Fotbal se hrál až v posledních deseti minutách

Fotbal se hrál až v posledních deseti minutách

09. září 2018

Kdo přišel na zápas divizní soutěže až na posledních deset minut, nemusel litovat. Do té doby se hrál nezáživný fotbal s minimem šancí. Domácí hráči kombinovali daleko od brány a pokusy o rychlý brejk nevycházely. Hosté se více snažili, ale i oni se dostali jen minimálně do šancí. Teprve závěr přinesl dramatické rozuzlení, ve kterém byli dobříšští hráči šťastnější.

Dobříš – Přeštice 2 : 2 (0 : 1) na pen. 5 : 3

O první střelu se pokoušel přeštický Skála, mířil však vysoko, podobně jako Dort z přímého volného kopu. Za zmínku pak stojí hezké uvolnění Kozohorského, ale jeho střela gólmanovi Růžičkovi moc práce nepřidala. První větší příležitost si vypracoval V. Šrain, avšak Mudra stačil jeho centr ukopnout na roh. Ve 36. minutě po problémech v rozehrávce vybojoval Strejček míč na Talůžkovi a po jeho přihrávce poslal Zdeněk míč do prázdné brány.

I druhá půle změnu do průběhu utkání dlouho nepřinesla. Šance měli zpočátku pouze hosté. Strejček po samostatném úniku střílel vedle branky a stejnému hráči zabránil ve skórování obětavým skluzem Liška. Přímý volný kop Duchka podběhl zdí, ale Jechort gólu zabránil. Teprve závěr zápasu, po vystřídání v domácím týmu přinesl dramatické rozuzlení. Po přihrávce V. Šraina nesedla střela Kozohorskému a hostující gólman si poradil i se střelou Dorta. Pět minut před koncem poslal Liška balón do „šestnáctky“, Talůžka hosté neodstavili od míče a Matějka stačil dorazit míč do brány. Za tři minuty však dobříšská obrana zaspala. Přibáň našel přihrávkou za obranu Beštu a ten zajistil Přešticím opět vedení. V závěru vrhli dobříšští hráči všechny síly do útoku. Po rohovém kopu prodloužil hlavičku Talůžka Horáček nad bránu, ale v nastaveném čase po přímém volném kopu V. Šraina se trefil Dort hlavou a srovnal skóre utkání.

Penaltový rozstřel pak Dobříši vyšel, když postupně uspěli Dort, Masopust, V. Šrain, J. Šraina Horáček. Za hosty ve druhé sérii překopl bránu Bešta a tím rozhodl o dvou bodech domácích fotbalistů.

 

Dobříš: Jechort – Kozohorský, Procházka, Talůžek, Liška – Pokorný (75. Masopust) – Junek (46. Matějka), J. Šrain, V. Šrain – Dort, Karas (75. Horáček).

 

Branky: 85. Matějka, 92. Dort – 36. Zdeněk, 88. Bešta

Rozhodčí: Štefan

ŽK: Talůžek, Dort – Strejček, Zdeněk, Milota, Bešta

Diváků: 348

 

Statistiky: Střely: 6: 9, z toho na branku: 5: 4. Rohové kopy: 4: 2. Ofsajdy: 3: 1. Fauly: 6: 16.

 

Trenér Martin Šrain: Hráli jsme příliš opatrně bázlivě. Schází nám hlavně Štěpán Maryška, na kterého hráči spoléhají. Ani soupeři se příliš nedařilo. Využil však dvě chyby v obraně. Remíza je spravedlivá a mužstvo můžu pochválit pouze za bojovný výkon v závěru utkání.

 

 

 

 

Králův Dvůr B – Dobříš B 9 : 0 (1 : 0)

Dobříšští přijeli se čtyřmi dorostenci, kteří stejný den hráli dopoledne za svůj tým. Dala se tedy čekat porážka. Hráči odolávali asi šedesát minut, kdy byl stav 1 : 0, pak již došly síly a brankostroj domácích (dvě branky z pokutových kopů) se rozjel.

 

Dobříš B: R. Weber – Zbíral, Krmela, Koller, Štěpán, V. Weber, Semančík, Mařík, Šť. Kuchař, Korynta, Škodný

 

Rozhodčí: Kortanová

ŽK: V. Weber

Diváků: 122

 

 

Další novinky

Zobrazit všechny