Filip Dort: účast ve skupině B může být pro hráče motivací

Filip Dort: účast ve skupině B může být pro hráče motivací

07. srpna 2019

Filip Dort převzal po jedenácti letech společně s Janem Karasem funkci trenéra A-týmu MFK Dobříš. Po svém prvním soutěžním utkání (Dobříš – Klatovy 5 : 2) mi poskytl rozhovor.

 

Jak hodnotíš výsledek a výkon v tomto utkání?

 Výsledek je samozřejmě dobrý, výkon mužstva je rozdílný v obou poločasech.  V první půli jsme hráli špatně, bez pohybu, vázla kombinace a vůbec jsme se nedostali do hry. Po přestávce pomohlo střídání a hlavně to, že jsme dali brzy kontaktní gól. Pak už jsme dominovali a zaslouženě vyhráli.

Jako hráč si prošel několika ligovými týmy. Počítal jsi s tím, že budeš po skončení kariéry trénovat?

Trénovat jsem chtěl hlavně mládež. Tam jde o to naučit děti základním věcem jako práci s míčem, pohyb po hřišti, techniku a podobně. Z pracovních a rodinných důvodů však na to nebyl čas. U dospělých fotbalistů je to o něčem jiném. Nové věci je už v tomhle věku nenaučím. Tady jde především o psychologickou práci, stanovení taktiky a určení sestavy. Na trénování v ligových týmech už si moc nevzpomínám. Každý trenér má svou metodu, ale to není až tak podstatné. Je to hlavně o hráčích, jejich kvalitě a jak k tréninku přistupují.  Chvíli jsem pomáhal Miloši Krátkému v Nové Vsi pod Pleší, tak že určité zkušenosti s trénováním mám. Můj předchůdce, Martin Šrain, byl emotivnějším trenérem, ale určitě za ty roky jsme od něho leccos pozitivního já i Honza Karas, pochytili.

Jak jsi spokojen s přípravou na sezonu?  

 Letní přestávka je krátká. Do týmu se zapracovávají pět nových hráčů (Milan Vančát, Vojtěch Machač, Vít Kopečný, Ondřej Chýla, Milan Matějka). Mnozí hráči v tomto období jezdí na dovolenou, potkali nás i zranění, tak že jsem ani v jednom utkání nenastoupili kompletní. Skutečnou výkonnost prověří až mistrovská utkání.

Co očekáváš od dalšího ročníku v divizi a s čím vy jsi byl spokojen?

Po třech divizních sezónách je zřejmé, že jediným cílem je udržet se i po čtvrté v této soutěži. Motivací pro hráče může být i to, že jsme byli zařazeni do jiné skupiny. Tým potká jiná mužstva, což může mít pozitivní vliv. Rád bych byl, abychom se nezachraňovali až v samotném závěru jako letos.

Děkuji za rozhovor!

 

 

Další novinky

Zobrazit všechny