Druhé kolo Planeo Cupu

Druhé kolo Planeo Cupu

03. října 2022

V pondělí 24. 9. odehrála starší přípravka U11 druhé kole Planeo Cupu (dříve Ondrášovka Cup) v Plzni. Díky postupu z prvního kola, jsme mohli změřit síly se skvělými soupeři jako je FC Viktoria Plzeň, 1. FK Příbram, Jiskra Domažlice, FK Klatovy a Petřin Plzeň.

Kluci k celému dni přistoupili velmi zodpovědně a odehráli skvělý turnaj. Prezentovali jsme se stejně jako na okresní úrovni, tedy konstruktivní rozehrávkou od brankáře, individuálními herními činnostmi, především obcházením soupeře a snažili jsme se rychle rozhodovat, a to jak do útočné tak obranné fáze. Soupeři byli velmi kvalitní, někdy tak náš projev na výsledek utkání nestačil, někdy ano, ale rozhodně jsme se neztratili. Škoda drobných spacích momentů, díky kterým jsme si některé momenty zbytečně komplikovali.

Do další fáze jsme o jednu branku smolně nepostoupili, nicméně i pochvala našeho projevu od okresních a krajských trenérů FAČR je ocenění a motivace, že jdeme správnou cestou. Bohužel k tomu musím dodat, že ne všichni trenéři mládeže myslí v první řadě na individuální rozvoj hráčů v kategorii přípravek. To, že někteří někdy upřednostní výsledky před rozvojem, je sice smutné, ale vcelku pochopitelné, ale způsob jakým hrál jeden ze soupeřů na tomto turnaji, je vyloženě reklama na to, jak se fotbal v tomto věku dělat nemá…

Výsledky:

FC Viktoria Plzeň – MFK 5 : 1

Jiskra Domažlice – MFK 1 : 6

Petřín Plzeň – MFK 2 : 2

1. FK Příbram – MFK 9 : 2

SK Klatovy – MFK 1 : 5

Další novinky

Zobrazit všechny