Fotbalové dětské odpoledne

Fotbalové dětské odpoledne

06. května 2014

Asi 80 dětí s rodiči i prarodiči přišlo 1.května na stadion V Lipkách, kde pro ně fotbalový klub MFK Dobříš uspořádal fotbalový den. Děti si zasoutěžily v různých disciplínách jako slalom s míčem, střelba na branku, závody v pytlích, hody na cíl, běh přes překážky s lžící a míčkem a další. Součástí soutěží bylo i poznávání slavných fotbalistů na fotografiích, kde mezi hvězdami fotbalu jako Lionel Messi, Wayne Roony, Ricardo Kaká,  Petr Čech, Pavel Nedvěd byla i hvězda dobříšského fotbalu Štěpán Maryška. Děti si zadováděly i na dvou skákacích hradech. Za svou snahu a výkony si odnesly sladkou odměnu.

Do organizce se zapojili i hráči a funkcionáři místního fotbalového oddílu se svými rodinými příslušníky.

Některé děti nám zodpověděly i na naše otázky. Sedmiletému Danečkovi a čtyřletému Filípkovi se líbil nejvíce běh s míčkem přes překážky, stejně jako šestileté Bertičce, tříletému Vincentovi se nejvíce zamlouvala střelba na branku, pětiletému Šimonovi pak házení míče na cíl a šestiletý Jonáš prohlásil, že se mu líbilo úplně všechno.

Celý program moderovala Kateřina Walterová, která byla spokojena s množstvím dětí a s organizací.

Byla ráda že se odpoledne vydařilo. Na dotaz koho považuje za nejlepšího fotbalistu se smíchem prohlásila, že je to její  přítel fotbalista Dobříše Radek Procházka.

Ještě než se děti sešly u táboráku aby si upekly buřty, bylo vylosováno 10.dětí kteří si odnesly tašku s dobrotami. Vylosovaný osmiletý Martin Brašnička, hráč přípravky MFK, měl z ceny radost  a nejvíce se mu líbilo házení míčů na cíl. Prozradil nám také, že jeho vzorem je fotbalista Barcelony Alexis.

Předseda oddílu Martin Hemr byl s dětským odpolednem velmi spokojen, poděkoval všem kteří se na tomto odpoledni podíleli. Rád by, aby se  tato akce stala tradicí. Na vydařenému odpoledni se podílely i sponzoři Antonín Ryčl, Zdeněk Vystyd, Potraviny Bedřich, Restaurace Na Prachandě, Bar Eureka, Trimet Prag, Anbrematall, DASS, Město Dobříš a Uzeniny Moudrý.

R.W.

 

 

Další novinky

Zobrazit všechny