelehké pozici, ale s odhodláním se pokusit udržet na Dobříši čtvrtou nejvyšší soutěž, ta byla po prvním jarním odehraném  kole přerušena a nakonec předčasně ukončena a to pro nás nakonec znamenalo i setrvání v divizi.

 

Co znamenalo přerušení soutěže pro mužstvo ?

Z důvodu hygienických nařízení,  jsme stejně jako ostatní oddíly přerušili přípravu a hráči se individuálně dle nařízení a svých možností udržovali v kondici. Po uvolnění omezení jsme se postupně vrátili k přípravě. Hráči byli po pauze na návrat k fotbalu samozřejmě jako všichni natěšení a tak jsme museli hráče trochu brzdit a přípravu rozložit, abychom předešli po návratu do plného tréninku nějakým zraněním. Nakonec jsme sehráli i několik přátelských zápasů na domácím hřišti, do kterých se zapojili všichni hráči z širšího kádru a někteří nastoupili i v zápasech B mužstva.

 

Jak bude vypadat příprava na novou sezónu?

Zahajujeme tentokrát později, protože i zahájení nového ročníku bylo posunuto o čtrnáct dnů na 22.-23. srpna. Trénovat budeme klasicky třikrát týdně plus přípravné utkání, poprvé se sejdeme 20. července.  Na stadiónu v Lipkách sehrajeme přátelský zápas v sobotu 25. července v 10,30  se Štěchovicemi (ČFL) o týden později v sobotu 1. srpna nastoupíme v Praze v 10,15 v Hostivaři (Pražský přebor) a v pátek 7. srpna v 18,30 zajíždíme do Mýta (Divize). V sobotu 15. srpna odehrajeme od 17,00 1. kolo MOL Cupu 2021 ve Velvarech (ČFL),  to bude i zároveń generálka na novou sezónu.

 

Došlo k nějakým změnám v kádru pro novou sezónu?

Hostování ukončil brankář Milan Vančát a štěstí ve vyšší soutěži zkusí Ondra Soukup. Na brankářský post přichází z Milína Tomáš Javorský a do obrany Kamil Olšák z Mníšku pod Brdy. Po pracovním návratu z Austrálie se vrací do mužstva i záložník Petr Masopust. Jinak kádr zůstal pohromadě jak byl poskládán již v zimní přípravě když do něj přešli i někteří  dorostenci a do přípravy se zapojí i hráči B mužstva.

 

A nakonec jaké jsou cíle do nového ročníku divize?

Do soutěže vstupujeme rozhodně s pokorou a chceme hlavně zapracovat na defenzívní činnosti, protože ta nás v nedohrané sezóně nejvíce srážela. Věříme, že se nám budou vyhýbat zranění, bude se nám dařit v koncovce a podaří se nám postupně zapracovat do kádru nové hráče. Doufám, že pro všechny hráče zahrát si a udržet divizní soutěž pro Dobříš je dostatečnou motivací do nového ročníku.


Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně fotbalového šestí do nadcházející sezóny.

 

 

Další novinky

Zobrazit všechny