Filip Dort po třech sezonách skončil jako šéftrenér Áčka

27. června 2022

Po posledním divizním utkání s Olympií Březovou jsme požádali o rozhovor trenéra Filipa Dorta, pro kterého to bylo poslední utkání v roli šéftrenéra.

Trenére jak hodnotíte dnešní utkání?

Protože před tímto utkáním bylo už rozhodnuto o našem sestupu a hosté věděli, že se v soutěži udrží i pro příští sezónu, chybělo utkání 100% nasazení a bylo to spíše přátelské utkání. Navíc se hrálo od 10:30 a na tempu zápasu se podepsalo i velmi horké počasí. V prvním poločase to bylo vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Herní projev z naší strany nebyl špatný, ale přesto jsme zbytečně inkasovali. Zahrávali jsme rohový kop, ale místo našeho zakončení, šla Březová do brejku a trestala nás lacinou brankou. Ve druhém poločase jsme hned na začátku po rozehraném rohu vyrovnali. Vstřelená branka nás povzbudila, měli jsme většinu druhého poločasu míč v držení, ale vypracované šance jsme bohužel neproměnili a tak se nám nepovedlo rozloučit se sezónou a soutěží vítězstvím. S předvedenou hrou jsem byl v tomto zápase spokojen.

Už před tímto zápasem bylo známo, že budete po tomto utkání u A mužstva jako trenér končit.

Ano, vedení klubu, mým spolupracovníkům a hráčům v kabině jsem s předstihem mé rozhodnutí skončit po třech sezónách jako hlavní trenér, oznámil ještě před koncem soutěže.

Jak hodnotíte toto období z pozice hlavního trenéra?

Dvě sezóny fotbal rozbil covid-19, hrálo se, nehrálo, komplikovaně se mohlo i trénovat a nikdo nevěděl dopředu, jak a jestli se soutěže dohrají. Poslední sezóna se konečně vrátila pomalu do starých kolejí. Po podzimu jsme získali 15 bodů a ještě drželi naději na setrvání v soutěži. Bohužel na jaře jsme získali pouze 5 bodů a to za vítězství v Rakovníku a dvě remízy s Meteorem a Březovou. Během celé sezóny nás brzdila častá zranění hráčů, slabá koncovka a zbytečné chyby v defenzivní fázi ve vyrovnaných zápasech. Hlavně v jarní části se projevilo, jak moc nám chyběl kvalitní útočník. Zpětně bych některé věci řešil jinak, ale to je kdyby… Mrzí mě, že u mužstva za mého působení nedošlo k většímu progresu. Na druhou stranu, dostali příležitost zahrát si divizní soutěž mladí hráči nebo dorostenci a ty jsou příslibem do budoucnosti.

Jak vidíte svojí trenérskou, případně hráčskou budoucnost?

Budu se víc věnovat sobě a rodině, za poslední dobu si mě moc neužili. Také plánuji rodinnou dovolenou, rybaření a nebude chybět sportování. U fotbalu určitě nějakou formou zůstanu. Pravidelně sleduji zápasy většiny týmů MFK Dobříš, chci mít o nich přehled. Co se týká mého hraní, tak to nechávám otevřené, záležet bude na mém zdraví a kondici. Hlavně by to ale muselo mít smysl, protože teď je to nastavené správně. Hrají mladí hráči a jsem přesvědčený o tom, že se to MFK v nelehké budoucnosti která je před námi, v pozitivním slova smyslu vrátí.

Děkujeme Vám trenére za rozhovor, hodně štěstí v osobním životě a těšíme se na další setkávání na stadiónu V Lipkách.