Důležité vítezství před nucenou přestávkou

13. října 2020

Důležitý zápas mezi MFK Dobříš a Tatranem Rakovník byl díky postavení obou týmu zápasem o tzv. 6 bodů, jelikož případná prohra by znamenala nepříjemné vzdálení příček zajišťující setrvání v soutěži. Vyrovnaný zápas však vyzněl lépe pro dobříšské fotbalisty, kteří se tak posunuli na 13. místo v tabulce.

MFK Dobříš – Tatran Rakovník 2 : 1 (1 : 1)

Po čtyřech zápasech bez výhry dobříšské fotbalisty čekalo domácí utkání pro Rakovníku, které bylo z důvodu nařízení vlády na určitou dobu poslední. O to důležitější tento zápas byl, jelikož obě mužstva se pohybují na konci tabulky a vítězství za 3 body by před přestávkou bylo vzpruhou do dalších kol. Ponurou atmosféru zápasu, kterému nemohly přihlížet již žádní diváci, ještě podtrhlo nepříznivé deštivé počasí.

Ihned po úvodním hvizdu byli domácí aktivnějším týmem a ještě v první minutě po nákopu Talůžka neúspěšně zakončoval útočník Junek. Junek byl velmi aktivní a po centru Šarina se dostal do další šance, kdy však ve skluzu netrefil branku. Hostující Rakovník se ale nenechal zahanbit a vytvořil si obrovskou šanci, kterou neproměnil hostující Dolák. I přes převahu domácí Dobříše jako první otevřeli skóre hostující, kdy po chybě ve středu obrany unikl Pokornému rakovnický Jankele a v šanci se nemýlil.

Dobříšské fotbalisty inkasovaná branka nezlomila a snažili se o okamžitou odpověď. Nicméně neúspěšně. Nejprve tvrdou střelu Puchmajera srazil Hradecký na roh. Následně se neujaly po centrech ani hlavičkové pokusy Talůžka a Machače. Od pověstného
nedáš-dostaneš dobříšské zachránil domácí brankář Weber, který zlikvidoval samostatný únik Jenkeleho. Domácí se nadále hnali za vyrovnáním, ale trápila je přesnost v zakončení. To přišlo až v 38. minutě, kdy po centru Šarina našel Rehák přesnou přihrávkou volného Junka a ten se již nemýlil. A nechybělo málo a dobříšští se mohli ještě do poločasu ujmout vedení, kdy po střele Reháka a dorážce Junka gólman hostů se štěstím a za pomoci obránce a břevna vytěsnil míč na roh. Před poločasem ještě zahrozili hosté, ale Pecháček mířil pouze do obránců, a tak se do šaten šlo za stavu 1:1.

Na začátku druhé půle si obě mužstva připsala po jednom neúspěšném pokusu na každé straně. To nejzajímavější si však hráči nechávali po hodině hry, kdy se šance přelévaly ze strany na stranu. Nejprve měl obrovskou šanci Talůžek, kterého našla Pokorného přihrávka. Dobříšský obránce však z blízkosti minul. Na druhé straně se před domácího Webera dostal Kučera, jehož šanci brankář i za pomoci Masopusta eliminoval. Krátce na to opět zahrozili dobříšští, kdy střelu Junka brankář vyrazil pouze k Talůžkovi. Ten však rozvlnil síť ke smůle domácích pouze z vnějšku. Dobříš však nemusela smutnit, jelikož v 62. minutě Junkův nákop usměrnil za záda hostujícího brankáře hlavou Puchmajer.

O chvíli později mohli domácí zvýšit vedení, kdy po výkopu Webera našel Machač unikajícího Maryšku, který s pomocí Junkovy teče mířil těsně vedle. Následně hostující získávali mírnou herní převahu, ale do šancí se přes zodpovědně hrající obranu nedostávali. Naopak do konce utkání stihl zahrozit ještě Junek, který se neúspěšně pokusil z dálky přehodit rakovnického brankáře a únik Maryšky skončil rohovým kopem. Poslední šanci hostů zneškodnil obránce Masopust a ani závěrečný tlak hostů, kteří na poslední rohy poslali do šestnáctky i svého brankáře, již nepřinesl žádnou vážnější šanci.

Utkání plné šanci tak skončilo lépe pro domácí Dobříš, která se tak přeskočilo v tabulce Rakovník, odpoutalo se ze sestupové pozice a posunuli se na 13. místo.

Sestava Dobříš: Weber – Masopust (86. Kvapil), Talůžek, Pokorný, Machač – Liška (82. Janda) – Rehák (70. Košťálek), Kilián (46. Maryška), Puchmajer, V. Šrain –  Junek

Vyrovnané utkání dospělo až do penalt

Dobříš B se v utkání s FK Lety pokusilo svého soupeře přeskočit před nucenou pauzou v tabulce. I přes mírnou převahu domácích však utkání přineslo rozuzlení až v penaltách.

Dobříš B – Lety 1 : 1 (0 : 0) na p. 2 : 4

V neděli 11. října se v 8. kole soutěže střetli dva v tabulce sousedící celky a již postavení obou týmů slibovalo velmi vyrovnané a napínavé utkání.

V první půli však měli více ze hry domácí hráči, kteří si vytvořili i několik zajímavých šancí. Košťálek nejprve neproměnil svou šanci, následný Dortův přímý kop dělily od úspěchy centimetry a tvrdou ránu Suchana vyrazil ex-prvoligový brankář Sňozík hájící branku FK Lety. Jedinou šanci ze strany hostů v první půli zaznamenal Švejda, který však neprostřelil blok dobříšských hráčů.

Na začátku druhé půle se karty obrátily a navrch měli hostující hráči. Švejda se opět přihlásil o slovo, ale jeho přímý kop skončil těsně nad břevnem. S dalekonosnou střelou Kischera si poté poradil domácí brankář Kratina. Již se zdálo, že zápas skončí v základní hrací době bez branek, avšak necelou čtvrthodinu před koncem utkání se do vzduchu zavěsil dobříšský Karas a hlavou poslal míč do sítě. Domácí si ale vedení nevychutnávali, jelikož hned za minutu bylo srovnáno, když rychlý protiútok po přihrávce Hřebečka zakončil Veselý.

V závěru se ještě domácí Dobříš pokusila vybojovat tři body a po mnoha centrech a rohových kopech vytvořili několik závarů před brankou hostů. Nakonec ale Chýla hostujícího brankáře neprostřelil a Karas rozvlnil boční síť pouze z venku. Zápas tak dospěl až do pokutových kopů, kde se projevila zkušenost brankáře Sňozíka, který zneškodnil dva pokusy. A jelikož se ani jeden z hostů nemýlil, konečnou výhru na penalty si připsaly Lety.

Sestava Dobříš B: Kratina – Kvapil, Olšák, Knyazev, Patetl(46.Karas) – Kozohorský, Dort, Junek, Janda – Suchan, (61. Chýla), Košťálek

Branky: 76. Karas – 77. Veselý

Rozhodčí: Jeník