O dvou bodech rozhodla až sedmá série penalt

17. září 2018

V souboji dvou týmu středu tabulky ukázali dobříšští fotbalisté, že se jim lépe hraje na soupeřově půdě. Přestože v poločase prohrávali, dobrý výkonem, hlavně v úvodu druhé části zápasu, vybojovali remízu a střelecky úspěšnější byli i v penaltovém rozstřelu. Zajímavostí je, že proti sobě nastoupili dva bratři, Jiří Junek za Aritmu a dobříšský Patrik Junek.

Aritma Praha – Dobříš 1 : 1 (1 : 0) na pen. 6 : 7

Hostující fotbalisté byli v úvodu zápasu lepší, výsledkem však byly jen nepřesné střely Karase. Postupně domácí hru vyrovnali, centr Vávry nikdo z hráčů nedorazil a úspěch nepřinesla ani střela Rybky. Na druhé straně zabránil brankář Stareček dorážce P. Junka z bezprostřední blízkosti. Dobříšský gólman Weber chytil střelu Rybky a domácí gólman vyrazil na roh pokus P. Junka. Dort připravil míč J. Šrainovi, jehož střelu stačil protihráč zablokovat. Následně V. Šrain připravil míč Masopustovi, jehož střela se odrazila ke Karasovi, ten však nastřelil jen Starečka. Ve 32. minutě rozehrál míč chybně Masopust a Junek vstřelil první gól utkání. V další šanci se ocitl ještě Vávra, který však nevyužil podklouznutí Webera.

Druhou půli začali hosté náporem. Přihrávku Lišky stačili domácí odvrátit na roh, zatažení J. Šraina na brankové čáře neposoudil rozhodčí jako faul a ve velké šanci střelu P. Junka domácí gólman vykopnul nohou. V 53. minutě po rohovém kopu a závaru před bránou, dorazil míč z bezprostřední blízkosti J. Šrain a vyrovnal. Hráči Aritmy pak přidali na důrazu a dobříšští se soustředili hlavně na brejky, které domácí zastavovali často fauly. Střelu Vávry vykopával Talůžek a na druhé straně únik P. Junka skončil nepřesnou střelou. Pak střílel nepřesně Troníček a stejný hráč přehodil dobříšského brankáře, ale míč skončil nad bránou. Weber musel zasahovat vyběhnutím až za „velké vápno“ a nepřesně pálil i Modr. V závěru utkání po autu Šebka se netrefil Junek, stejně jako Dort.

V penaltovém rozstřelu se rozhodlo až v sedmé sérii, kdy Petrák minul branku.

Dobříšští hráči Dort, Šebek, J. Šrain, V. Šrain, Horáček, Junek a Masopust byli úspěšní a rozhodli tak podruhé za sebou o dvou bodech.

Dobříš: R. Weber – Horáček, Talůžek, Pokorný, Liška (78. T. Šebek) – V. Šrain, Masopust, J. Šrain, Junek – Karas (66. Matějka), Dort

Branky: 32. Junek – 53. J. Šrain

Rozhodčí: Šlajs

ŽK: Beneš, Baran, Mareš – Karas, Junek, Šrain

Diváků: 100

Statistiky: Střely: 11:13, z toho na branku: 4 : 5. Rohové kopy: 3 : 3. Ofsajdy: 1 : 4. Fauly: 18 : 13.

Filip Dort: Hrál se hezký fotbal. Předvedli jsme pěkný výkon a mohli jsme i zvítězit. Dva body jsou však cenné.

Choteč – Dobříš B 4 : 0 (1 : 0)

Dobříšští se tentokráte obešli bez dorostenců, ale nastoupili hráči, kteří dlouho nehráli ani netrénovali. Do sedmdesáté minuty udržovali jednobrankové manko a měli i šance na vyrovnání. Pak již došly síly, přišly chyby v obraně a soupeř bezpečně zvítězil.

Dobříš B: R. Weber – Zbíral, Krmela, Semančík (83. Dušek), T. Šebek (80. Tran), Pjaták (80. Šišma), Kadlec, Suchan. L. Kuchař (56. Kukol), Mann (74. Mařík), V. Weber

Branky: 43 a 88. Jakubec, 71. Cherevko, 82. Szörocs

Rozhodčí: Pospíšil

ŽK: Ullman – Mann, V. Weber, Krmela