Dva zápasy mladší přípravky B

Dva zápasy mladší přípravky B

22. září 2021

Poslední týden naší mladší přípravky B byl hodně nabitý a stihli jsme od čtvrtka odehrát 2 zápasy a pohárový turnaj.

Ve čtvrtek 16. 9. jsme odjeli na přátelský zápas do Nové Vsi, kde jsme chtěli především vyzkoušet nové hráče, kteří ještě nejsou registrováni, a kteří s námi trénují krátce, nebo ti, kteří ještě neměli možnost si zahrát v předchozích dvou utkáních. Zároveň jsme zapojili talentované hráče z naší předpřípravky. Utkání se odehrálo na dvou hřištích systémem 3+0 na malé branky. Gólů padalo hodně, bylo vidět hodně bojovnosti a snahy o vstřelení gólu, provedení kličky a obejití soupeře a tlak na míč. Ne vždy se vše podařilo, ale děti si to užívaly plnými doušky a po 60 minutách hry odcházeli spokojení, protože (pravděpodobně) všem se podařilo vstřelit alespoň jednu branku, vybojovat alespoň jeden míč a utéct do volného prostoru.

Sestava: Jakub Budka, Tobiáš Zelenka, Albert Kompánek, Sebastian Lastres, Valérie Boušková a posily z předpřípravky Jonáš Lomoz, Matyáš Klimt a Tomáš Vostrý

 

V sobotu jsme pro změnu odehráli soutěžní utkání proti Spartaku Příbram (prohráli jsme 1 : 26 – ale to není tak podstatné). Celé utkání provázela z naší strany těžká krize, kdy jsme postrádali chuť zabojovat o míč, chuť sebrat míč sehranému soupeři, chuť vstřelit gól. Zajímalo nás vše okolo, ale ne samotná hra, která nám byla tak trochu ukradená. Naopak soupeř dostatečně využil našeho rozpoložení a střílel nám jeden gól za druhým. Od nás nebyla snaha předvést to co v nás je, protože vím, že kluci a holky umí své tréninkové dovednosti mnohem lépe, než jak je předváděli v tomto zápasu. Ale našly se také pozitivní věci. Vstřelili jsme gól. Občas byl vidět i nějaký pokus o průnik, ale většinou narazil na nepovedenou kličku, pokus o přihrávku a nezájem o získání míče zpět. Hold, každý den není posvícení a kluci a holky si snad uvědomili, že bez bojovnosti to nejde.

Sestava: Štěpán Redlich, František Čermák, Lukáš Mikel, Valentýna Mikelová, Michal Sabota, Tomáš Faktor, Tomáš Kasprišin, Stanislav Staněk, Tonda Vavříček

 

V úterý jsme se postavili v Poháru mládeže soupeřům z jiných konců republiky. Turnaj se hrál v Praze na hřišti Motorletu a našimi soupeři postupně byla Aritma Praha, domácí Motorlet Praha, Roudnice nad Labem, Stodůlky a Uhelné sklady Praha. S ohledem na nemoci jsme odjeli pouze se 7 hráči a proti kompletně obsazeným a ve většině případů vyspělejším soupeřům jsme se učili zejména bránit, než že bychom se dostali do útoku.
První zápas s Aritmou jsme se dlouho rozkoukávali a byli jsme překvapeni rychlostí s jakou na nás soupeř nastoupil a střílel jeden gól za druhým, my jsme se osmělili až v závěru a po úniku jsme vsítili čestný úspěch.
Následoval souboj s domácím Motorletem, který měl úplně stejný průběh, kdy jsme se nepoučili z předchozích chyb a nedokázali jsme hrát svoji hru. Tentokrát se nám dokonce nepovedlo ani vstřelit gól.
Dalším soupeřem byla Roudnice nad Labem. V tomto zápase jsme konečně pochopili, že útočit na míč a získat ho, je potřeba dříve než ho bude mít soupeř u nohy a musíme míč pořád vidět. Zárovň se nám již trochu lépe dařila rozehrávka a zjistili jsme, že na stranách je opravdu více místa než v prostředku a začali jsme to více využívat. Výsledkem byla řada šancí na vstřelení gólu, ovšem vždy nám kousíček chyběl.
Potom nám cestu zkřížili Stodůlky. Zde už probíhala hra téměř podle představ trenéra…. bojovnost, využívání volných prostorů, snaha o odebírání míče. Někdy se to dařilo lépe, někdy hůře, ale je nám maximálně 7 let, máme čas se to naučit. Zároveň jsme si zkusili, že když to nejde po zemi, kde nás soupeř dobře hlídal, tak to někdy můžeme zkusit vrchem a ejhle, několikát jsme se ocitli tváří v tvář golmanovi. Míč několikrát poskakoval na brankové čáře, ale ne a ne se převalit do sítě.
Posledním soupeřem byly Uhelné sklady Praha, který byl také evidentně složený ze začínajících mladíků a dovolil nám zkoušet i útočné akce, ne jen bránění. Dokázali jsme přejít soupeře nejen přihrávkou do volného prostoru, ale i několika povedenými kličkami a dařilo se nám získávat míč již na polovině soupeře, pak byla možnost střílet blíž. Sice jsme inkasovali jako první, ale nezabalili jsme to a 4 góly jsme poslední utkání otočili.
Turnaj byl pro náš tým velmi náročný a v posledních dvou zápasech již byla zřetelná velká únava, ale oceňuji, že všichni tentokrát bojovali a rvali se o výsledek, přestože se utkání nevyvíjela dobře a snaha o splnění základních cílů… dát gól, sebrat míč a utéct do volného prostoru k soupeřově brance.

Sestava: Vojtěch Weber. Tomáš Faktor, Ela Roupcová, Michal Sabota, Vojtěch Volf, Eliáš Motyka, Dan Pek

Další novinky

Zobrazit všechny